Jump to content

Povrat poreza - obavijest, nejasnoće


abusaef

Preporučene objave

Pokušavam svatiti kako sustav funkcionira. Dakle ministar Marić početkom 5. mjeseca isnosi konkretne brojike o povratu poreza (koliko ukupno ljudi treba dobiti, a koliko platiti i ukupne iznose) - dakle po tome sve je već u travnju obračunato.

02.05. počinju i prve isplate ili barem idu  prva riješenja. I onda imamo situaciju da evo 05.06. se javljaju još ljudi koji nisu dobili niti obavijest u ePoreznoj ili bilo gdje drugdje o tome da li što duguju ili trebaju dobiti povrat?!?! Konkretno ja trebam dobiti povrat i to dosta visok. Kako je moguće da u PPK u ePoreznoj ili u korisničkom pretincu ili bilo gdje drugdje u eGrađani nemam obavijest o povratu??? Dakle isplata i rješenje nisu problem, jer to je posao koji zahtjeva vrijeme i kad bude-bude, ali obavijest da znam koliko (da vidim dal je točno ono što očekujem). Koja je onda shvrha ePorezne i digitalizacije kada eto niti skoro 40 dana od obajave konkretnih brojiki ja nemam pojima koliko trebam dobiti?

Isto tako dal je moguće da porezna ide kronološki prema OIB-u kako je bilo govora na RTL-u i da onda svake godine imamo iste ljude koji prvi dobiju povrat i iste koji dobiju zadnje? Ako da nije li to diskriminacija?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , abusaef je napisao:

Ako da nije li to diskriminacija?

Na osnovu čega? Jel vam uskraćeno vaše pravo na povrat poreza jer vam OIB počinje s 9? Pa baš i ne. Samim time ne možete reći da ste diskriminirani. Da ide po prezimenu opet je ista stvar. Nekakav red kod isplate mora postojat.

prije 6 sati , abusaef je napisao:

I onda imamo situaciju da evo 05.06. se javljaju još ljudi koji nisu dobili niti obavijest u ePoreznoj ili bilo gdje drugdje o tome da li što duguju ili trebaju dobiti povrat

Rok do kojeg trebaju dobiti rješenje je 30.06. Može biti prije, možete biti kasnije, ali do 30.06. ga moraju dobit i do tad si nema smisla trgat živce.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle Vama nije diskriminacija što jedna osoba svake godine dobije 40 dana prije novac od druge - samo zato što mu je država dodjelila takav broj??? I nemoguće je napraviti obračun da druge godine onaj zadnji dobije prvi, a prvi zadnji?

Kako neću trgati živce kad sam posudio pare očekujući povrat i sada sam u radovima u stanu, a osoba kojoj dugujem me pita svakih par dana gdje su pare? Sorry imal loš OIB, to ti nisam rekao kod posudbe je dobra isprika?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , abusaef je napisao:

Dakle isplata i rješenje nisu problem, jer to je posao koji zahtjeva vrijeme i kad bude-bude, ali obavijest da znam koliko (da vidim dal je točno ono što očekujem). 

Isto tako dal je moguće da porezna ide kronološki prema OIB-u kako je bilo govora na RTL-u i 

Ako nisu izračunali ne mogu ni poslat obavijest koliko netko treba dobit nazad.

Moj ne počinje ni s 1 ni s 2 pa sam dobio 2.5.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija