Jump to content

poziv djeteta na razgovor na Centar Soc skrbi bez znanja rod


prvo1

Preporučene objave

prije 3 sati , Borbena7 je napisao:

Pitanje Vam je preopćenito. 

Imam dijete koje je sad 16 godina staro, i koje je izrazilo želju da ide živjeti kod mene.

Bivša je prijvatila slučaj, gdje su na centru saslušavali moje dijete zašto ne želi imati kontakte sa djetetom koje moja bivša ima. dakle moje dijete ima 16 godina, a ovo djete ima 2 godine. doslovno su ga prisiljavali da se druži s tom bebom. Ja ne ulazim u to, ali moje dijete ništa nije napravilo, i valjda sa 16 godina ima pravo birati s kim se bude družilo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Borbena7 je napisao:

Očito previše "ulazite u to", tako da je postupanje CZSS opravdano.

 

Kako misliš "ulazim u to". Poziv naravno nije opravdan, jer se mora znati što je točno dijete napravilo. Nije napravilo ništa, djelatnica bude prijavljena jer nije imala pravo bez razloga pozivati dijete na razgovor. Ne može onda birati tko bude koga volio ili ne.


Pitanje je, može li centar bez da je dijete nešto napravilo napraviti poziv i razgovarati s djetetom, bez ikakvog razloga?
 

Dakle niti nikakvih kontakata nije bilo između mene i bivše. A moje djete samo želi da ga se ne dira, i ne prisiljava na neželjene kontakte. Djelatnica centra nema se valjda pravo mješati tko bude s kim razgovarao i družio se.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Ancica je napisao:

czss je postupio po prijavi. obiteljskim zakonom je propisano da dijete ima pravo na kontakte s polubracom i polusestrama.

s kim zivi starije dijete?

 

Gospođo Ancica nitko ne brani kontakte djetetu ni jednom. Dakle problem je u neželjenom kontaktu. Dali druga strana ima pravo reći da ne želi kontakte ili mora imati prisilne kontakte?
 

Bitno je jako napomenuti da imaju izuzetno velike mogućnosti fizičkog kontakta bez ograničenja, no prisiljavanje jednog djeteta da voli drugo ne znam gdje se navodi u zakonu.


Odgovorili ste mi, ali bio bi zahvalan da vidim koji je to točno članak obiteljskog zakona. Gdje se točno u zakonu navodi da jedno dijete mora prisilno održavati kontakte sa drugim djetetom?

Hvala unaprijed.
Uputili ste me na pravi trag.

uređeno: od prvo1
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nema prisile. zakon predviđa kontakte, ali ne i prisilu. napisal ste gore da je gospođa podnijela prijavu czss. czss je reagiral po prijavi. to im je zakonska obveza.

 

ispod vam je članak iz zakona.

 

niste mi odgovoril s kime živi starije dijete?

 

Ostvarivanje osobnih odnosa djeteta sa srodnicima i drugim osobama

Članak 120.

(1) Pravo na ostvarivanje osobnih odnosa imaju obostrano: dijete, braća, sestre, polubraća, polusestre te bake i djedovi.

(2) Pravo na ostvarivanje osobnih odnosa imaju obostrano dijete i druge osobe ako su dulje vrijeme živjele u obitelji s djetetom, kroz to se vrijeme brinule o djetetu i s njim imaju razvijen emocionalni odnos.

(3) Roditelji i druge osobe koje stanuju s djetetom i skrbe se o djetetu dužne su djetetu omogućiti ostvarivanje osobnih odnosa sa srodnicima i drugim osobama koje imaju na to pravo te se suzdržavati od svakog ponašanja koje bi otežavalo ostvarivanje osobnih odnosa s djetetom.

(4) Osobe iz stavaka 1. i 2. ovoga članka nemaju pravo na ostvarivanje osobnih odnosa s djetetom ako bi to bilo u suprotnosti s djetetovom dobrobiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 03. 06. 2022. u 21:36, Ancica je napisao:

nema prisile. zakon predviđa kontakte, ali ne i prisilu. napisal ste gore da je gospođa podnijela prijavu czss. czss je reagiral po prijavi. to im je zakonska obveza.

 

ispod vam je članak iz zakona.

 

niste mi odgovoril s kime živi starije dijete?

 

Ostvarivanje osobnih odnosa djeteta sa srodnicima i drugim osobama

Članak 120.

(1) Pravo na ostvarivanje osobnih odnosa imaju obostrano: dijete, braća, sestre, polubraća, polusestre te bake i djedovi.

(2) Pravo na ostvarivanje osobnih odnosa imaju obostrano dijete i druge osobe ako su dulje vrijeme živjele u obitelji s djetetom, kroz to se vrijeme brinule o djetetu i s njim imaju razvijen emocionalni odnos.

(3) Roditelji i druge osobe koje stanuju s djetetom i skrbe se o djetetu dužne su djetetu omogućiti ostvarivanje osobnih odnosa sa srodnicima i drugim osobama koje imaju na to pravo te se suzdržavati od svakog ponašanja koje bi otežavalo ostvarivanje osobnih odnosa s djetetom.

(4) Osobe iz stavaka 1. i 2. ovoga članka nemaju pravo na ostvarivanje osobnih odnosa s djetetom ako bi to bilo u suprotnosti s djetetovom dobrobiti.

 

 

Znači kontakt imaju, svakodnevno, to nije upitno. No centar se miješa i pokušao je raditi prisilu na dijete, što nije prošlo. dapače efekt je potpuno suprotan.
Prijava na temelju čega? pošto dijete nije ništa napravilo, valjda mora biti objašenjenje zašto je pozvano na razgovor u centar.

Dakle radilo se o pokušaja prisile.

uređeno: od prvo1
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ajmo jos jednom, s kime zivi starije dijete? s majkom po pravomocnoj presudi? zasto s majkom, a ne s vama?

kakvu prisilu? kaj se tocno dogodilo u czss?

napisal ste gore da je majka nesto prijavilu czss, a czss je moral djelovati po sluzbenoj duznosti na prijavu. 

napisal ste i da dijete zeli zivjeti kod vas, a argument da to probate izvesti vam je da majka prisiljava brata da se druzi sa sestrom/bratom?

poticanjem sina na neostvarivanje kontakata sa sestrom/bratom svom sinu radite stetu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 07. 06. 2022. u 17:40, Ancica je napisao:

ajmo jos jednom, s kime zivi starije dijete? s majkom po pravomocnoj presudi? zasto s majkom, a ne s vama?

kakvu prisilu? kaj se tocno dogodilo u czss?

napisal ste gore da je majka nesto prijavilu czss, a czss je moral djelovati po sluzbenoj duznosti na prijavu. 

napisal ste i da dijete zeli zivjeti kod vas, a argument da to probate izvesti vam je da majka prisiljava brata da se druzi sa sestrom/bratom?

poticanjem sina na neostvarivanje kontakata sa sestrom/bratom svom sinu radite stetu. 

ja sinu ništa ne branim. A djelatnica bude tužena na višem nivo zbog zloupotrebe ovlasti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Ancica je napisao:

ovlasti je zlouporabila kako? cime?

 

neutemeljenim i nepotrebnim ispitivanjem djeteta. radilo se o pozivu gdje se je trebala utvrditi druga stvar, to su riješili a ona je zlorabila ovlasti i ispitivala dijete nepotrebne stvari, koje se nju ne tiču. No, nećemo u detalje. Saznao sam ono što me je zanimalo. Puno hvala i tebi na odgovoru, no po drugoj liniji sam saznao potrebne inf. LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 09. 06. 2022. u 10:54, Ancica je napisao:

pokusavam ti pomoc da se ne zakopas joa dublje nego kaj vec jesi, al ako hoces i dalje po svom... radi kaj oces.

 

Nisam se ništa zakopao, nego ja moram zaštiti dijete od takvih nezakonitih radnji. Na sva pitanja sam ti odgovorio što si pitala.

Zlorabila je ovlasti jer je razgovor trebao biti vezan za jednu temu, a ne raditi prisilu nad djetetom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle nije smijela raditi prisilu nad djetetom. Meni je napravila veliku uslugu, jer točno to mi je trebalo. Zato jer budem uspio dobiti prekid kontakata, prisila sigurno ne može prolaziti.

Naravno dobiti će slobodane kanale da se mogu javiti mojem djetetu, bilo kako žele,  ali će se zakopati još dublje i riješeno bude s vremenom. Nitko nikoga ne može prisiliti na neželjene kontakte.

uređeno: od prvo1
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija