Jump to content

Izračun mirovine


akujundzic

Preporučene objave

Poštovani,

dana 01.08.2014. priznato mi je pravo na starosnu mirovinu sa danom 01.08.2014. Nakon što sam zasnovao radni odnos mirovinu isplata mirovine je obustavljena. 

Budući sam od tada u radnom odnosu i ukupno imam novog staža 7 godina. Moje pitanje je da li imam pravo na izračun nove mirovine budući imam status branitelja-dragovoljca te dostavljam određene podatke:

1. Datum rođenja, 02.11.1965.

2. Uvećani staž 12/15 iznosi 4 godine.

3. Ukupno 1946 dana borbenog sektora (5g. 3mj. i 28dana).

4. Imam priznat status dragovoljca.

5. PBV za ukupni staž zaključno sa 2021. godinom iznosi 1,6626

6. Ukupni mirovinski staž mi iznosi 45 godina.

 

S poštovanjem,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

za izračun nadnevka kad ostvarujete pravo na priznavanje starosne mirovine po ZOMO molim Vas dostavite točan podatak, broj godina, mjeseci i dana provedenih na dužnosti s beneficiranim stažom 12/15.

Primate li 1/2 mirovine koju ste ostvarili 1.8.2014.g. ?

Pravo na priznavanje starosne braniteljske mirovine ostvarujete 5.g.3.mj. i 28.dana prije svog 65-tog rođendana a uz trenutni mirovinski staž od 45.g. i uz trenutni pvb za ukupni dosadašnji radni staž od 1,6626 starosna braniteljska mirovina bi Vam iznosila:

 

Izracun mirovine.jpg

akujunžić izračun braniteljskih mirovina.makroenabled.xlsm

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

ako Vam bude trebalo možete od MORH-a zatražiti koje su Vam bile beneficije iz rada (samo za razdoblje radnog odnosa u MORH-u ili MUP-u) tijekom Domovinskog rata. Ako ste sve razdoblje u ratu bili u radnom odnosu u MORH-u, zajedno sa vremenom provedenim nakon rata na dužnostima sa beneficiranim stažom to je više od 20.g. To bi vam smanjivalo za 4.g. pravo priznavanja starosne mirovine po ZOMO prije 65-tog rođendana.

ZOMO Izracun mirovine.jpg

akujundžić izračun starosnih mirovina po ZOMO.makroenabled.xlsm Ivan Ivić-beneficirani staž.doc

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija