Jump to content

Kamere za brzinu


Pesopolis

Preporučene objave

Pozdrav, zanima me smiju li policijski sluzbenici postavljati prijenosne kamere na tronoscima na dionicama ceste na kojima nema znaka kontrola brzine? U krugu od 50ak kilometara od mjesta mog stanovanja policija snima brzinu samo na dionicama ceste gdje postoji taj znak pa me zanima cine li to jer moraju ili je to samo slucajnost. Da naglasim jos jednom ne mislim na fixne kamere koje se nalaze na stupovima rasvjete i slicno vec one koje policajci sami donesu, postave i odnesu. Unaprijed hvala na odgovoru. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 54 minuta, Pesopolis je napisao:

U krugu od 50ak kilometara od mjesta mog stanovanja policija snima brzinu samo na dionicama ceste gdje postoji taj znak pa me zanima cine li to jer moraju ili je to samo slucajnost

obično se policajci kritiziraju da snimaju negdje iza "ugla" i slično....ovi su sasvim fer i da bi im čovjek šta zamjerio.........mogu snimati i gdje nema znaka

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 39 minuta, Mister-X je napisao:

obično se policajci kritiziraju da snimaju negdje iza "ugla" i slično....ovi su sasvim fer i da bi im čovjek šta zamjerio.........mogu snimati i gdje nema znaka

Da,to sam i mislio ali eto ponadah se. A znas li onda ti ili netko tko cita ovo zasto su postavljeni znakovi upozorenja kontrole brzine?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Pesopolis je napisao:

zasto su postavljeni znakovi upozorenja kontrole brzine?

jedan dobar razlog je prevencija ,odnosno da se smanji brzina bar na tom mjestu......a postoje upozorenja gdje i nema stalnog snimanja..međutim nije ni obaveza da se stave ta upozorenja pa onda se prigovara da te kamere nemaju svrhu smanjenja brzine ,već naplaćivanje kazni.....s tim se ja u načelu slažem jer kamere se inaće stavljaju gdje je "kritično" ,pa ako nema upozorenja onda nije postignut cilj smanjenja brzine ,već kazna (iako ima efekta jer ipak djeluje na lokalne vozače jer oni znaju za kameru)

jedno od rješenja je da se stavi upozorenja na takvu udaljenost da vozač smanji brzinu,a ipak bude snimljen i postignut je efekat smanjenja brzine,ali i punjenja proračuna :)

 

uređeno: od Mister-X
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija