Jump to content

Čestice glase na pokojnu baku


ivandh

Preporučene objave

Pozdrav,

dvije čestice (šuma) gruntovno glase na moju pokojnu baku 1/1, katastarski na pradjeda.

Čestice nisu bile predmetom ostavinske rasprave iza bake, možda zbog toga jer nisu iz iste katastarske općine gdje je bila bakina adresa stanovanja, ne znam.

Iza bake sve je prepisano na njezinu kći, jedinicu, a budući da je i ona nažalost umrla iza nje ostavinskom je sve prepisano na njezinog supruga, mog tatu, braća i ja smo se odrekli svog dijela. Tak nam je bilo jednostavnije.

Pitanje, kako bi najlakše te dije bakine čestice prebacili na nekog živog?

Čitam o onom, naknadno pronađena imovina, da li bi to išlo?

Zahvaljujem puno.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, ivandh je napisao:

Pozdrav,

dvije čestice (šuma) gruntovno glase na moju pokojnu baku 1/1, katastarski na pradjeda.

Čestice nisu bile predmetom ostavinske rasprave iza bake, možda zbog toga jer nisu iz iste katastarske općine gdje je bila bakina adresa stanovanja, ne znam.

Iza bake sve je prepisano na njezinu kći, jedinicu, a budući da je i ona nažalost umrla iza nje ostavinskom je sve prepisano na njezinog supruga, mog tatu, braća i ja smo se odrekli svog dijela. Tak nam je bilo jednostavnije.

Pitanje, kako bi najlakše te dije bakine čestice prebacili na nekog živog?

Čitam o onom, naknadno pronađena imovina, da li bi to išlo?

Zahvaljujem puno.

 

Ako se nakon pravomoćnosti rješenja o nasljeđivanju pronađe imovina koja nije obuhvaćena tim rješenjem, sud neće ponovno provoditi ostavinsku raspravu, nego će ovu imovinu novim rješenjem rasporediti na temelju prije donesenog rješenja o nasljeđivanju, osim ako se neki od nasljednika odrekao nasljedstva ili svoj nasljedni dio ustupio sunasljedniku. 
 

Također, nije lose za  napomenuti: realnost i posljedica društvenog vlasništva, prijašnjeg režima i zanemarivanja zemljišnih knjiga je da još uvijek imamo nesređene zemljišne knjige i neusklađenost s katastrom nekretnina u kojima su upisane davno umrle osobe. Valjda će se i to brzo srediti

uređeno: od Persona
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, taj ili sličan tekst sam i ja pronašao i pročitao, razumljiv mi je, ono što ne znam je da li mogu ja ko fizička osoba, recimo, predat zahtjev odnosno prijedlog sudu za recimo, u ovom slučaju, naknadno pronađenu imovinu.

Negdje na internetu sam pronašao primjer ali ne znam da li bi to išlo i kako to u praksi ide.

@Persona u pravu ste skroz, knjige su boli glava, imam još barem 10ak čestica, mali komadi zemlje, kaj livade kaj šuma, koje su gruntovno na razini Austro-Ugarske

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, ivandh je napisao:

Da, taj ili sličan tekst sam i ja pronašao i pročitao, razumljiv mi je, ono što ne znam je da li mogu ja ko fizička osoba, recimo, predat zahtjev odnosno prijedlog sudu za recimo, u ovom slučaju, naknadno pronađenu imovinu.

Negdje na internetu sam pronašao primjer ali ne znam da li bi to išlo i kako to u praksi ide.

@Persona u pravu ste skroz, knjige su boli glava, imam još barem 10ak čestica, mali komadi zemlje, kaj livade kaj šuma, koje su gruntovno na razini Austro-Ugarske

Možete podnijeti prijedlog za dopunu rješenja o nasljeđivanju.

Evo primjera s web stranice sudovi.hr https://sudovi.hr/sites/default/files/dokumenti/2020-10/PRIJEDLOG -NADOPUNA OSTAVINE.doc

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija