Jump to content

Eos Matrix potražuje dugovanje

Leona19
 Dijeli

Preporučene objave

Postovani,

banka je dug prodala Eos Matrixu, sada oni potrazuju da im se mjesecno uplacuje 1000 kn na njihov racun, prijetnjom da ce doci plijeniti po kuci ako se dug ne bude uplacivao. Imam ovrhu u Fini za druge dugove za koje mu uzimaju 1450 kn mjesecno koliko je po zakonu dopusteno.

Zanima me da li Eos Matrix ima pravo potrazvati dug da mu se direktno uplacuje posto vec imam duga i uredno ga otplacujem.

Kada bih njima uplacivao ne bih imao sredstava da prezivim i uredno rezije kucne placam.

Hvala na odgovoru!

Pozdrav

Dijeli na drugim stranicama

• 2 tjedna kasnije...
Dana 10. 06. 2022. u 11:53, Leona19 je napisao:

Postovani,

banka je dug prodala Eos Matrixu, sada oni potrazuju da im se mjesecno uplacuje 1000 kn na njihov racun, prijetnjom da ce doci plijeniti po kuci ako se dug ne bude uplacivao. Imam ovrhu u Fini za druge dugove za koje mu uzimaju 1450 kn mjesecno koliko je po zakonu dopusteno.

Zanima me da li Eos Matrix ima pravo potrazvati dug da mu se direktno uplacuje posto vec imam duga i uredno ga otplacujem.

Kada bih njima uplacivao ne bih imao sredstava da prezivim i uredno rezije kucne placam.

Hvala na odgovoru!

Pozdrav

Pozdrav, Oni nemaju pravo da vas uopće zovu.Zakon nalaže da imaju pravo odabrati sredstvo naplate, a to je ovrha putem fine, ovrha da se naplaćuju direktno s plaće ili ovrha na poktetninama ili nekretninama.Svaki pokušaj zastrašivanja, prijetnji itd. se smatra kaznenim djelom. Ako se i želite s njima dogovarati, sve mora biti na pismeno. 

prije 16 sati , drot13 je napisao:

Imaju pravo zvati dužnika i tu nema kaznenog djela.

Naravno. Samo se u ovom slučaju radi o kaznenom djelu., pozivu prijetnje da će gospodinu doći kući. Znači poziv je s namjerom zastrašivanja, što nema pravo nitko. 

prije 57 minuta, drot13 je napisao:

Prijetnja da će se pokrenuti pravni postupak i doći kući kao dio tog postupka nije prijetnja u smislu kaznenog zakona (kako god bila sročena). Firma ima pravo doći doma po stvari u nekom izglednom pravnom postupku, nema tu ništa nelegitimno

To se zove pokretanje postupka ovrhe na pokretninama, a ne dolazimo ti kući ja i tri mrge po stvari. E, da oni dužniku objasne na profesionalan način što slijedi u slučaju ne podmirenja dugovanja, to je onda sasvim što vi kažete legitimna stvar, a u ovom slučaju meni je prijetnja, zastrašivanje i uznemiravanje. 

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

Dijeli

• Napravi novi...

Važna informacija