Jump to content

Kazna za parkiranje na ulici u seoskom području


Ivan130333

Preporučene objave

Interesira me da li mogu zakonski pobiti kaznu o prekršaju napravljenom u selu u kojem Općina nije napravila javno parkiralište, a seljani parkiraju na ulici. Odnedavno je Općina uvela prometnog redara koji konstatno kažnjava vozače. E sad me interesira da li igdje postoji zakon koji mene kao vlasnika kuće obvezuje da imam parkiralište u dvorištu svoje kuće? Na koji način da riješimo ovaj problem?

uređeno: od Ivan130333
Greška u pisanju
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Ivan130333 je promijenio naziv u Kazna za parkiranje na ulici u seoskom području

prometni redar je službena osoba koja u skladu sa zakonom obavlja nadzor nepropisno zaustavljenih i parkiranih vozila u skladu sa zakonom o sigurnosti prometa na cestama.

ako prometni redar utvrdi prekršaj nepropisnog parkiranja, njegov je posao da napiše kaznu.

to što općina nije napravila javno parkiralište je nebitno, jer ne postoji obaveza u zakonu da općina mora gradit javna parkirališta.

prema tome ako je počinjen prekršaj i ako je kazna izdana ispravno, nema osnove za bilo kakvu žalbu.

ne postoji zakon koji vlasnika obavezuje da ima parkiralište u dvorištu svoje kuće, ali zato postoji zakon o sigurnosti prometa na cestama (odredbe od čl. 78. do čl. 88) koji jasno propisuje kako se na cesti smije odnosno ne smije parkirat.

dakle, nemojte se nepropisno parkirat, pa nećete ni dobiti kaznu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija