Jump to content

Auto u dvorištu su mi oštetili radnici susjednog gradilišta


renni

Preporučene objave

 

Moje auto, parkirano u mom dvorištu, oštetili su radnici susjednog gradilišta, kada su nestručno  i nepažljivo, uz pomoć velike  građevne dizalice, koja se nalazila  na terenu, ukrcavali građevni materijal na kamion.

Kamion je u vlasništvu drugog poduzetnika, čiji vozač je samo parkirao kamion, a dizalicu na kamionu nije ni stavio u funkciju.

Prvi poduzetnik, čiji su radnici odgovorni, rekao je tada odmah da će podmiriti troškove štete, kolika god da jeste.  Ipak, ja sam insistirao  dođe policija i sastavi zapisnik, za svaki slučaj.

Napominjem da smo supruga i ja bili kod kuće i sve vidjeli:  i kada se nesreća dogodila,  i kada su policajci koje smo pozvali saslušavali sudionike, koji su svi bili tada na okupu, i radnici i šefovi, i vozač kamiona.

Ovlašteni servis mi je izdao predračun na 12.000 kuna (auto je novo, treba mijenjati dijelove karoserije, far). Međutim,  poduzetnik čiji su radnici počinili štetu, ne želi sad platiti i želi se  "raspitati o povoljnijoj cijeni", ali ja inzistiram na popravku u ovlaštenom servisu.

Tražio sam ga  policu osiguranja, ali tek na moje pozive,  javlja mi da će odštetu platiti osiguranje drugog poduzetnika čiji je kamion, da se tako on sa njim dogovorio, ali osim na riječima nijedan nije radio ništa, ni njih, ni police na vidiku.

U međuvremenu sam uputio zahtjev policiji za zapisnik, ali  na moje iznenađenje Zapisnik koji sam primio  ne odgovara istini.

Naime u zapisniku piše  da je šteta počinjena ukrcavanjem tereta  dizalicom od  kamiona. Također šteta je u opisu umanjena, na primjer za far piše da je ogreban, a zapravo je na njemu rupa itd. Policija čak navodi da bi  po "njihovoj nestručnoj procjeni"  mogla iznositi oko 2000 kuna.

Ne samo da se prebacuje odgovornost s jednoga na drugoga (očigledno uz podršku policijskog zapisnika) nego vjerujem da ni od ovog  drugog poduzetnika (koji je sad naknadno javio da će donijeti policu) ne mogu očekivati da će mi nadoknaditi adekvatnu štetu.

Osim toga sad me stavljaju u situaciju da prihvatim zapisnik koji ne odgovara istini, što ne želim. Mene samo zanima da mi se plati popravak u ovlaštenom servisu jer mi je auto novo. Molim savjet što poduzeti. Unaprijed hvala!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iznos štete u zapisniku nije od važnosti jer policajci nisu stručni istu procijeniti. 

Za štetu su vam odgovorni svi koji su radili kod susjeda uključujući u njega. I to solidarni, odnosno svi za cijelu štetu. 

Ne zalijećite se prema osiguratelju kamiona po polici auto odgovornosti. 

Pisano se obratite sa zahtjevom za naknadu štete firmi koja je izvodila radove i susjedu po ponudi koju imate. Ako se ne dogovorite, jedino što preostaje je tužba za naknadu štete. 

uređeno: od Jack_Butler
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 minuta, Jack_Butler je napisao:

Iznos štete u zapisniku nije od važnosti jer policajci nisu stručni istu procijeniti. 

Za štetu su vam odgovorni svi koji su radili kod susjeda uključujući u njega. I to solidarni, odnosno svi za cijelu štetu. 

Ne zalijećite se prema osiguratelju kamiona po polici auto odgovornosti. 

Pisano se obratite sa zahtjevom za naknadu štete firmi koja je izvodila radove i susjedu po ponudi koju imate. Ako se ne dogovorite, jedino što preostaje je tužba za naknadu štete. 

Najprije, hvala na odgovoru.

Da, počinili smo grešku jer smo s tim predračunom za njima trčali da bi ih umolili da nam podmire štetu umjesto da im pošaljemo pismeni zahtjev. Nismo još ni otišli popraviti štetu, samo smo dobili ponudu za popravak štete. Nadajući se da će oni platiti, jer su nam tako  u startu obećali, da mi vidimo koliko košta popravak, da će oni dati novac,  u tome je prošlo mjesec i nešto više dana. Onda su promijenili mišljenje, jer da im je preskupo.

Da li će to biti problem što je toliko vremena prošlo od dana kad se dogodila šteta?

I za ovu informaciju da je odgovoran i investitor (a to je firma koja gradi stambenu zgradu) nismo znali. Svi su se oni (investitor i firma koja gradi, a očito i policajac koji je bio na uviđaju) dogovorili očito s vlasnikom kamiona da on preuzme odgovornost.

Jedino što su nam savjetovali (osoba od našeg osiguranja) jest da taj poduzetnik čiji je kamion  mora imati policu odgovornosti  prema trećim osobama.

Da li onda ako osiguratelj kamiona ima tu vrstu police - odgovornosti prema trećim osobama - možemo dogovarati s njim ipak?

A još nas muči taj Zapisnik koji je očito je policajac napravio po prijateljskoj liniji s počiniteljima štete. Iako je na licu mjesta čuo istinu tko je počinio štetu, a bili smo prisutni i mi oštečenici, zapravo je napisao lažni iskaz. Također nije naveo bitnu stvar a to je da je naš auto bio parkiran na našoj parceli. Napisao je neodređeno, da je na naš parkirani auto pao taj građevni materijal prilikom ukrcaja.

Da li napisati  prigovor na policijski zapisnik?

Unaprijed hvala.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Jack_Butler je napisao:

Iznos štete u zapisniku nije od važnosti jer policajci nisu stručni istu procijeniti. 

Za štetu su vam odgovorni svi koji su radili kod susjeda uključujući u njega. I to solidarni, odnosno svi za cijelu štetu. 

Ne zalijećite se prema osiguratelju kamiona po polici auto odgovornosti. 

Pisano se obratite sa zahtjevom za naknadu štete firmi koja je izvodila radove i susjedu po ponudi koju imate. Ako se ne dogovorite, jedino što preostaje je tužba za naknadu štete. 

Kada budemo pisali zahtjev za naknadu štete da li da se pozovemo na Zakon, tj članak zakona (i koji)?  Unaprijed hvala na pomoći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 55 minuta, drot13 je napisao:

Nema mogućnosti prigovora na policijski zapisnik, ali kako ti je Jack-Butler napisao, to što su oni napisali ni na koji način nije relevantno u postupku naknade štete.

Vezano za prigovor nisam mislio na policijsku procjenu štete, nego da su krivca naveli netočno. Napisali su da je skrivio onaj od kamiona da su rukovali dizalicom kamiona, a istina je druga.  Prekrcavali su radnici gradevnog poduzeca njihovom dizalicom, koju su odmah nakon uklonili. Očito nemaju ni dozvole ni osiguranje, vlasnik je u dogovoru s policiajcem da se tako složi zapisnik. Ne onako kako je bilo nego da se prikrije pravi krivac. Onaj s kamionom je na to ocito pristao.  Ako ne prigovorimo a ovaj od kamiona nema adekvatno osiguranje, kako onda utužiti kad su sve zamračili uz pomoć policajca

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija