Jump to content

Komisija HRVI


darkotkalec

Preporučene objave

prije 8 sati , danci123 je napisao:

Koliko se dugo čeka na komisiju u Osijek.

Čeka se oko 6 mjeseci!

Dana 10. 06. 2022. u 20:48, darkotkalec je napisao:

Prije dva mjeseca sam bio u Osijeku i rekli su mi da ide na potvrdu u Zagreb.To sam čekao skoro više od šest mjeseci zbog onog prijelaza u Ministarstvo branitelja pa me eto zanima koliko se otprilike čeka povratak predmeta iz Zagreba.

Čeka se 3 mjeseca manje više a dolaze godišnji odmori možda če i dulje potrajati..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Rečeno mi je da sam za stalno dobio HRVI krajem ozujaka, tj prije 3 ipo mjeseca. 

Znam da moram čekati pismeno riješenje, ali dijetetu studentu treba potvrda moja za upis u studentski dom, što prije.

U područnom Ministarstvu Branitelja nema informacije, niti potvrda da je moj predmet u postupku.

Što učiniti? Možda netko zna?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To bi prvi trebao znati Županijski Upravni odjel za branitelje ili socijalnu i zdravstvenu  tj. tamo gdje si predao svoje papire za HRVI, Ministarstvo branitelja nema veze s tim upravnim postupkom ostvarivanja HRVI. Mom kolegi zagubili papire a isto saznao da je dobio za stalno jer mu isto dugo nisu poslali rješenje ali obično se dobije za 1 do 2 tjedna, pa probaj kod njih ako si 100% siguran da si dobio za stalno. 

uređeno: od Skywalker007
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Skywalker007 je napisao:

To bi prvi trebao znati Županijski Upravni odjel za branitelje ili socijalnu i zdravstvenu  tj. tamo gdje si predao svoje papire za HRVI, Ministarstvo branitelja nema veze s tim upravnim postupkom ostvarivanja HRVI. Mom kolegi zagubili papire a isto saznao da je dobio za stalno jer mu isto dugo nisu poslali rješenje ali obično se dobije za 1 do 2 tjedna, pa probaj kod njih ako si 100% siguran da si dobio za stalno. 

Zvali me iz ureda državne uprave u Belom Manastiru rekli da sam dobio rješenje za stalno nakon tri mjeseca ali pošto sam zaposlen opet sam morao odnijeti potvrdu iz firme da sam u radnom odnosu.Kad sam dobro potvrdu rekla mi je da sad mora ići na potvrdu u Ministarstvo Branitelja u Osijek što mi nema logike kad je odande išlo za Zagreb na potvrdu.Točno ne znam šta radit a još malo pa bi trebao opet predati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Skywalker007 je napisao:

Pa ako mora ići na reviziju povjerenstva ministarstva branitelja onda još uvijek nije za stalno dok oni ne kažu da je. To je Rješenje o stalnoj invalidnosti i postotku iste kao i iznos u kunama.

Stvarno ne razumijem kad sam već bio na vještačenju u Ministarstvu u Osijeku i odande je dan prijedlog koji je otišao na potvrdu u Ministarstvo u Zagreb koji je to potvrdio i vratio predmet u mjesto predaje šta onda opet ima Osijek potvrđivati.Onda po tome mogu rušiti Zagreb a slali su u Zagreb na potvrdu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 11. 07. 2022. u 14:56, Skywalker007 je napisao:

To bi prvi trebao znati Županijski Upravni odjel za branitelje ili socijalnu i zdravstvenu  tj. tamo gdje si predao svoje papire za HRVI, Ministarstvo branitelja nema veze s tim upravnim postupkom ostvarivanja HRVI. Mom kolegi zagubili papire a isto saznao da je dobio za stalno jer mu isto dugo nisu poslali rješenje ali obično se dobije za 1 do 2 tjedna, pa probaj kod njih ako si 100% siguran da si dobio za stalno. 

Pa upravo sam i bio tamo gdje sam predao dokumentaciju za hrvi, tj, područni  - Ministarstvo Branitelja , u naslovu piše :" Upravni odjel za povjerene državne poslove uprave". Od njih sam dobio privremeno priznavanje hrvi. 

U roku sam bio predao papire. Ove godine krajem 3. mjeseca sam bio pozvan od Ministarstva Branitelja - prvostupanjsko liječničko vijeće. Tamo su mi rekli da sam dobio za stalno hrvi.

Normalno da sam siguran - nisam to sanjao! Ispunio sam i formular za refundaciju putnih troškova. Rekli su mi da moj predmet ide u područni Ministarstvo Branitelja  i od nijih će mi doći pismeno riješenje.

Jutros me zvala referentica od tamo, jer sam jućer bio zahtjev predao da mi se da neka potvrda da sam u postupku. I kaže mi da sam još privremeno hrvi dok mi ne dođe drugostupanjsko za stalno riješenje. I da mogu s tim predati za dijete potvrdu, kako bi dobilo mjesto u domu.

Eto, samo treba čekati.....kao na čuki!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nakon prvostupanjske komisije predmet šalju na drugostupanjsku u Zagreb a oni onda šalju predmet u Ministarstvo branitelja na reviziju, kada se napravi revizija oni šalju nazad državnoj upravi koja je postupak i pokrenula da napravi rješenje. Ja sam na taj postupak od prvostupanjske do rješenja čekao nekih 8 mjeseci.

prije 4 sati , darkotkalec je napisao:

Stvarno ne razumijem kad sam već bio na vještačenju u Ministarstvu u Osijeku i odande je dan prijedlog koji je otišao na potvrdu u Ministarstvo u Zagreb koji je to potvrdio i vratio predmet u mjesto predaje šta onda opet ima Osijek potvrđivati.Onda po tome mogu rušiti Zagreb a slali su u Zagreb na potvrdu.

Ako se revizorno vijeće ne slaže s odlukom prvostupanjske i drugostupanjske liječničke komisije može vratiti predmet na ponovno vještačenje i obradu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...
prije 3 sati , darkotkalec je napisao:

Poštovani

Dobio sam trajno HRVI za stalno prije 3mjeseca sad bi predao na invalidsku komisiju i zanima me ako prođem dali bi mogao ostati raditi na ovom radnom mjestu.Inače imam sad skoro 36 godina radnog staža pa bi još koju godinu ostao raditi.

Poštovani, zašto bi predavali za određivanje radne sposobnosti ako želite raditi. Ne znam koji posao radite ali ako dobijete radnu nesposobnost prof ili opću onda su vam poslovi koje bi obavljali ograničeni pogotovo zbog ptsp. Imam 2 prijatelja kojima su zbog ptsp ograničili B kategoriju na 1 godinu pa moraju na liječnički. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani

Hvala vam na odgovorima i ja sam o tome razmišljao da se ne prevarim zato sam i pitao.Kolega sa posla me skroz nagovara ali on je sam a već ima profesionalnu civilnu koju je sad prebacio u vojnu.Imam dobar posao i dobra primanja pa zato i pitam.Kako sam i naveo da imam 36 godina staža bez vojske koji je isto 1150 dana borbenog sektora.Ne radim ništa fizički a  to mi lakše radno mjesto pa bih ostao još koju godinu raditi ali ne bih htjeo duže od prvog uvjeta.

 

 

Zaboravio sam navesti da mi je posao dežurni u upravi.Radno vrijeme po 12sati dnevne noćne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 18. 01. 2023. u 10:56, darkotkalec je napisao:

Poštovani

Dobio sam trajno HRVI za stalno prije 3mjeseca sad bi predao na invalidsku komisiju i zanima me ako prođem dali bi mogao ostati raditi na ovom radnom mjestu.Inače imam sad skoro 36 godina radnog staža pa bi još koju godinu ostao raditi.

Molim Vas ostanite raditi što dulje, možda Vam kasnije starosna braniteljska mirovina bude povoljnija od invalidske braniteljske mirovine sada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , darkotkalec je napisao:

Poštovani

huskyCRO puno vam zahvaljujem na odgovoru to sam htjeo čuti jer nisam znao da ako predaš na invalidsku da dovodiš u pitanje svoje radno mjesto a već imam lakše radno mjesto zbog kralježnice pošto sam nastradao u firmi.Lijep pozdrav i još vam jednom zahvaljujem na odgovoru.

Nastavite raditi ako vas zdravlje služi pogotovo kad imate takav  posao a plaća solidna hrvi neče uteći. Brat je bio radio u javnoj ustanovi kao portir dobra plaća išao na operaciju kralježnice predao za invalidsku i dobio prof. invalidnost  mala mirovina s tim riješenjem ga više nisu htjeli primiti na isto radno mjesto a ništa drugo mu nisu ni ponudili morao iči silom prilike u mirovinu sa 6 plaća otpremnine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
prije 4 sati , ciko123123 je napisao:

Poz imam iz zg 20% privremeno od 12 mj 2022 i da nastavim liječenje 5.6 god sam na bolovanju što mi je činiti i kad mogu na komisiju hvala

Tek kad dobijete riješenje hrvi za stalno možete predati u mirovinsko za invalidsku mirovinu ali nemora značiti da čete samo na osnovu 20% hrvi dobiti invalidsku mirovinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija