Jump to content

Zastara za doprinose i porezno dugovanje


Isusiscro

Preporučene objave

Poštovanje i lijepi pozdrav svima,

Prvo puno hvala svima na ovom forumu jer je vrlo koristan, more dobrih i ključnih informacija, kao i ljudi voljnih pomoći.

Slike su prilozene u attachmentu.

Moje pitanje je da li je nastupila zastara za ova porezna dugovanja kao i za doprinose iz priloženih slika?

Znam da ako je porezni iznos zakljucen npr. 6mj 2012. da se kreće brojat od 1.1.2013., ali u ovom dokumentu mi je to zbunjujuce prikazano. Isto tako, ako sam dobro sve pročitao, treba proći 6god za doprinose za zastaru. Molim pomoć da mi se objasni da li mogu poslati poreznoj upravi zahtjev za zastaru ili moram još cekati. Hvala puno!

Ako treba jos neki dokument, mogu dodatno priložiti.

 

IMG_20220510_110651.jpg

IMG_20220510_110637.jpg

 

uređeno: od Isusiscro
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , Isusiscro je napisao:

Poštovanje i lijepi pozdrav svima,

Prvo puno hvala svima na ovom forumu jer je vrlo koristan, more dobrih i ključnih informacija, kao i ljudi voljnih pomoći.

Slike su prilozene u attachmentu.

Moje pitanje je da li je nastupila zastara za ova porezna dugovanja kao i za doprinose iz priloženih slika?

Znam da ako je porezni iznos zakljucen npr. 6mj 2012. da se kreće brojat od 1.1.2013., ali u ovom dokumentu mi je to zbunjujuce prikazano. Isto tako, ako sam dobro sve pročitao, treba proći 6god za doprinose za zastaru. Molim pomoć da mi se objasni da li mogu poslati poreznoj upravi zahtjev za zastaru ili moram još cekati. Hvala puno!

Ako treba jos neki dokument, mogu dodatno priložiti.

 

IMG_20220510_110651.jpg

IMG_20220510_110637.jpg

 

Zastara prava porezne uprave da utvrdi i naplati porezni dug i pripadajuće kamate nastupa protekom roka od 6 godina od dana kada je zastara počela teći - zastara počinje teći istekom godine u kojoj je obveza nastala. 
Dakle, ako je porezna obveza nastala 2013. godine, zastara počinje teći 01. 01. 2014. na to + 6 godina pa sad izračunajte.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija