Jump to content

prisilna naplata


anonimno

Preporučene objave

radi se o minutama pa molim za hitnost!

1. 08.01.2004. napravljen prekršaj čl.109.st.1. t.1. zakona o osiguranju(vožnja neregistriranim vozilom).

prekršaj.sudac 4 puta poziva a ja se "uredno" ne odazivam.

sudac donosi rješenje 17.10.2005. ????

kazna 2000,00 kn ili zatvor 7 dana !

PITANJE: dali ovdje stoji primjena zakona o prekršaju čl.76. st.1. po kojem prekršajni postupak ne može biti pokrenut nakon što od počinjenja prekrš. prođe 1 godina.(relativna zastara) , bez obzira što je prekršitelj pozivan 4 puta, no očito je da nije održana ni jedna rasprava nego ona kad je doneseno rješenje 17.10.05. !

 

2. NADALJE : obzirom da ne uzimam poštu neznam što se događa.

saznajem da je ovo rješenje postalo pravomoćno 22.11.2006. !!! dakle prošli je skoro tri 3 god. od prekršaja. zar nije u pitanju apsolutna zastara ? ili griješim ?

ne znam kako to stoji u zakonu ali dali je moguće da je to u redu da rješenje postane pravomoćno nakon 13 mjeseci od donošenja rješ. u prvost.parnici.

koji je uopće rok u kojem nešto može postati pravomoćno a da bude u skladu sa zakonom ?

 

NADALJE : biser na kraju -16.02.07.-petak 21 sat ,policija dolazi na vrata radi privođenja u stanicu i prisilne naplate odnosno privođenja u zatvor!!

uvjeren da se rad o zastari to kažem policiji koji taj jezik ne razumiju , pa odmah danas zovem suca u potpisu rješenja , koji tvrdi da je sve u skladu sa zakonom, da nema zastare, da se svaki put kad se pošalje poziv zastara prekida i rok produžava za godinu dana ????

dali je to točno ?

uglavnom po njemu je pravomoćna presuda na snazi slijedeće dvi godine ,te da tu ne mogu ništa napravit nego da platim ili idem u zatvor.obzirom da nemam primanja to sam namjerno odugovlačio želeći da ide u zastaru a sad ispada da do toga nema nikakve šanse da dođe.! čemu onda zakoni?

MOLIM ZA POMOĆ , HITNO JE ! JA NE BIH ALI MORAM NEKAKO REAGIRAT! NE BI U ČUZU ! hvalaaaaaa!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i ipak ne nastupi zastara, eto, to je to..

 

da nema zastare, da se svaki put kad se pošalje poziv zastara prekida i rok produžava za godinu dana ????

 

to sam namjerno odugovlačio želeći da ide u zastaru a sad ispada da do toga nema nikakve šanse da dođe.! čemu onda zakoni?

 

tako se dogodi kada ne primate pozive, pa je točno ono prvo..

a ovo drugo bolje ne komentirati, jer odugovlačenje "više nije u modi", i tome upravo služe zakoni..

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

oprosti nije mi jasno ,laik sam ali obrazovan iu znam čitati pa je to razlog što ne vjerujem sucu .

prvo zakon kaže da nema prekršajnog postupka nakon više od god. od počinjenja.

drugo, zakon kaže da bez obzira na prekidne radnje apsolutna nastupa 2 god od počinjenja, a ovdje je pravomoćna postala 13 mjeseci nakon prvostupanjske ? tj. 10 mj. nakon šta je već nastupila zatara.

aj sad odgovori!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako sam ja dobro shvatila, a post vam je fakat dugačak i razbacan, pa sam jedva pohvatala, vaše rješenje kojim se proglašavate krivim je zapravo u fazi izvršenja. što znači da je postalo pravomoćno i izvršno. e sad. zastara izvršenja vam nastupa dvije godine od pravomoćnosti rješenja o prekršaju. točno je da svaki poziv, svaka radnja suda prekida zastaru, i ona onda od tad počinje ponovno teći. nije vam pametno uzdati se u zastaru. sad vam se to obilo o glavu. dogovorite se za plaćanje u ratama, ako je to ikako moguće. zakoni služe da ih se poštiva, a vi niste poziciji da se na njih pozivate jer svjesno izbjegavate sudska pismena. razmislite malo. zamolite suca, zamolite ponizno, jer nalazite se u velikoj gabuli.........a ovakovo ponašanje vam nimalo ne pomaže........ :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala zvrka ,vjeruj mi zadovoljstvo je razgovarati s nekim tko zaista razumije svoj posao.

ne ide na rate to je gotovo , jasno mi je da je rješenje pravomoćni i izvršno ali ja stalno pitam dali je prije nego je postalo pravomoćno već bilo u zastari jer je pokrenut prekršaj nakon 1 god i 10 mj .nakon počinjenja i nije ,kako to zakon kaže ,u svakom slučaju okončan u 2 god .

to me interesira,jer ako je tu već došlo do zastare imam pravo zatražiti zaštitu ustavnosti ! :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sve je meni jasno, ali vama očito nij ejasno da relativna z. nastupa ako se godinu dana nij eništa radilo po spisu. kod vas jest, bili su pozivi, četiri puta kako navodite, a iste se odazvali. bez obzira na činjenicu da se niste odazvali, sami poziv, pa bio on i neuručen, ili uručen, prekida se zastara, i ona onda počinje otad ponovno teći. kužite? u vašem slučaju zastara relativna bi bila 08. 01. 2005., s tim da je između toga i rješenja koje je donijeto u desetom mjesecu, bilo nešto poziva. ne vjerujem da bi sudac išao donosti rješenje pod zastarom, kad vjerovatno ima drugih koje treba riješiti. nadam se da sam odgovorila na sve što ste tražili. ako nisam opet pitajte, jer ste mi malo zbrkani dana, ili sam ja? nema veze. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zaboravi.....poziv je unutar godine od počinjenja....

 

interesurame slijedeće....

- prekršaj napravljen u prvi mj. 2005.

- prekršaj.nalog donesen... 17.10.o5.

-a pravomočan postaje u 12 mj. 2005.

 

slijedi...... policija, privođenje u postaju, gdje mi daju uplatnicu,tj odvest čeme u zatvor na 7 dana.....

 

sve gore do pravomočnosti je ok , no što je s ovim od pravomoćnosti pa do dolaska policije ? prošlo je 13 mjeseci ! :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovo što sad navodite je postupak izvršenja. a u izvršnom postupku zastara nastupa dvije godine od pravomoćnosti rješenja o prekršaju. od pravomoćnosti do (vjerovatno rješenja o zatvoru) se nešto ipak radilo. pozivali su vas na izvršenje kazne, možda se niste odazvali, pa i to nije zapreka za donošenje rješenja o zatvoru, a i ovo vam je drukčiji postupak, koji nastupa kad vam rješenje o kažnjavanju postane pravomoćno i izvršno. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

šta su se svi uhvatli tih zastara ko pijan plota?! ako je prekršaj počinjen 10. 05. 2005. , relativna zstara nastupa 10. 05. 2006., pod uvjetom da se ništa nije radilo. a to je rijetkost, jer se i neuručen poziv smatra prekidanjem tog roka. apsolutna zastara vam s druge strane nastupa dvije godine od počinjenja prekršaja u navedenom primjeru bi bila 10. 05. 2007. g. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam onaj iz prvog posta.nakon tvojih naputaka i švrljanja po zakonima ja sam ti lijepo napravio slijedeće:

obzirom da je pravomoćna odluka donesena 03.12.2005.

a prva intervencija policije radi prisilne naplate tj odvođenja u zatvor 16.02.2007.

napisao sam Zahtjev za zaštitu zakonitosti državnom odvjetništvu i pozvao se na kršenje zakona čl.77-st. ZOP-a

i pozvao se na isti zakon čl.77.st.3.

jer po istima -izrečena prekršajna sankcija ne može biti izvršena ako je od dana pravomoćnosti protekla 1 godina, a pozivajući se na st.3. istog zakona ustvrdio da se u toj godini nije događalo ništa.....

šta misliš zvrkice šta će sad bit? :idea:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija