Jump to content

Staž osiguranja


revizor

Preporučene objave

Pitanje u ime kolege  ( građevinski radnik) koji nije informatički pismen.

Predmet:

U posupku ostvarivanja prava na mirovinu, ishođujem traženu dokumentaciju u vezi staža osiguranja HZMO.

Primio sam rješenje o stažu osiguranja za jedno razdoblje kojim mi se staž ne prizna za 3  mjeseca koja sam radio ( postoji dokaz - prijava poslodavca).

U njemu piše da je HZMO  zapisnički konstatirao provjerom kod jednog od mojeg bivših poslodavaca da me je odjavio  1.10.2005.g. a.g prema ispravama koje postoje u Poreznoj  postoje prijave poreza samo do 1.7.2005.

Na temelju toga rješenjem mi se oduzima taj staž osiguranja ( 3 mjeseca) te sad  nemam dovoljno staža  za mirovinu.

Problem je što sam odjavio firmu j.d.o.o ( koju sam u međeuvremenu otvorio)   i prestao raditi jer sam na osnovu prvih informacija iz HZMO imao sve potrebne uvjete za starosnu mirovinu, te  sam sad  bez ostao neplanski bez  posla i prihoda.

Imam pravo izjaviti ŽALBU na rješenje.

Pitanje imam li osnove za žalbu tj smisla se žaliti. Nisam znao da taj poslodvac vjerojatno  nije platio potrebne doprinose na moju plaću za predmetno razdoblje.

Hvala.

uređeno: od revizor
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam pomaže li ovo išta:

 

Članak 60.

Pravo na mirovinsko osiguranje ima nezaposlena osoba koja je ostvarila pravo na novčanu naknadu prema odredbama ovoga Zakona i koja ispunjava uvjet godina života za stjecanje prava na starosnu mirovinu, dok ne stekne prvi uvjet mirovinskog staža za starosnu mirovinu, ali najdulje u trajanju pet godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija