Jump to content

Kupovina stana i zajednickih prostorija

DFurka
 Dijeli

Preporučene objave

Pozdrav svima, molim za pomoc i savjet oko kupovine stana.

Kupujem stan u privatnoj kuci s dva stana i zajednickim dijelovima kuce. S vlasnicima stana koji kupujem dogovorio sam kupovinu stana kao i pripadajucih zajednickih prostorija, definiranih u Meduvlasnickom ugovoru i Ocitovanju volje. Zajednicke prostorije su tavan, te tri prostorije u prizemlju zgrade: kupaona, soba, kuhinja. Tamo je vidljivo kako vlasnici "mojeg" stana imaju pravo koristenja zajednickih prostorija, no ne i da su vlasnici.

Za kucu postoji friski etazni elaborat.

Ono sto me brine je kada bi jednog dana prodavao stan, da li te zajednicke prostorije mogu prodati kao svoje vlasnistvo ili ne?

Sto bi bilo potrebno napraviti kako bi postao vlasnikom tih zajednickih prostorija, doetazirati ili nesto drugo? Takoder, postoji li nesto drugo sto bi trebao imati na umu, tipa da recimo vlasnica drugog stana zeli dodatni novac da bi pristala da se ti zajednicki prostori doetaziraju?

Hvala svima!

Dijeli na drugim stranicama

Dana 24. 05. 2022. u 17:12, DFurka je napisao:

da li te zajednicke prostorije mogu prodati kao svoje vlasnistvo ili ne?

Ne.

Dana 24. 05. 2022. u 17:12, DFurka je napisao:

Sto bi bilo potrebno napraviti kako bi postao vlasnikom tih zajednickih prostorija

Vlasnik zajedničkih prostorija ne možete postati, no u dogovoru s drugim suvlasnicima i preetažiranju bi mogle postati pripadak vašem vlasništvu posebnog dijela nekretnine, kao takovo upisano u ZK i pri prodaji bi vlasništvo posebnog dijela uključivalo i pripatke.

Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

Dijeli

• Napravi novi...

Važna informacija