Jump to content

Pravo na isplatu sredstava iz II.mirovinskog stupa


Dugi1977

Preporučene objave

Poštovani, 
supruga je preminula 18.1.2021. te sam sredio da već početkom 2. mjeseca kćer počne dobivati obiteljsku mirovinu i odredili su isplatu predujma u iznosu od 1200kn mjesečno. 
Rješenje koje smo dobili je privremeno.
Nedugo potom sam saznao da je supruga bila korisnik Raiffeisen II. mirovinskog stupa te da na računu ima svotu između 75 i 80 tsćkn.
U Mirovinsko sam odnio papire vezane za taj stup međutim tri i pol mjeseca nitko nije reagirao i odlučio sam povući zahtjev u pravnoj službi u Mirovinskom i otišao sam na Općinski sud.
Odvjetnika sam angažirao koji je mogao odmah znati da li će kćer sredstva dobiti jednokratnom isplatom ili ne.
Rješenje je sud donio, bilježnik je konačno mogao donijeti rješenje o nasljedstvu no opet se javlja problem oko isplate sredstava iz tog mirovinskog fonda. 
Mogu li tražiti jednokratnu isplatu tih sredstava putem Regosa koji naravno sve rješava u komunikaciji sa Mirovinskim ili nemogu?
Molim da mi netko pomogne.
 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija