Jump to content

Ugriz psa u dvorištu


Belikd

Preporučene objave

pozdrav,  ako je tema na krivom mjestu obrisati je ili premjestiti, moje pitanje je sljedeće, što da radim?  Zbog  posla nas nema veči dio dana kod kuće,  ogradio  sam dvorište visokom željeznom ogradom  koja je podjeljena na prednji dio ,do ulice i zadnji dio , sve je zaključano , na svim ulazima se nalazi "čuvaj se psa" zato jer su u dvorištu  dva velika  psa ,tornjak i jedan križani  isto velik, stari 5 god,i cjepljeni sa svime od prvog dana, nikad izašli izvan dvorišta, prije dva tjedna  dolazi dimnjačar  čistiti dimnjak  ,moja supruga  bila doma i kaže mu neka pričeka da zatvori pse u drugo  dvorište  ,kad je to napravila rekla je da može ući, kada je bio gotov i krenuo van pas ga je čuo i neobjašinjivo razvalio vrata dotrčao  do njega i ugrizao  iznad koljena  ,veličine oko 6cm,  zaustavili smo mu krvarenje i reko idemo na hitnu,on odbija  ne želi ići samnom ,već  kasnije odlazi , meni drugi dan dolazi veterinar i pas ide na promatranje, to je prošlo i sve ok. Dolazi  vet. Inspektor  sve provjerava i kaže nema primjedbi  na držanje psa, zatim dolazi  policija  provjerava gdje se to desilo ,prave zapisnik  ništa me nekažnjavaju . Danas mi dolazi  dimnjačar  kojeg  ugrizao  moj pas i kaže  da nije završio  samnom i da mu moram dati nekoliko tisuća  kuna ,. Moje pitanje  je što sad ??  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 minuta, Belikd je napisao:

Danas mi dolazi  dimnjačar  kojeg  ugrizao  moj pas i kaže  da nije završio  samnom i da mu moram dati nekoliko tisuća  kuna ,. Moje pitanje  je što sad ??  

mislim da će tako i završiti jer

prije 15 minuta, Belikd je napisao:

moja supruga  bila doma i kaže mu neka pričeka da zatvori pse u drugo  dvorište  ,kad je to napravila rekla je da može ući, kada je bio gotov i krenuo van pas ga je čuo i neobjašinjivo razvalio vrata dotrčao  do njega i ugrizao  iznad koljena 

bilo objašnjivo ili ne objašnjivo Vaš pas ga je ugrizao s tim da dimanjčar nema nimalo krivnje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 16. 05. 2022. u 6:57, Belikd je napisao:

Dali me može  tužiti i ako do toga dođe  što bi  mogao tražiti od mene,  jer koliko mi je rekao hoće novac, s obzirom  da  sam zaposlen i radim za 3750kn. njegovo potraživanje  su više od moje dvije  plaće,  

znam da ti je sa takvim primanjima bilo kakva nagodba ili dogovor problem,ali mislim da te može tužiti ,a to je onda vjerojatno još gore.....

to je moje mišljenje,a nadam se da će ti još netko odgovoriti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Mister-X je napisao:

znam da ti je sa takvim primanjima bilo kakva nagodba ili dogovor problem,ali mislim da te može tužiti ,a to je onda vjerojatno još gore.....

to je moje mišljenje,a nadam se da će ti još netko odgovoriti

A cim su psi uspili izac znaci da nisu bili pod nadzorom, tj. ako, suxrazvalili vrata znacu da vrata nisu bila adekvatna... Tuzit moze i sad ovisi koliko nece moc radit, koliko ce tribat neku njegu-nesto, neki, pretrpljeni strah/boli slicno... Ukratko, ovisi koliko ce doazat da je izgubio... Znaju odvjetnici tu izvlacit novac na zanimljive nacine obzirom da u pravilu rade na cca 15%

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 minuta, Brko77 je napisao:

A cim su psi uspili izac znaci da nisu bili pod nadzorom, tj. ako, suxrazvalili vrata znacu da vrata nisu bila adekvatna... Tuzit moze i sad ovisi koliko nece moc radit, koliko ce tribat neku njegu-nesto, neki, pretrpljeni strah/boli slicno... Ukratko, ovisi koliko ce doazat da je izgubio... Znaju odvjetnici tu izvlacit novac na zanimljive nacine obzirom da u pravilu rade na cca 15%

Istina  svašta može reći, vetrinarski inspektor  je ustvrdio da se psi drže pravilno i pod nadzorom to piše u zapisniku, isto tako  i u policijskom zapisniku koji su došli  vidjeti gdje se to dogodilo njih je poslao zavod za  zdravstvo, ,  ja ubiti  nisam bio tamo ,bio sam na poslu čim se to desilo  dojurio sam  kući, kolega od tog dimnjačara je bio na ulici  u autu kad je čuo galamu došao je ali sad pred trgovinom sa pivom u ruci je sve vidio u detalje  ,a taj gospodin  kojeg je ugrizao  u nedjelju  10dana poslje ide ulicom i ja izađem da vidim kako je jer se priča da je jako ozljeđen i na liječenju a on normalno hoda i smrdi po rakiji na 2metra,a pije tolike ljekove,čim me vidio odmah kaže ti meni moraš dati novce, Ja sam mu na to odgovorio  daj mi adresu  i ja ču doći do tebe za daljnji dogovor,  ja sam  mu i mislio dati par tisuća kuna,  ,I sad sam ja kriv za sve koji nisam bio tamo, 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Belikd je napisao:

Istina  svašta može reći, vetrinarski inspektor  je ustvrdio da se psi drže pravilno i pod nadzorom to piše u zapisniku, isto tako  i u policijskom zapisniku koji su došli  vidjeti gdje se to dogodilo njih je poslao zavod za  zdravstvo, ,  ja ubiti  nisam bio tamo ,bio sam na poslu čim se to desilo  dojurio sam  kući, kolega od tog dimnjačara je bio na ulici  u autu kad je čuo galamu došao je ali sad pred trgovinom sa pivom u ruci je sve vidio u detalje  ,a taj gospodin  kojeg je ugrizao  u nedjelju  10dana poslje ide ulicom i ja izađem da vidim kako je jer se priča da je jako ozljeđen i na liječenju a on normalno hoda i smrdi po rakiji na 2metra,a pije tolike ljekove,čim me vidio odmah kaže ti meni moraš dati novce, Ja sam mu na to odgovorio  daj mi adresu  i ja ču doći do tebe za daljnji dogovor,  ja sam  mu i mislio dati par tisuća kuna,  ,I sad sam ja kriv za sve koji nisam bio tamo, 

Ako me ipak odlući tužiti ,   dali ću imati mogućnost  žaliti se  dok ne pribavim  nešto novaca ??I koliko  bi to dugo moglo trajati,  ?? On meni predlaže  da se nagodimo  ako bi se nagodili kako da se osiguram da netraži  novac svaki osam dana od  mene ? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 31 minuta, drot13 je napisao:

Ako te tuži, to bi trajalo vjerojatno i godinama do neke konačne presude, a stvorilo bi ti i dodatne troškove suda, odvjetnika i dr.

Ako ćete se dogovarati, trebali bi to staviti na papir, ali za detalje ćeš pričekati nekog drugog...

Ako bi trajalo duže dali za to vrijedi  zastara? Ako se dogovorimo  i to stavim na papir napišem npr.izjava ili slično,  dali to treba negdje ovjeriti  ili samo potpisi naši ? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
prije 1 sat , Borbena7 je napisao:

Postići sporazum prije pokretanja sudskog postupka.

prije 1 sat , Borbena7 je napisao:

Dali da si nađem odvjetnika,?,taj gospodin  hoće izvući  novac od mene ,otišao  je kod odvjetnika  koji radi za %njemu,pošto ovaj nema novaca , ja sam danas išao da se dogovorimo  ,otišao sam jutros u 8h.do grada 25km od mene i pitao prolaznike gdje živi našao sam ga na rubu grada u  maloj kući 4×4obraslu grmljem i travom ,to me jako pogodilo  odmah sam si mislio koliko  traži novaca od mene  dam mu više , zovem ga on izlazi  ,vidim pijan je neželi samnom  razgovarati  kaže  dao je punomoć odvjetniku,ja kažem dobro ,pozdrav,.Tako da izgleda dolazi do suda!! Ne bježim da dam novac,taj njegov odvjetnik je poznat za izvlačenje novca ,već  ga je savjetovao da bude što duže  na bolovanju jer mu se ovaj nahvalio da ima plaću 6000kuna mjesečno,  Sad ćemo vidjeti  koliku plaću ima i na koliko je prijavljen ,kolko dobije  na ruke ,dimnjačar naravno nije ,dali je osiguran za ozljedu na radu ! Ako je na bolovanju  a viđen prošli tjedan  kako radi ,,svaki savjet mi dobro došao pa i protiv  mene  bez ljutnje 

 

prije 1 sat , Borbena7 je napisao:

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 43 minuta, TonyBob je napisao:

Sve su vam rekli.

Pas je bio bez nadzora.

Postoji zapisnik.

Sud ćete izgubiti a ako nemate novca slijedi ovrha i blokada.

Poslušajte savjet borbene jer ćete u suprotnome platiti puno više.

Kontaktirajte njegovog odvjetnika i pokušajte postići dogovor.

 

Pas nije bio bez nadzora stoji u zapisniku  vet.inspektora  i policije. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

,Moj pas je pas čuvar,prije  nego što je ovaj ušao u njegovo dvorište  pas je zatvoren u drugi pregrađeni dio dvorišta, radi sigurnosti , tako se radi kod mene od kad imam psa, kada je čovjek  odlazio pas je nekako neobjašinjivo razvalio vrata  ,dotrčao i jednom ga ugrizao desilo se nepredvidivo  i čovjek je ozljeđen  na radu 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , Belikd je napisao:

,Moj pas je pas čuvar,prije  nego što je ovaj ušao u njegovo dvorište  pas je zatvoren u drugi pregrađeni dio dvorišta, radi sigurnosti , tako se radi kod mene od kad imam psa, kada je čovjek  odlazio pas je nekako neobjašinjivo razvalio vrata  ,dotrčao i jednom ga ugrizao desilo se nepredvidivo  i čovjek je ozljeđen  na radu 

Sve je rečeno, najbolje je da poslušate savjet Borbene. Pas je napravio što je napravio, Vi ste vlasnik i pravne poslijedice su jasne. Dode li do suda, izgubit ćete slučaj 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala svima na odgovorima i pomoći, u mojem okruženju znam za najmanje 5 slučajeva gdje su stradala i djeca , nitko nikoga nije tužio, ovo pišem zato jer u lokalnom kafiću "moj čovjek " čuje razgovor  i nagovaranje dimnjačara da me tuži jer ja imam novaca i da se može izvući dobar novac od mene, pa sam  zbog toga ovdje pokrenio ovu temu , 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija