Jump to content

Pravo na mirovinu po zakonu o Hrvatski braniteljima


damcup

Preporučene objave

Poštovani,

Ako imam 5g i jedan mjesec borbenog djelovanaj, to mi skračuje za 5g i jedan mjesec odlazak u starosnu mirovinu. Benificirani staž 18/12  5gbr imam 7 god što iznosi 3,5 god.što mi isto skračuje 3,5 god za odlazak u mirovinu.

Što bi značilo da ukupno skraćivanje za odlazak u starosnu mirovinu je 8,5 god i jedan mjesec, od 65 rođendana , sa  ukupnih 42 god mirovinskog staža  ako sam dobro izračunao.

Molim Vas pojašnjenje.

Hvala i lijepi pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne poštovani damcup,

prvi dio za braniteljski staž je ispravan a drugi dio za beneficirani staž iz rada 12/18 nije. Broj godina provedenih na beneficijama 12/18 se dijeli s 3 i to daje pravo na smanjivanje životne dobi od 65-tog rođendana po općem propisu ZOMO. Mislim da se ta prava ne zbrajaju.

Jeste li bili u radnom odnosu u HV ili MUP-u tijekom Domovinskog rata i na kojim beneficijama ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 47 minuta, damcup je napisao:

Poštovani,

Ako imam 5g i jedan mjesec borbenog djelovanaj, to mi skračuje za 5g i jedan mjesec odlazak u starosnu mirovinu. Benificirani staž 18/12  5gbr imam 7 god što iznosi 3,5 god.što mi isto skračuje 3,5 god za odlazak u mirovinu.

Što bi značilo da ukupno skraćivanje za odlazak u starosnu mirovinu je 8,5 god i jedan mjesec, od 65 rođendana , sa  ukupnih 42 god mirovinskog staža  ako sam dobro izračunao.

Molim Vas pojašnjenje.

Hvala i lijepi pozdrav

Već se nekoliko puta o tome pričalo. Ono što znam nama u policiji su računali od dana dolaska do odlaska. Znači npr netko ima 30 god staza na poslovima 16/12 beneficija. To je 30x4= 120 mjeseci beneficija-10 god manje prije 65 god. Znači rat nam se ne racuna kao duplo jer bi onda ljudi imali 15 god manje radit. Sad to su i različiti zakoni. Govorim o Zakonu o policiji i Zakonu o braniteljima. 

To je napravljeno da bi ljudi ostali duže radit jer već sa 50 god života ljudi imaju preko 41 god staza s benificijama

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onda kad budete odlazili u mirovinu morate zatražiti od MORH-a potvrdu kao u privitku, tako Vam se i te godine zbrajaju s onima nakon Domovinskog rata. 

Možete i sada izračunati sami, zbrojite te godine radnog odnosa u Domovinskom ratu i one nakon rata na beneficijama 12/18 i onda Vam je jasno kad ostvarujete pravo na priznavanje starosne mirovine po općem propisu ZOMO prije 65-tog rođendana.

4.g. 3.mj. i 12.d.   +

7.g. 2.mj. i 6.d.

____________________________

11.g. 5.mj. i 18.d.    /    :    3    =    3.g.,   ostatak nema utjecaja na raniji odlazak u mirovinu.

 

Ako imate i drugih beneficija iz rada na primjer 6.g. 1.mj. i 4.d. na 12/16  onda se ostatak pribraja:

2.g. 5.mj. i 18.d.    +

6.g. 1.mj. i 4.d.

----------------------------

8.g. 6.mj. i 22.d.    /       :    4     =     2.g.

 

3.g.  +  2.g.   =   5.g. je smanjenje odlaska u starosnu mirovinu po ZOMO prije 65.-tog rođendana.

Ivan Ivić-beneficirani staž.doc

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Poštovani damcup,

po mojim dosadašnjim saznanjima ne.

Temeljem Vašeg pitanja kako bi izgledalo smanjivanje životne dobi za odlazak u starosnu mirovinu pripadnika gardijske brigade - djelatni sastav, koji je tijekom Domovinskog rata stalno radio na poslovima sa beneficiranim stažom 12/18 od 1.7.1990.g. do 30.6.1996.g.

Svih šest godina (6) ima priznati status borbeni sektor i ima priznatih 12/24 ?

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija