Jump to content

Suvlasništvo na nekretnini


Proserpina

Preporučene objave

Pozdrav!

naslijedio sam nekretninu sa sestrom od roditelja: kuću s zemljištem . Sud je odlučio da svatko od nas dobije 1/2 dijelova od ove nekretnine. istodobno,katova u kući i zemljište ne mogu se podijeliti u jednakim dijelovima( podovi nisu jednaki jedni drugima jer na jednom katu ima više soba i kupaonice, a na drugom se nalazi kuhinja i izlaz u dvorište; zemljište također ima atraktivniji i manje atraktivan dio, na jednom dijelu parcele nalazi se parkiralište, a na drugom-ne) ako moja sestra kao suvlasnica želi prodati svoj dijelova imovine, kako će se to legalno dogoditi u kontekstu gore navedenih okolnosti? ili ako uzme kredit za svoj dijelova i ne vrati ga, kako će onda doći do otuđenja njezinog dijelova bez ugnjetavanja mojih prava?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 minuta, Proserpina je napisao:

Pozdrav!

naslijedio sam nekretninu sa sestrom od roditelja: kuću s zemljištem . Sud je odlučio da svatko od nas dobije 1/2 dijelova od ove nekretnine. istodobno,katova u kući i zemljište ne mogu se podijeliti u jednakim dijelovima( podovi nisu jednaki jedni drugima jer na jednom katu ima više soba i kupaonice, a na drugom se nalazi kuhinja i izlaz u dvorište; zemljište također ima atraktivniji i manje atraktivan dio, na jednom dijelu parcele nalazi se parkiralište, a na drugom-ne) ako moja sestra kao suvlasnica želi prodati svoj dijelova imovine, kako će se to legalno dogoditi u kontekstu gore navedenih okolnosti? ili ako uzme kredit za svoj dijelova i ne vrati ga, kako će onda doći do otuđenja njezinog dijelova bez ugnjetavanja mojih prava?

Ako bude htjela prodati svoj dio to nema nikakve veze s vasom 1/2, isto tako ako ona optereti svoj dio to opet nema veze s vasim dijelom.

Ja vam preopručam da etažirate kuću tako da se zna čiji je koji dio, da ne bi kasnije došlo "ja mislila ovo/ono", "nisam znala" i sl.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Proserpina je napisao:

Pozdrav!

naslijedio sam nekretninu sa sestrom od roditelja: kuću s zemljištem . Sud je odlučio da svatko od nas dobije 1/2 dijelova od ove nekretnine. istodobno,katova u kući i zemljište ne mogu se podijeliti u jednakim dijelovima( podovi nisu jednaki jedni drugima jer na jednom katu ima više soba i kupaonice, a na drugom se nalazi kuhinja i izlaz u dvorište; zemljište također ima atraktivniji i manje atraktivan dio, na jednom dijelu parcele nalazi se parkiralište, a na drugom-ne) ako moja sestra kao suvlasnica želi prodati svoj dijelova imovine, kako će se to legalno dogoditi u kontekstu gore navedenih okolnosti? ili ako uzme kredit za svoj dijelova i ne vrati ga, kako će onda doći do otuđenja njezinog dijelova bez ugnjetavanja mojih prava?

Za prodaju ne znam, ali što se dizanja kredita tiče definitivno to neće moći napraviti ako kuća nije jasno etažirana. Doslovno nije moguće podići kredit ako etaža ili stambena jedinica nije jasno definirana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija