Jump to content

Sudski vještak


kmarijan

Preporučene objave

Pozdrav!

Možda zvuči glupo, ali zamolio bih savjet od nekoga tko ima više iskustva/znanja.

Naime, stalni sudski vještak sam, ima već skoro 4 godine i to za 3 područja (zaštita na radu, zaštita od požara, prometne nezgode). 

Međutim u ove 4 godine sud me pozvao 3-4 puta najviše. Imao sam suradnju i sa nekoliko odvjetničkih ureda, ali sve je to sporadično.

Smatram da imam prilično znanja u tim područjima, trenutno imam stalan posao, ali želja mi je baviti se isključivo vještačenjima, ali nikako da to krene.

Kako se probiti?

Išao sam toliko daleko da sam napravio letak koji sam poštom poslao na cca 500 odvjetničkih ureda po RH, ali odaziv je slab do nikakav. Reklamiram se preko googlea, imam na tjednoj bazi 50tak klikova, ali i od toga ništa. Svjestan sam da sud odabire vještaka, ali ne znam na koji način se mogu probiti do njih. Prema posljednjim izmjenama pravilnika za sudske vještake, dozvoljeno im je reklamiranje, ali kako doći do glavnih, odn. sudaca? Razmišljao sam i o slanju vizitke/pisma/letka na sud, odn. na ime svakog suca pojedinačno, ali u pisarnici su mi rekli da to ne mogu napraviti jer oni zaprimaju samo službena pismena, a ne i junk mail :)

Jedan kolega rekao mi je da idem od suca do suca po zgradi, ali to mi se čini bezveze, a i kako da znam da li taj sudac trenutno ima raspravu, pa ne mogu samo banuti kod njega?? 

Imate li savjet što učiniti? Ne bojim se posla, ali nikako da taj posao dođe do mene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 21. 05. 2022. u 21:17, kmarijan je napisao:

Jedan kolega rekao mi je da idem od suca do suca po zgradi, ali to mi se čini bezveze, a i kako da znam da li taj sudac trenutno ima raspravu, pa ne mogu samo banuti kod njega?? 

Upravo ovako, a na vratima sudnice bi trebalo biti naznačeno ukoliko su taj dan ročišta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 21. 05. 2022. u 21:17, kmarijan je napisao:

Pozdrav!

Možda zvuči glupo, ali zamolio bih savjet od nekoga tko ima više iskustva/znanja.

Naime, stalni sudski vještak sam, ima već skoro 4 godine i to za 3 područja (zaštita na radu, zaštita od požara, prometne nezgode). 

Međutim u ove 4 godine sud me pozvao 3-4 puta najviše. Imao sam suradnju i sa nekoliko odvjetničkih ureda, ali sve je to sporadično.

Smatram da imam prilično znanja u tim područjima, trenutno imam stalan posao, ali želja mi je baviti se isključivo vještačenjima, ali nikako da to krene.

Kako se probiti?

Išao sam toliko daleko da sam napravio letak koji sam poštom poslao na cca 500 odvjetničkih ureda po RH, ali odaziv je slab do nikakav. Reklamiram se preko googlea, imam na tjednoj bazi 50tak klikova, ali i od toga ništa. Svjestan sam da sud odabire vještaka, ali ne znam na koji način se mogu probiti do njih. Prema posljednjim izmjenama pravilnika za sudske vještake, dozvoljeno im je reklamiranje, ali kako doći do glavnih, odn. sudaca? Razmišljao sam i o slanju vizitke/pisma/letka na sud, odn. na ime svakog suca pojedinačno, ali u pisarnici su mi rekli da to ne mogu napraviti jer oni zaprimaju samo službena pismena, a ne i junk mail :)

Jedan kolega rekao mi je da idem od suca do suca po zgradi, ali to mi se čini bezveze, a i kako da znam da li taj sudac trenutno ima raspravu, pa ne mogu samo banuti kod njega?? 

Imate li savjet što učiniti? Ne bojim se posla, ali nikako da taj posao dođe do mene.

Poštovani  da bi se mogli baviti vještačenjem potrebno je da  dobijete  suglasnost  udruge  stalnih sudskih vještaka , zatim  treba Vas Sud uvrstiti na listu stalnih sudskih vještaka . Postoji EU pravna stečevina koja određuje uvjete  da bi se mogao baviti vještvom . Npr . za  mjerničnog vještaka može biti imenovana osoba koja ima završen  fakultet za geodeziju, dakle određena je struka , obrazovanje itd . Vi trebate  ispitati  tko je na listama  stalnih sudskih vještaka i dali svi udovoljavaju uvjetima u PGŽ iako se nije smjelo  imenovane su   osobe bez  fakulteta za geodeziju  što je bilo nedopustivo . Javnost ima pravo uvida u rješenja o sudskim vještacima  .  Pošaljite dopis predsjedniku suda  sa upitom o nezadovoljstvu  vrlo  rijetkog angažiranja . Mene živo zanima kako netko ko nije  ing. geodezije može dobiti vještačenje kada je  to protuzakonito !

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija