Jump to content

Ugovor o radu


keep calm

Preporučene objave

Pozdrav!

Radila sam na tri ugovora na šest mjeseci na odredeno .Mjecec dana prije isteka dobila sam ugovor identičan trećem s istim datumom isteka samo drugi nadnevak.Potpisala sam i voditelj  je rekao da je greska i da ću dobiti ugovor na godinu dana.Do danas nisam dobila nilakav drugi ugovor  tako da radim mjesec i pol  bez ugovora.

Zanima me   jesam li automatizmom zaposlena na neodredeno?

Hvala

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 57 minuta, keep calm je napisao:

Pozdrav!

Radila sam na tri ugovora na šest mjeseci na odredeno .Mjecec dana prije isteka dobila sam ugovor identičan trećem s istim datumom isteka samo drugi nadnevak.Potpisala sam i voditelj  je rekao da je greska i da ću dobiti ugovor na godinu dana.Do danas nisam dobila nilakav drugi ugovor  tako da radim mjesec i pol  bez ugovora.

Zanima me   jesam li automatizmom zaposlena na neodredeno?

Hvala

 

 

Zakon određuje da je poslodavac, ukoliko nema potpisanog Ugovora, radniku dužan izdati potvrdu koja zamjenjuje Ugovor o radu, a ako tako ne postupi tada čini prekršaj.

Ako nema pisanog Ugovora, a niti je poslodavac izdao potvrdu, smatra se da je sklopljen Ugovor na neodređeno vrijeme ,s tim da poslodavac može u roku koji je čini mi se godinu dana, dokazati suprotno.

Iako Vas Zakon štiti, ipak bi bilo bolje imati pisani Ugovor, pa Vam savjetujem da to pokušate riješiti sa poslodavcem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , keep calm je napisao:

Po tome mije pametno da inzistiram o ugovoru na neodredeno , već da pristanem na ugovor ma odredeno ukoliko mi ga ponude?

I da i ne, ja bih na Vašem mjestu poslodavcu ukazao na ovo što sam gore naveo pa vidio što će poslodavac reći. 

Vas zakon svakako štiti, no uvijek je bolje radno-pravne stvari rješavati sporazumom.

uređeno: od Slyder
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija