Jump to content

Kako prisiliti bivšu suprugu da se pridržava presude?


Znatiželjantip

Preporučene objave

Poštovani, već više godina postoji pravomoćna presuda o razvodu braka u kojoj je regulirano pitanje viđanja djeteta. Nešto se prelomilo u glavi bivše supruge i odjednom se prestala pridržavati presude i jednostavno mi ne želi dati dijete pod izlikom da mi je jednom tjedno dosta. Osim prijave Centru za socijalnu skrb, postoji li ikakav način da se nju prisili da se pridržava presude. Znate kako to funkcionira, još će centar predložiti da mi zaista nikad više ne mora dati da vidim dijete, a sud će se složiti. Iskreno, sve mi to izgleda kao neka namještaljka, kao da su se dogovorili da će mi oduzeti roditeljska prava i savjetovali joj da to napravi i da obraćanje nadležnim tijelima može rezultirati samo katastrofom. Zamislite samo tako preko noći odjedamput ne priznaje presudu. Postoji li šansa da bi je sud mogao i nagraditi za nepoštivanje smanjenjem mojeg viđanja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Znatiželjantip je napisao:

Poštovani, već više godina postoji pravomoćna presuda o razvodu braka u kojoj je regulirano pitanje viđanja djeteta. Nešto se prelomilo u glavi bivše supruge i odjednom se prestala pridržavati presude i jednostavno mi ne želi dati dijete pod izlikom da mi je jednom tjedno dosta. Osim prijave Centru za socijalnu skrb, postoji li ikakav način da se nju prisili da se pridržava presude. Znate kako to funkcionira, još će centar predložiti da mi zaista nikad više ne mora dati da vidim dijete, a sud će se složiti. Iskreno, sve mi to izgleda kao neka namještaljka, kao da su se dogovorili da će mi oduzeti roditeljska prava i savjetovali joj da to napravi i da obraćanje nadležnim tijelima može rezultirati samo katastrofom. Zamislite samo tako preko noći odjedamput ne priznaje presudu. Postoji li šansa da bi je sud mogao i nagraditi za nepoštivanje smanjenjem mojeg viđanja?

Nepridržavanje pravomoćne sudske odluke u pogledu zaštite prava djeteta je kazneno djelo.

Kome ste se obratili pisanim putem za pomoć i podršku?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Gringo je napisao:

Nepridržavanje pravomoćne sudske odluke u pogledu zaštite prava djeteta je kazneno djelo.

Kome ste se obratili pisanim putem za pomoć i podršku?

Centru za socijalnu skrb. Čujem da su izašli na teren bez da su meni išta javili i razgovarali s djetetom na povratku s škole. Nakon toga su prestala vrijeđanja telefonom i nastala je potpuna tišina. Savjetovali su mi da se obratim sudu koji je donio presudu prije više godina. Iskreno, sad se plašim da će mi sud uzeti i ovo što imam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Dana 10. 06. 2022. u 7:35, Gringo je napisao:

Nepridržavanje pravomoćne sudske odluke u pogledu zaštite prava djeteta je kazneno djelo.

Kome ste se obratili pisanim putem za pomoć i podršku?

Ova moja situacija krenula je u sasvim drugom smjeru. Ispada da je moja bivša zatražila da mi se oduzme viđanje djeteta i da je svojim ponašanjem prejudicirala sudsku odluku. Pritom je priznala kazneno djelo. Priznala je da sakriva dijete u vrijeme susreta i djelatnice Centra su je upozorile da šuti, da se inkriminira. Pretrgle su se od pokušaja da ju zaštite. Ima li smisla pisati sudu da je sakrila dijete za vrijeme susreta i da postoje svjedoci i navesti djelatnice centra. Moram navesti da je u prošlosti bivša kažnjavana nekoliko puta s 3000 kn iz istog razloga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija