Jump to content

tužba za naknadu štete


dmatanov

Preporučene objave

Nakon podnešene tužbe za naknadu štete (napad na psa i ozljeđivanje psa od strane psa tuženika) i nakon što se tuženik oglušio na poziv suda da podnese svoj iskaz dobio sam presudu na osnovu ogluhe kojom je tuženiku  naloženo da meni kao tužitelju  u roku od osam dana izvrši uplatu za nanešenu štetu liječenja psa u iznosu od cca 800 kuna.

U presudi koju sam  zaprimio nije navedeno što ako tuženik ne izvrši uplatu meni kao tužitelju.

Nakon isteka navedenog roka od 8 dana tuženik nije izvršio navedenu uplatu.

Zamolio bih za odgovor što sada mogu učiniti.

Da li da podnesem novu tužbu za naknadu štete radi neuplate potraživanja koja su presuđena sudskom presudom ili je potrebno učiniti nešto drugo ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Ima jedan možda bolji i za tuženoga bolniji način. Nakon pravomoćnosti i neizvršavanja presude imate opciju od suda tražiti određivanje penala (po nekom vremenskom periodu) radi neplaćanja dosuđenoga iznosa a sve do izvršenja isplate presuđenog duga i troškove postupka. Visinu penala zatražite  da ocijeni sud. Na taj način će svako kašnjenje tuženoga za izvršenje plaćanja po presudi povećavati njegov dug. Kada ocijenite da je dovoljno duga prikupljeno podnesete zahtjev za ovrhu temeljem sudske presude. Postupak ovrhe možete ponavljati u više navrata sve do kompletne isplate osnovnog duga sa penalima, troškovima ovrhe skupa sa zateznom kamatom.

 

 

uređeno: od Slobbogru
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija