Jump to content

Otvaranje D.O.O


plumberi

Preporučene objave

Poštovani, 

 

nazalost nigdje na internetu ne mogu pronaći informaciju. Suprug i ja bismo se iz Njemačke vratili u HR, ja kao građanin RH bih otvorila firmu uz poticaje za samozapošljavanje za instalaciju vode, plina i klime. Suprug nije RH državljanin ali je s područja EGP. On nema majstorski ali ima 18 godina radnog staza ali on na svoje ime ne može uzeti poticaje zbog državljanstva. Je li s pravne strane to izvedivo ili da pokušamo na neki drugi način i na koji? 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne mora imati majstorski ako će sam radit, jedino ako planirate uzimati naučnike onda mora imati majstorski, evo tako kaže zakon o obrtu: (2) Iznimno od odredbe stavka 1. ovoga članka, obrt obavlja i pravna osoba koja obavlja gospodarsku djelatnost utvrđenu u popisu iz članka 6. stavka 2. ovoga Zakona ako izvodi naukovanje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 07. 06. 2022. u 8:34, vodovod1 je napisao:

Ne mora imati majstorski ako će sam radit, jedino ako planirate uzimati naučnike onda mora imati majstorski, evo tako kaže zakon o obrtu: (2) Iznimno od odredbe stavka 1. ovoga članka, obrt obavlja i pravna osoba koja obavlja gospodarsku djelatnost utvrđenu u popisu iz članka 6. stavka 2. ovoga Zakona ako izvodi naukovanje

Puno hvala, jedino što mi ne bismo otvarali obrt već d.o.o. zbog većih mogućnosti širenja poslovanja. Ne znam trebam li nabavljat kakve dozvole. Ili ja s krivim pojmovima pretražujem Internet ili zbilja nema potrebnih informacija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Dana 12. 06. 2022. u 14:55, plumberi je napisao:

Puno hvala, jedino što mi ne bismo otvarali obrt već d.o.o. zbog većih mogućnosti širenja poslovanja. Ne znam trebam li nabavljat kakve dozvole. Ili ja s krivim pojmovima pretražujem Internet ili zbilja nema potrebnih informacija.

Mislim da samo za plin trebate kod lokalnog distributera-opskrbljivača ili kako se već zovu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija