Jump to content

Primanje uplate kao fizicka osoba ili tvrtka?


juricanimac

Preporučene objave

Pozdrav,

Trenutno imam pausalni obrt, ali s obzirom da posao jako raste vjerojatno cu otvoriti tvrtku ili uci s obrtom u PDV. Zanima me ako netko mozda zna otprilike racunicu sto mi je isplativije.

Imam web stranicu koja je narasla i sad donosi cca $13,000-$14,000 mjesecno i imam neke ponude da ju prodam koje iznose izmedu $400,000 i $500,000. Ta prodaja bi se vjerojatno dogodila krajem godine (ako dode do nje).

Ne znam jel mi pametno otvorit tvrtku da primim tu uplatu od prodaje stranice jer bi nakon nje ima relativno male prihode s drugih stranica (cca $2500 mjesecno), a znam da su komplikacije kad se ide tvrtka zatvarat itd. Koliko bi PDV-a platio i postoje li jos neki drugi troskovi ako primim to kao fizicka osoba bez obrta/tvrtke? 25%? Znam da bi vjerojatno kod tvrtke prosao sa 10% poreza na dobit te bi samo koristio zakon: Ne podliježe oporezivanju prema čl. 17. st. 1. Zakona o PDV-u. (ako nisam u krivu?).

Idem sutra kod knjigovode da mi malo pojasni sto je bolje, ali rekoh cisto da pitam i ovdje jer zasto ne cuti druga misljenja

Unaprijed hvala na svim odgovorima! Ako nesto nisam razjasnio kako bi mi mogli dati bolji odgovor, slobodno recite

uređeno: od Borbena7
Velika slova
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , frenki zg je napisao:

Napravi te transformaciju - Obrta u Trg. Društvo - kad uplata sjedne na račun - sad - Društva, 
izvršite povečanje temeljnog kapitala sa tim sredstvima.
Trgovačko društvo kasnije možete prodati - za iznos koji se sa kupcem dogovorite.

Transformaciju Obrta u Trg. Društvo, radi Javni Bilježnik - jedini preduvjet da se trasformacija izvrši je,
 da račun Obrta ne smije biti Blokiran, niti da ima ne podmirenih obaveza prema Ministarstvu Financija
u vrijeme navedene radnje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Primanje uplate kao fizicka osoba ili tvrtka?

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija