Jump to content

Ovrha putem FINE i automatska naplata buduce alimentacije?


Mila88

Preporučene objave

Postovani,

zelim pokrenuti ovrhu preko FINE zbog neredovitog placanja alimentacije od strane uredno zaposlenog oca.

Imam sudsko rjesenje o sporazumnoj rastavi sa snagom ovrsnosti (prilog mu je ZRS obrazac iz kojeg je vidljiv iznos alimentacije) i Finin obrazac Zahtjeva za izravnu naplatu. Receno mi je da samo to posaljem u FINU te da cu tako pokrenuti ovrhu.

Nejasno mi je slijedece:
1) da li time rjesavam samo prisilnu naplatu zaostataka 
1.1.) od kojeg datuma se racunaju zaostaci - finalnog sudskog rjesenja o rastavi, ili datuma pokretanja rastave pri Centru za socijalno ili predaje papira na sud)?
1.2.) Planirala sam priloziti i dopis (specifikaciju) koliko je uplaceno i kolika je razlika dospjelog duga. Mora li to sastaviti odvjetnik?

2) rjesavam li i prisilnu naplatu buducih mjesecnih alimentacija?
Kako postici da se ubuduce alimentacija naplacuje automatikom, a ne da ovisi o njegovoj dobroj volji?

Unaprijed veliko veliko hvala!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Mila88 je napisao:

Ovrha putem Fine je za naplatu zaostataka, dok je ovrha putem poslodavca za naplatu buducih alimetacija, dva odvojena procesa.

Dugovanja na ime alimentacije se mogu naplatiti i preko FINA-e i preko poslodavca.

Također, i buduća potraživanja na ime alimentacije se mogu po dospijeću naplatiti i preko FINA-e i preko poslodavca, ali putem posredovanja suda tj. temeljem sudske odluke donesene u ovršnom postupku.

prije 7 sati , Mila88 je napisao:

pogotovo jer cini se troskove snosi otac neplatisa, takodjer putem ovrhe

U ovršnom postupku troškove mora predujmiti ovrhovoditelj, a kasnije mu se ti troškovi naplaćuju od ovršenika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija