Jump to content

Smrt u parničnom postupku


horvatzd

Preporučene objave

  • 5 mjeseci kasnije...

Poštovanje. Županijski sud je odbacio žalbu tužitelja (Eos Matrix) i potvrdio odluku prvostupanjskog suda. Vidio sam jer imam uvid u e-predmet. Kako sam bio u velikoj gužvi zbog privatnog posla tek sam 19.10.2022. sudu dostavio smrtni list. U e-predmetu stoji da je odluka donesena 07.10.2022. Prema prvostupanjskoj presudi tužitelju je priznato svega 16% od ukupnog iznosa koji su tražili cca 700 kn. Ja sam jedini nasljednik, imam pravomoćno rješenje o nasljedstvu. Koji su sljedeći koraci? Da se osobno javim prvostupanjskom sudu, ili postoji neka službena procedura? Hvala na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , horvatzd je napisao:

Poštovanje. Županijski sud je odbacio žalbu tužitelja (Eos Matrix) i potvrdio odluku prvostupanjskog suda. Vidio sam jer imam uvid u e-predmet. Kako sam bio u velikoj gužvi zbog privatnog posla tek sam 19.10.2022. sudu dostavio smrtni list. U e-predmetu stoji da je odluka donesena 07.10.2022. Prema prvostupanjskoj presudi tužitelju je priznato svega 16% od ukupnog iznosa koji su tražili cca 700 kn. Ja sam jedini nasljednik, imam pravomoćno rješenje o nasljedstvu. Koji su sljedeći koraci? Da se osobno javim prvostupanjskom sudu, ili postoji neka službena procedura? Hvala na odgovorima.

 

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

A kako glasi izreka prvostupanjska presude?

Djelomično se prihvaća ovrha. Ovo je zaključak na kraju.

20221025_144733.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Dana 26. 10. 2022. u 10:57, Borbena7 je napisao:

Ako je ŽS u cijelosti potvrdio prvostupanjsku presudu, tada po proteku paricijskog roka ovrhovoditelj raspolaže sa prvostupanjskom presudom kao ovršnom ispravom, te Vas s njom uz pravomoćno rješenje o nasljeđivanju može ovršiti, ukoliko dobrovoljno ne podmirite dug.

Ok, hvala. A recite mi samo koji je postupak u kojem ovrhovoditelj dolazi u posjed rješenja o nasljeđivanju? Je li ovrhovoditelj mora zatražiti to od suda, i dali ovrhovoditelj mora platiti taj postupak?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A, ako se radi o slučaju da postoji dug pokojnika, ali nije pokrenut nikakav ovrsni postupak za života. Što ovrhovoditelj moze s rjesenjem o nasljeđivanju? Pokrenuti klasičnu ovrhu na temelju vjerodostojne izjave, ali sad na nasljedniku (ovršnu ispravu logicno nema jer nikakav postupak nije pokrenut). Ili je rjesenje o nasljeđivanju ovršna isprava, i onda nema onog klasičnog postupka kao kod ovrhe na temelju vjerodostojne isprave? Prijedlog za ovrhu od javnog biljeznika-prigovor-parnica....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poslao sam općinskom sudu rješenje o nasljeđivanju i očekujem da mi dostave presudu. Imam još jedno pitanje u veži te žalbe ovrhovoditelja koja je odbijena na Županijskom sudu. Postoje li troškovi te žalbe i da li ju plaća ovrhovoditelj u potpunosti zato što mu je žalba odbijena. I koliki je trošak žabenog postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija