Jump to content

Pomoć Hrvi


yaris1990

Preporučene objave

Dr.vas upućuje na Hzmo, a oni dalje vas predmet u Zavod za vještačenje. Vas područni ured Zavoda će vas izvještacit, i dalje ide na reviziju Ministarstva branitelja. To se opet vraća u Hzmo i oni ispisuju novo rjesenje. Sve skupa od predaje do rješenja traje oko 6 mjeseci.

Znači sad prvo vam je ići u dr.opce medicine da vam se ispune potrebni formulari, a vi kopirate svoje nalaze i nosite sve skupa na protokol Hzmo. Jedino ne znam tko vam ispunjava obrasce 2-IN ako ste u mirovini. Vidim da ste napisali prof inv.mirovina. To inace radi poslodavac firma. Pitajte dr tko vam ispunjava ta 2 obrasca posto ste već u mirovini. Uglavnom to je procedura.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 minuta, Nixon1973 je napisao:

Dr.vas upućuje na Hzmo, a oni dalje vas predmet u Zavod za vještačenje. Vas područni ured Zavoda će vas izvještacit, i dalje ide na reviziju Ministarstva branitelja. To se opet vraća u Hzmo i oni ispisuju novo rjesenje. Sve skupa od predaje do rješenja traje oko 6 mjeseci.

Znači sad prvo vam je ići u dr.opce medicine da vam se ispune potrebni formulari, a vi kopirate svoje nalaze i nosite sve skupa na protokol Hzmo. Jedino ne znam tko vam ispunjava obrasce 2-IN ako ste u mirovini. Vidim da ste napisali prof inv.mirovina. To inace radi poslodavac firma. Pitajte dr tko vam ispunjava ta 2 obrasca posto ste već u mirovini. Uglavnom to je procedura.

 

 

Zahvaljujem na info.., pitat ću dr obiteljsku tko ispunjava tu 2 in uputnicu. Da invalidska sa preostalom radnom sp.. od 99god

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 minuta, yaris1990 je napisao:

 

Zahvaljujem na info.., pitat ću dr obiteljsku tko ispunjava tu 2 in uputnicu. Da invalidska sa preostalom radnom sp.. od 99god

I ne predajite originale nalaze na Hzmo nego kopije. Znaci prvo dr. a onda ovo drugo. 

upravo sad, Nixon1973 je napisao:

I ne predajite originale nalaze na Hzmo nego kopije. Znaci prvo dr. a onda ovo drugo. 

To su 2-IN neki opći vaši podaci i vezano za posao. A sad stvarno ne bi znao tko vam to ispunjava ako ste u mirovini. Možda je najlogičnije da vam dr. da ta 2 obrasca i vi ih ispunite. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 minuta, yaris1990 je napisao:

Netko kaže da bi ona tj dr.. trebala poslat uputnicu za preostalu tj.. eventualno za opću nesposobnost a ovo za omjer rat-mir je drugi postupak?

Dr vam ispisuje svoje obrasce a tiču se povijesti vaše bolesti ili drugih bolesti koje se vode u vasoj evidenciji. Znaci dr ispunjuje samo ono šta je iz domene njihovog posla. U vašem liječenju je došlo do određenih promjena i dr.je mišljenja da morate ići na novo vjestacenje. Vi ste dalje u postupku koji se rješava na drugom mjestu.

Vještaci Zavoda Hzmo i Revizije određuju da li vam je djelomična ili potpuna nesposobnost, a i koliki vam je uzrok bolesti vezan za rat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 minuta, yaris1990 je napisao:

Zahvaljujem Nixon1973. Sutra kod dr pa ćemo vidjet. Javim kad obavim 

Nema problema tu smo da pomognemo jedan drugome. Zbog toga i služi ovaj forum.

Zbog pravomoćnog rješenje hrvi imate pravo tražit da vas se prebaci u mirovinu po Zakonu o braniteljima. Naravno sve zavisi od odluke vještaka, i svih drugih parametara oko vrste-visine iste te mirovine. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 29 minuta, yaris1990 je napisao:

Iznos je uz ovo zadnje usklađivanje 2600 e sad koliko shvaćam ovisi o vještaku i koji omjer odredi rat-mir i dali daju opću nesposobnost,kažu da opća može podignut iznos mirovine 

20-25% je veća. Samo ove komisije su farsa teška. Omjeri koji daju su u visini invalidnosti, a uvjerio sam se da u rješenjima ljudima izostavljaju i postrojbe. Netko tko je bio u Tigrovima da napišu nije bio pripadnik gardijske postrojbe je žalosno. Znaci nit ne otvaraju predmet, a kamoli čitaju ratni put. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo da se nadopunim na poštovanog kolegu Nixona vaš dr. opće medicine vam ispunjava obrazac 1-IN i to vam je ujedno uputnica za vještačenje preostale radne sposobnosti tj. da li je djelomični ili potpuni gubitak radne sposobnosti vama ne treba 2-IN jer ste već u mirovini. Na tom vještačenju vam se odmah određuje koliki je postotak bolesti zadobivena u obrani suvereniteta RH a koliko izvan toga. Uglavnom više-manje vam je poštovani kolega NIxon sve objasnio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 44 minuta, Skywalker007 je napisao:

Samo da se nadopunim na poštovanog kolegu Nixona vaš dr. opće medicine vam ispunjava obrazac 1-IN i to vam je ujedno uputnica za vještačenje preostale radne sposobnosti tj. da li je djelomični ili potpuni gubitak radne sposobnosti vama ne treba 2-IN jer ste već u mirovini. Na tom vještačenju vam se odmah određuje koliki je postotak bolesti zadobivena u obrani suvereniteta RH a koliko izvan toga. Uglavnom više-manje vam je poštovani kolega NIxon sve objasnio.

Pozdrav legendo i kolega

Eto pojašnjenje svega. 1-IN dr.ispunjava, a 2-IN poslodavac. Ako je u mirovini 2-IN ne treba. Nisam za tu info znao. Svakako dr. se prvo mora javiti pa sve drugo redom.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

OBRAZAC 1-IN - IZVJEŠĆE S NALAZOM I MIŠLJENJEM LIJEČNIKA, razumijem doktoricu jer sam i ja mojoj bio takav prvi slučaj pa sam ja isto provjerio i onda je ona to pronašla i za nekih 7 dana sve napisala jer ima 6 stranica za ispuniti. To ona ima u sustavu na računalu i onda je iz mojih nalaza upisivala podatke u taj obrazac.

Snimka zaslona 2022-06-07 131211.png

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne trebaš IN 2 nego OBRAZAC 1-IN - IZVJEŠĆE S NALAZOM I MIŠLJENJEM LIJEČNIKA. Oni to imaju u sustavu tamo ga ispunjavaju pa snime kada završe isprintaju ti u 2 primjerka koje nosiš u HZMO. Svakako se i ti moraš raspitati za tvoj slučaj da ne bude da smo te krivo usmjerili. Kada sam ja trebao a koja liječnica nije znala šta i kako otišao sam u HZMO i tamo su mi sve objasnili ja zapisivao i njoj objasnio.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , yaris1990 je napisao:

Ok. Razumio ovo sa IN 2 sam maloprije pobrkao,nisam pazio što pišem.da gledala ona al prošli tjedan kad sam bio nije mogla naći u sustavu.ujutro ću joj pojasnit 

Ja sam jučer predao na protokol-šalter hzmo

1-IN dr ispisao (2 ) su iste kopije koje vam je kolega Sky naveo slikovno

2-IN mi je poslodavac firma ispunila tkd. (2) primjerka. Ako niste zaposleni to je druga stvar

Uz te obrasce žena mi je uzela kopije svih nalaza, ratni put kopija, kopija hrvi. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 minuta, yaris1990 je napisao:

Sve ok malo je dr zbunjena jer nije imala takve slučajeve,obično šalje ljude iz radnog odnosa pa zna,a ovo joj nepoznanica jer sam novi sa statusom hrvi i nisam imao ni omjer rat mir,al zahvaljujući vama puno je lakše,nalaze već kopirao i sad čekam dr pa onda na hzmo 

I ja sam u radnom odnosu. Vi ako ste duže vrijeme na bolovanju dr.po svojoj procijeni odlučuje kad će vas poslat na Hzmo, a oni u podrucni ured Zavoda. Znaci nema druge osobe samo dr. to odlučuje, a obrasci su mu temelj,  jer sadrži sve relevantne podatke o vašoj povijesti bolesti. Sad zbog godišnjih odmora Zavod vas može pozvat od 1 do 3 mjeseca.

Iako žalosno da je trenutno praksa uopće ne zvat osobu na vještačenje. To je sve politika prijatelju, koja je već donila odluku i bez vas, mene ili bilo koga drugoga ovde.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , yaris1990 je napisao:

Da to sam osjetio na svojoj koži. nisam pojma imao a zosi me vještačio i prvi i drugi stup,samo sam dobio riješenje. Sad kao zbog virusa ne zovu a ove komisije za status hrvi zovu e sad tko je tu lud hm

Dr.u regionalnom centru mi je kazao da je formirana komisija sudskih vještaka psihijatara koji ipak mjenjaju taj omjer. Naravno uz vaše prisustvo. Ljudi se liječe preko 20 god, i imaju čak njihove nalaze. Pa neće sad taj vjestak gledat svoj nalaz kojeg je on napisao i pobijati ga. Baš zadnji put mi je spomenuo da se promjenio omjer jednom njegovom pacijentu iz 40/60 u 60/40. Treba se nadati i boriti se sve dok postoje pravne mogućnosti za bolji status.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , yaris1990 je napisao:

Očito nema pravila,jedan kolega nedavno dobio 20 hrvi a omjer 60/40 osim dnevnih bolnica i kontrola drugo ništa,a drugima bez ležanja ništa 

Kome još nije jasno kako se radi u nas zašto svi pričaju o babi i stričevima a ima tu još i kumova , prijatelja da ne nabrajam velika nepravda i onda kažu sve po pravilu službe da se nebi slučajno stvorio dojam da nismo jednaki pred institucijama pravne države.. 🤔👍

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Pozz braniteljima i ostalim korisnicima legalisa.evo nakon poduzeg čekanja kod obiteljske dr i predavanja dokumentacije na Hzmo zbog vještačenja omjera rat mir i preostale sposobnosti. Polovinom 8mj predao na šalter hzmo u Rijeci dokumentaciju i čekao dok nije otišlo na zosi da bi prije tjedan dana dobio poziv sa zosi da me neće zvati nego temeljem med..dokumentacije obavit vještačenje.ali gospođa  kaže moramo proforme ispunit obrazac IN 2 iako sam od 99u inv mirovini.ok odradili na telefon i kaže ovaj tjedan bi trebalo ići na 2stup u min.. branitelja. Eto samo info 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , yaris1990 je napisao:

Pozz braniteljima i ostalim korisnicima legalisa.evo nakon poduzeg čekanja kod obiteljske dr i predavanja dokumentacije na Hzmo zbog vještačenja omjera rat mir i preostale sposobnosti. Polovinom 8mj predao na šalter hzmo u Rijeci dokumentaciju i čekao dok nije otišlo na zosi da bi prije tjedan dana dobio poziv sa zosi da me neće zvati nego temeljem med..dokumentacije obavit vještačenje.ali gospođa  kaže moramo proforme ispunit obrazac IN 2 iako sam od 99u inv mirovini.ok odradili na telefon i kaže ovaj tjedan bi trebalo ići na 2stup u min.. branitelja. Eto samo info 

Da čovjek ne povjeruje šta rade. Prije nekih 35 dana dobio poziv i uredno došao na Zavod. Korona uopće više nije opravdani razlog da se ljude ne poziva. Uostalom kako mogu nekog zvat, a nekog ne. Sve je to nezakonito, zato ljudi na kraju i završe na sudu s njima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Poštovani yaris1990, kad vam stigne rješenje imate pravo žaliti se ako niste istim zadovoljni, kolega Nixon1973 je u većini slučajeva dobro naveo što se tiče samog postotka u omjeru rat mir, i sam sam imao postupak ove godine od 2009 u mirovini 50,50 profesionalna bez hrvi, sada hrvi 30 posto maloljetni dragovoljac, zosi predložio 50,50 opća, revizija smanji na 30,70 u biti ne gledaju da sam u domovinski rat otišao sa 17 godina iz školskih klupa bez znanja roditelja, ali ide žalba i tužba ako treba jer očito se vještaci drže one tko vas je tjerao 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Kruno76, vidim da ste napisali da ste od 2009 u profesionalnoj bez hrvi, omjer 50-50 i da ste sad ponovo predali za novo vještačenje i da su vam dali opću, hrvi i omjer 30 rat i 70 mir, pa me zanima da li ste već dobili rješenje. Kako su vam obračunali pridodani staž naspram starog rješenja ako sad prema novom zakonu idete u mirovinu, da li ostaje isti ili vam se smanjio pošto ste sad 13 godina stariji.

uređeno: od Skywalker007
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Skywalker 007,rješenje još nisam dobio, na vještačenju bio u travnju a civilnog radnog staža nemam niti dana, nakon razvojačenja nastavio sam se baviti poljoprivredom tako da mi je radni staž priznat samo onaj iz domovinskom rata ali komisija donese zaključak da je 70 posto bolest izvan rata 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala, kada dobijete pa napišite ako nije problem. Znam da je jedan od uvjeta invalidske mirovine da imate staža 1/3 radnog vijeka i da na to ide pridodani staž ako ste mlađi od 55 odnosno 60 godina. Dosta branitelja me pitalo pa ponovi zahtjev za mirovinu po novom zakonu , a ja im nisam znao odgovoriti, jer sam čuo da komisija po novom zna smanjiti omjer, a za pridodani staž još ne znam kako HZMO utvrđuje. Obično im sugeriram da idu na ponovni izračun je se promijenio polazni faktor s 1.50 na 1.85, da idu na pogoršanje s profesionalne na opću kao i pogoršanje u omjeru rat-mir. Uglavnom hvala unaprijed na info ako saznamo biti ćemo zrno soli pametniji.    

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Skywalker007 je napisao:

Hvala, kada dobijete pa napišite ako nije problem. Znam da je jedan od uvjeta invalidske mirovine da imate staža 1/3 radnog vijeka i da na to ide pridodani staž ako ste mlađi od 55 odnosno 60 godina. Dosta branitelja me pitalo pa ponovi zahtjev za mirovinu po novom zakonu , a ja im nisam znao odgovoriti, jer sam čuo da komisija po novom zna smanjiti omjer, a za pridodani staž još ne znam kako HZMO utvrđuje. Obično im sugeriram da idu na ponovni izračun je se promijenio polazni faktor s 1.50 na 1.85, da idu na pogoršanje s profesionalne na opću kao i pogoršanje u omjeru rat-mir. Uglavnom hvala unaprijed na info ako saznamo biti ćemo zrno soli pametniji.    

Evo prvi put čujem i ćitam  za promjenu polaznog faktora eto ja imam od 2005 1,50 kao r,v,i a status  dragovoljca mi nisu priznali jer sam od 5 mjeseca pri kriznom štabu bio kurir bez naoružanja i sad na koga se to odnosi ta promjena faktora

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo ja sam ove godine malo popravio mirovinu,pošto sam dobio Hrvi za stalno 30 %. 2008 sam otišao u vojnu invalidsku mirovinu, profesionalna  80 rat 20 mir,sa koeficientom 1,50,predao sam zahtjev za preračun mirovine pošto sam bio dragovoljac i pripadnik specijalne policije, došlo mi je riješenje sa novim koeficijentom 1,85 i mirovina mi je podignuta za cca 1.400 kuna

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , karlo11 je napisao:

Evo ja sam ove godine malo popravio mirovinu,pošto sam dobio Hrvi za stalno 30 %. 2008 sam otišao u vojnu invalidsku mirovinu, profesionalna  80 rat 20 mir,sa koeficientom 1,50,predao sam zahtjev za preračun mirovine pošto sam bio dragovoljac i pripadnik specijalne policije, došlo mi je riješenje sa novim koeficijentom 1,85 i mirovina mi je podignuta za cca 1.400 kuna

Poštovani kolega Karlo iz specijalne. ovo je jedno od većih povećanja od kako je novi zakon izašao. Da li vam se samo promijenio polazni faktor s 1.50 na 1.85 ili ste možda imali i još promjena recimo s djelomične (profesionalna) na trajnu (opću) nesposobnost, jer su branitelji samo s promjenom polaznog faktora dobili povećanje od nekih 10%. E sad ne znam kolika je vama bila mirovina i koji je to postotak povećanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Kruno76 je napisao:

Poštovani Skywalker 007 ja sam prošle godine dobio povećanje mirovine za oko 25 posto samo promjene faktora s 1,50 na 1,85 

Poštovani Kruno, ako jeste drago mi je, ali preko tablice poštovanog Profa sam radio simulacije i nikako da dođem do takvog povećanja samo s polaznim faktorom od 1.50 do 1.85 zato i pitam da li vam se još nešto promijenilo. Možda imate visoko policijsko zvanje i s obzirom na omjer rata 80 i 20 mir onda je moguće. Znam par kolega kojima je to povećalo ali baš za toliko to nisam znao. Hvala puno na info, možda opet napravim neke simulacije ali povećavajući omjer i osobno zvanje. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , karlo11 je napisao:

Evo ja sam ove godine malo popravio mirovinu,pošto sam dobio Hrvi za stalno 30 %. 2008 sam otišao u vojnu invalidsku mirovinu, profesionalna  80 rat 20 mir,sa koeficientom 1,50,predao sam zahtjev za preračun mirovine pošto sam bio dragovoljac i pripadnik specijalne policije, došlo mi je riješenje sa novim koeficijentom 1,85 i mirovina mi je podignuta za cca 1.400 kuna

I meni za 1500 i još koju kunu . sa 1.50 , na 1.85

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , karlo11 je napisao:

Evo ja sam ove godine malo popravio mirovinu,pošto sam dobio Hrvi za stalno 30 %. 2008 sam otišao u vojnu invalidsku mirovinu, profesionalna  80 rat 20 mir,sa koeficientom 1,50,predao sam zahtjev za preračun mirovine pošto sam bio dragovoljac i pripadnik specijalne policije, došlo mi je riješenje sa novim koeficijentom 1,85 i mirovina mi je podignuta za cca 1.400 kuna

 

Ja mislim da neki dečki bacaju bombe a ako je to istina onda moj naklon!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 40 minuta, karlo11 je napisao:

 Nema tu nikakve bombe sa moje strane, govorim vam činjenice kako je, čin je  nadnarednik, otišo u mirovinu 2008 godine .prof. mirovina 80 rat-20 civilno i nakon dugo vremenu ostvario Hrvi 30% PTSP te mi mirovina obračunata sada po novom koeficijentu 1,85

Nemam komentara to su očito bila vre

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Kruno76 je napisao:

Poštovani huskyCRO znači profesionalna mirovina 50,50 bez dana radnog staža početkom 2021 bez hrvi, sa statusom dragovoljaca je iznosila 2360 kuna u šestom mjesecu 2021 sa statusom Hrvi 2970 pa izračunate i mislim da je ovo malo neozbiljno da netko baca bombe 

To već nisu bombe jer je i kod mene stanje na računu nažalost takvo.

U današnje vrijeme na osnovu ptsp dobiti 80%-20% omjer je znanstvena fantastika. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovane kolege branitelji, vjerujem da nas ovdje nema koji miniraju ove razgovore, jer puno mojih prijatelja i kolega koji imaju mirovine preko 9000, 10.000, 11.000, 12.000 kn nisu na ovom forumu ili bar ne komentiraju. Oni su riješili svoje statuse prije 2008. godine. Stoga se i ja osobno trudim doći do nekih informacija o postupku da pomognemo braniteljima a imam i takvih prijatelja koji su imali 800 kn mirovinu itd. Poštovani tigre vidim da imate omjer 100% ratni i opću nesposobnost što uveliko pomaže, naravno tu igra ulogu još i vaše zvanje u vojsci ili policiji, status dragovoljca dani u borbenom sektoru. Uglavnom sad vidimo da postoji samo promjena polaznog faktora s 1.50 na 1.85 i da ta promjena može povećati mirovinu i do 25% što znači da ostvarivanje hrvi braniteljima koji su otišli u kumuliranu invalidsku mirovinu prije 2008. nije bio uzaludni postupak. Naravno kod svakog će taj izračun biti drugačiji ali znači postoji mogućnost za povećanjem. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani prijatelju Skywalker007 podvrđujem svaku napisanu vašu riječ ispadne da mi koji smo se razboljeli 2008,2009 na dalje ispadoše budale ne umanjujući ničije zasluge u domovinskom ratu da se nebih netko uvrijedio, meni je osobno vještak u Osijeku rekao da mu je osobno žao gledajući moj spis i činjenicu da sam se u obranu domovine priključio sa 17 godina ali ja vam najviše mogu predložiti da vas prebace iz profesionalne u opću 50,50 jer su sada takva vremena i revizija još to odreže na 30,70 ali ovaj puta idem do kraja s pravnim ishodom a ako treba i do Strazbura 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Kruno smatram da branitelji koji su išli kasnije u mirovinu nisu "budale" razumijem na što ste mislili. I ja sam se dragovoljno javio 1991 kada sam imao 18 otišao u specijalnu policiju i radio do 2019.  smatram da sam dobro odlučio kada je većina mojih prijatelja i kolega otišlo u mirovinu do 2008. Uglavnom to je bila moja odluka i ne smatram da sam nešto pogriješio, radio sam i volio sam raditi taj posao. Država je dala mogućnost da odete u mirovinu po povoljnijim uvjetima do 2008. pa tko je otišao otišao je. Svatko je za sebe odlučivao tako da ne smatram da mi je netko posebno kriv što sad nemam toliku mirovinu.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Skywalker007 je napisao:

Poštovani Kruno smatram da branitelji koji su išli kasnije u mirovinu nisu "budale" razumijem na što ste mislili. I ja sam se dragovoljno javio 1991 kada sam imao 18 otišao u specijalnu policiju i radio do 2019.  smatram da sam dobro odlučio kada je većina mojih prijatelja i kolega otišlo u mirovinu do 2008. Uglavnom to je bila moja odluka i ne smatram da sam nešto pogriješio, radio sam i volio sam raditi taj posao. Država je dala mogućnost da odete u mirovinu po povoljnijim uvjetima do 2008. pa tko je otišao otišao je. Svatko je za sebe odlučivao tako da ne smatram da mi je netko posebno kriv što sad nemam toliku mirovinu.  

Poštovani sky naprotiv ne osječam se kao budala što sam otišao 2009. godine u mirovinu nego se osječam budala što nisam ranije otišao u mirovinu.Bio sam mlad i nekako se nosio sa zdravstvenim problemima kad su stigle godine dalje nije išlo. Sad imam to što imam i pokušavam napraviti konačno nešto za sebe kao i večina branitelja. Otišao sam sa 1860 kuna u braniteljsku mirovinu znam dobro koliko neki branitelji primaju mirovinu i ne zavidim nikome nek se ima 9000 ili 12 000 ali 1860 kuna dati branitelju je sve samo ne dostojna mirovina branitelja dragovoljca.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Poštovani, imam upit vezano za utvrđivanje ststusa hrvi... zahtjev sam predao 9 mj. 2021 godine... u 1 mjesecu 2022 pristupio sam na prvostupanjsku komisiju koja mi dala 20% invalidnosti trajno.. da bi drugostupanjska komisija dala manje od 20%..u kojoj je liječnik vještačio vlastite nalaze. Na isto sam uputio žalbu gdje sam 02.01.2023..pozvan na pregled kojom prilikom je komisija bila toliko nezainteresirana da je jedan doktor koji je sjedio do mene igrao igrice na mob.... na moje ukazanje samo su mi odgovorili.. ponovite postupak za 6 mjeseci... do dana današnjeg 13.03...nisam dobio nikakvo riješenje.. upit.. ako je riješenje negativno dali ići na upravni postupak ili ponoviti postupak za 6 mjeseci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , zlatko2901 je napisao:

Poštovani, imam upit vezano za utvrđivanje ststusa hrvi... zahtjev sam predao 9 mj. 2021 godine... u 1 mjesecu 2022 pristupio sam na prvostupanjsku komisiju koja mi dala 20% invalidnosti trajno.. da bi drugostupanjska komisija dala manje od 20%..u kojoj je liječnik vještačio vlastite nalaze. Na isto sam uputio žalbu gdje sam 02.01.2023..pozvan na pregled kojom prilikom je komisija bila toliko nezainteresirana da je jedan doktor koji je sjedio do mene igrao igrice na mob.... na moje ukazanje samo su mi odgovorili.. ponovite postupak za 6 mjeseci... do dana današnjeg 13.03...nisam dobio nikakvo riješenje.. upit.. ako je riješenje negativno dali ići na upravni postupak ili ponoviti postupak za 6 mjeseci

Prvostupanjska ( prvi put ? ) pa trajno ? 🤔🤔🤔

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 minuta, Kruno76 je napisao:

Bitno vam je dugotrajno kontinuirano liječenje, ne znam koliko se dugo liječite da bi odgonetnuli zbog čega ste dobili manje od 20%

liječim se od 2011 godine... kao pripadnik Mup-a umirovljen 2013 godine (profesionalnia invalidska mirovina)... posljedica obavljana policijskog posla... 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijatelju nije mi jasno zašto ste predali zahtjev za hrvi tek 2021.ako ste se redovito liječite to ste mogli napraviti tri godine ranije, probajte malo pojačati kontrole i barem dnevnu bolnicu pa predati do kraja godine kako su vam rekli na komisiji 

I da što je napisao kolega yaris1990 bolest vam mora biti vezana za sudjelovanje u domovinskom ratu 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 minuta, Kruno76 je napisao:

Prijatelju nije mi jasno zašto ste predali zahtjev za hrvi tek 2021.ako ste se redovito liječite to ste mogli napraviti tri godine ranije, probajte malo pojačati kontrole i barem dnevnu bolnicu pa predati do kraja godine kako su vam rekli na komisiji 

I da što je napisao kolega yaris1990 bolest vam mora biti vezana za sudjelovanje u domovinskom ratu 

bolesti i jesu vezane za ratne traume... bio sam na komisiji i 2018..a ista je trajala sve do 02.2021 godine.. također na Prvostupanjskoj komisiji dobio 20 % trajno a drugostupanjsko vijeće odbio.. cijeli postupak trajao gotovo tri godine... jedini odgovor koji sam dobio da je sve to bilo zbog corone

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima,

imao bih pitanje u vezi rokova komisije za hrvi, naime 28.02.2023. godine mi je isteklo dvije godine privremenog rješenja za 20% HRVI. Dana 19.01. 2023. godine je Ured za branitelje poslao moje papire na komisiju u Split poradi nastavka postupka za stjecanje trajnog statusa HRVI. Kako je danas 15.03.2023. godine, a od komisije nema još ni "pisma ni razglednice", zanima me jeli tu došlo do prekoračenja nekakvih rokova. Kad sam zvao u Ured za branitelje rekoše mi da budem smiren "da će me sigurno zvati". Da ali meni nije isto ako me zovu na komisiju u ožujku ili u rujnu, nema svako vremena koliko imaju birokrati... Imali tko kakvih iskustava po ovom pitanju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Ive44 je napisao:

Pozdrav svima,

imao bih pitanje u vezi rokova komisije za hrvi, naime 28.02.2023. godine mi je isteklo dvije godine privremenog rješenja za 20% HRVI. Dana 19.01. 2023. godine je Ured za branitelje poslao moje papire na komisiju u Split poradi nastavka postupka za stjecanje trajnog statusa HRVI. Kako je danas 15.03.2023. godine, a od komisije nema još ni "pisma ni razglednice", zanima me jeli tu došlo do prekoračenja nekakvih rokova. Kad sam zvao u Ured za branitelje rekoše mi da budem smiren "da će me sigurno zvati". Da ali meni nije isto ako me zovu na komisiju u ožujku ili u rujnu, nema svako vremena koliko imaju birokrati... Imali tko kakvih iskustava po ovom pitanju?

Poštovanje! Morat čete se ipak strpiti kako su vam rekli nema druge govorim vam iz osobnog iskustva prošle godine sve isto kao i kod vas predao i čekao na riješenje 9 mjeseci eto samo toliko da se znate ravnati.

Dobio za trajno hrvi predao za ponovni izračun mirovine i omjer sad čekam 5. mjeseci  i još nema ništa znate kako kažu strpljen spašen!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Pozdrav svima,

molio bih pomoć, savjet. U starosnoj sam mirovini po čl. 6 zakona o pravima iz mirovinskog osiguranja djelatnih vojnih osoba, policijskih sluzbenika i ovlaštenih službenih osoba, stekao sam 20% trajno HRVI na osnovu PTSP-a i sad trebam kod doktora po 1 IN obrazac za HZMO. Da li je dovoljan taj 1-IN obrazac (uz priloge) ili  uz taj 1-In obrazac treba pisati neku Zamolbu za provođenje vještačenja za procjenu radne sposobnosti, utvrđivanja omjera rat - ostalo? Konkretno, koju radnju tražim od HZMO-a? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije svega pokušajte saznati kolika bi Vam bila mirovina po Zakonu o braniteljima i isplati li se opće krenuti u postupak ostvarivanja iste. Mislim da je mirovina po čl.6 veća od hrvi mirovine sa 20% oštećenja organizma. 

Pozdrav cijenjenom Profesoru, on sigurno zna!!

uređeno: od marona5
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , marona5 je napisao:

Prije svega pokušajte saznati kolika bi Vam bila mirovina po Zakonu o braniteljima i isplati li se opće krenuti u postupak ostvarivanja iste. Mislim da je mirovina po čl.6 veća od hrvi mirovine sa 20% oštećenja organizma. 

Pozdrav cijenjenom Profesoru, on sigurno zna!!

Ovo i mene zanima... Da li ima smisla tražiti 20% HRVI ako si već u mirovini po čl. 6.?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , jurica 1972 je napisao:

Da li zna netko ,koliko dugo treba da prođe vremena da vas pozove komisija sa HZMO  za ocjenu radne sposobnosti.

Predani papiri za mirovinu.

HRVI 20% trajno.

predani papiri prošle godine 12 mjesec.

Poštovani mene nisu zvali osobno da dođem, jedan dan nakon 6 mjeseci sam nazvao HZMO pa su mi rekli da je komisija odradila vještačenje i da čekam rješenje. Dobio sam zaostatke od dana vještačenja na prvostupanjskoj komisiji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija