Jump to content

Drzavljanstvo na osnovu clanka 16.


tuzla

Preporučene objave

Pozdrav svima,

Nekad davno sam pisao ovdje na forumu (2008) ali nikad nisam uspio predati za drzavljanstvo ponajvise jer zivim van BiH pa mi se nikad nije dalo skupiti sve papire. 

Imam pitanje za clanak 16 koji kaze da je potrebno ranije deklariranje o pripadnosti hrvatskom narodu. Ovo je sta ja imam do sad:

-prijava rodjenja djeteta 2013, nacionalnost oca (mene) Hrvat, dijete upisano kao Hrvat

-upisan fakultet 2014, na prijavnom listu i svim semestralnim listovima nacionalnost Hrvat

-2018 na osobni zahtjev upisana mi je nacionalnost Hrvat u rodni list

 

Moje pitanje je sto zapravo znaci "ranije" u clanku zakona, postoji li neki period koji mora proci da bi to izjasnjavanje dobilo na znacaju? Moze li se ovo moje uzeti u razmatranje obzirom da je sad skoro 10 godina otkako se izjasnjavam Hrvatom u pravnom prometu i za sto imam dokaze.

 

Unaprijed zahvalan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , tuzla je napisao:

 

Moje pitanje je sto zapravo znaci "ranije" u clanku zakona, postoji li neki period koji mora proci da bi to izjasnjavanje dobilo na znacaju? Moze li se ovo moje uzeti u razmatranje obzirom da je sad skoro 10 godina otkako se izjasnjavam Hrvatom u pravnom prometu i za sto imam dokaze.

 

 

Ranije=deklariranje Hrvatom prije podnošenja zahtjeva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija