Jump to content

Blokada prodaje nekretnine od strane suvlasnika


Prenga

Preporučene objave

Pozdrav,

suvlasnica sam nekretnine u omjeru 50/50 u idealnom dijelu s još jednim gospodinom s kojim nemam nikakvo krvno srodstvo. Prodajemo tu nekretninu i kupac je zainteresiran platiti iznos koji tražimo, međutim suvlasnik ne pristaje da novac bude podijeljen na pola, već traži da dobije 55% iznosa, a meni da ostane 45%. S obzirom da se radi o jako visokoj cifri, to mi ne odgovara. Već mi je naznačio da odbija prodati svoj dio ukoliko ne dobije više novaca od mene, a s obzirom da nekretnina nije geometrijski podijeljena niti etažirana, ne možemo prodati svaki svoj dio. Što mi je za činiti? Ako idem na razvrgnuće može li sud onda podijeliti kome ide koji dio nekretnine? Što ako se ne slažem s oblikom podjele? Koliki je trošak postupka i tko ga snosi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 minuta, Prenga je napisao:

Pozdrav,

suvlasnica sam nekretnine u omjeru 50/50 u idealnom dijelu s još jednim gospodinom s kojim nemam nikakvo krvno srodstvo. Prodajemo tu nekretninu i kupac je zainteresiran platiti iznos koji tražimo, međutim suvlasnik ne pristaje da novac bude podijeljen na pola, već traži da dobije 55% iznosa, a meni da ostane 45%. S obzirom da se radi o jako visokoj cifri, to mi ne odgovara. Već mi je naznačio da odbija prodati svoj dio ukoliko ne dobije više novaca od mene, a s obzirom da nekretnina nije geometrijski podijeljena niti etažirana, ne možemo prodati svaki svoj dio. Što mi je za činiti? Ako idem na razvrgnuće može li sud onda podijeliti kome ide koji dio nekretnine? Što ako se ne slažem s oblikom podjele? Koliki je trošak postupka i tko ga snosi?

Ako idete na razvrgnuce tada vam kuca ide na dražbu,te od ukupnog iznosa koji se dobije se dijeli na pola,znači svakome 50:50 u omjeru,ali je caka u tome sto vi ne odlučujete o cijeni nekretnine nego ovlašteni sudski vještak.

U ovome slučaju je vjerojatno da necete dobiti iznos koji ste tražili,ali to vam je tako kada nema dogovora između suvlasnika.

Ili imate opciju da otkupite ostalu polovicu nekretnine,naravno ako ste u mogucnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 47 minuta, Crnimrav je napisao:

Ako idete na razvrgnuce tada vam kuca ide na dražbu,te od ukupnog iznosa koji se dobije se dijeli na pola,znači svakome 50:50 u omjeru,ali je caka u tome sto vi ne odlučujete o cijeni nekretnine nego ovlašteni sudski vještak.

U ovome slučaju je vjerojatno da necete dobiti iznos koji ste tražili,ali to vam je tako kada nema dogovora između suvlasnika.

Ili imate opciju da otkupite ostalu polovicu nekretnine,naravno ako ste u mogucnosti.

Ako se na to i odlučim i pokrenem taj postupak, pretpostavljam da onda sama snosim troškove izlaska vještaka na teren i ostalih stvari? O kolikom se iznosu tu cca radi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi tražite točno određenu sumu novca. Ostanite kod toga. Ako vaš "partner" traži više, a kupac mu je spreman udovoljiti, samo naprijed. Takav sam odgovor isplanirao još davnih dana ako netko od mojih suvlasnika počne izvoditi slične bijesne gliste, ali ipak nisu. Osobno, radije bih da mi se kupac koji me obećao isplatiti za jednu nekretninu još prije mjesec dana više ni ne javi, jer je novac u trenucima izbijanja možda i najveće svjetske ekonomske krize u povijesti uvjerljivo najsigurniji u nekretninama. Čisto nekakve minimalne utjehe radi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Prenga je napisao:

Ako se na to i odlučim i pokrenem taj postupak, pretpostavljam da onda sama snosim troškove izlaska vještaka na teren i ostalih stvari? O kolikom se iznosu tu cca radi?

Da,ako cete pokrenuti postupak sami cete na pocetku snositi sve troškove,ali kada se postupak zavrsi,imate pravo traziti od drugog suvlasnika za isplatu 50% troškova,i to cete dobiti.

U svakom slučaju vam preporučam da napravite konzultaciju s odvjetnikom o svemu ovome,jer cete ga ionako morati angažirati za ovaj slučaj,sami necete moc to riješiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija