Jump to content

ZPP-DOH - nedoumica


abusaef

Preporučene objave

Imam nedoumicu, a povrat poreza nikako da stigne iako je evo već kraj 5 mjeseca.

Dakle supruga i ja imam dvoje djece i male plaće i ne plaćamo nikakav porez zbog toga.
Na mene je prijavljeno jedno dijete u 100% omjeru i zbog toga ne plaćam porez (iskoristio sam zapravo samo 22,55%).

E sada supruga, uz malu godišnju plaću, je dobila jedan veći honorar koji smo preko JOPPD-a prikazali kao drugi dohodak i tako platili sve doprinose i porez (nismo pijavili osobni odbitak nikakav - platili smo puni porez i prirez). Ja sam onda preko ZPP-DOH dojavio poreznoj da će supruga koristiti 77.45% od prvog djeteta, a 100% od drugog - jer kao što rekoh za sam iskoristio 22.55% od prvog djeteta i zato mi firma nije niti uplaćivala porez u drž. proračun.

Da li sam ja preko ZPP-DOH trebao i za sebe javiti 22.55% za prvo i 0% za drugi djete ili se to podrazumijeva??? To me sada mući jer vjerujem da će supruga dobiti 100% povrata, ali se bojim da će možda meni poslati da moram plati nešto jer nisam dojavio ništa za tih 22.55%

uređeno: od abusaef
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Da odgovorim sam sebi - ako se ispunjava ZPP-DOH kako bi dijelili % od olakšica na djecu najbolje da ga prijave oboje, bez obzira što tamo pišete sa kime dijeliti %.

Kod mene je bio slučaj da sam imao dijete prijavljeno na sebe - firma je kod obračuna plaća uzimala 100% odbitka, a supruga nije koristila. 

Prošle godine je bilo specifično pa je i njoj trebalo odbitaka - čak i više nego meni pa smo podjelili preko ZPP-a preko eporezne. Pa je bio problem što sam ja kao koristio 100%, a ona sada traži 77 ... uglavnom najbolje je da ispune oboje ZPP i onda nema zabuna.

uređeno: od abusaef
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija