Jump to content

HITNO ! pomoč -dali netko zna nešto o ovome


kunaOKB

Preporučene objave

29.12 06. dobivam rješenje profesionalne nesposobnosti za rad 30% PTSP,,40% bolešču i 30% ozljedom izvan rada i tako sa datumom dobivanja statusa 01.04 2006 dobivam i mirovinu u iznosu 3.669.68 čuniča.Ali sada: redovito si pratim predmet prko stranica HZMO-a gdje se nalazi i što se radi na njemu , i tako ja nakon što sam primio spomenuto rješenje lova i zaostaci počeli stizati,otvorim spomenutu stranicu HZMO-a i ono vidim piše slučaj riješen i ad/acta.NO : početkom veljače odohja opet na istu stranicu da se još jednom uvjerim da je predmet ad/acta i arhiviran , jer i bio je odmah siječnju stavljen ad/acta,kad ono od 06.02 07 predmet ponovno otvoren ali ovog puta u rukama nekakvog samostalnog višeg pravnika samostalni zastupnik ? ajme pomislim si pa zar opet ja uletih u neku kašu pravilnika i zakona i pitaj boga čega sve još ne ¸! Jutros opet otvorim predmet i vidim ošlo jučer od pravnika i vratilo se kod likvidatora u službi HZMO-a. dakle opet bih trebao nekakvo rješenje dobiti ali nemam pojma o čemu se radi , a tete više nevolim zvati da pitam o čemu je riječ ali ... ne bih baš sada o tome

Stog eto pitam Vas da li je Netko od Vas imao takvo nešto sl. i dali znate o čemu se radi ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nebih rekao ! prelazim cenzus ( supruga radi) , djeca nisu na mojoj mirovini a nisam nikada pa tako ni sada podnosio zahtjev za DD. Nego mislim si nešto ovako: :moli: da nije kojim slučajem netko dobrog vida i dobre volje primjetio da bih trebao dobiti opču nesposobnost,pa samim time naravno i povoljniju mirovinu te da je na osnovu toga došlo do pravnika :moli: ?? mada opet ni to mi baš ne leži jer kao što sam spomenuo ranije žalbu nisam uspio podiči kada sam dobio rješenje o profesionalnoj nesposobnosti ! A i na kraju krajeva što me još više zbunjuje otkud samostalni viši pravni zastupnik pri HZMO-o da rješava moj spis ?? :amen:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na stranici HZMO-a potraži rubriku tiskanice i pronađi zahtjev za dodjelu korisničkog imena i lozinka za upite o evidencijama HZMO-a putem interneta. to popuniš i sa osobnom odeš u najbliži ured zavoda i to tamo predaš tetama te nakon par dana iz Zg-a dobiješ kor. ime i lozinku te odeš na njihove stranice odabreš upite na evidncije upišeš ono što si dobio i to ti je to ! ali tamo možeš samo pratiti gdje ti je zahtjev , kada je primljen i gdje se trenutno nalazi, znači nema direktne komunikacije,ali u biti dosta korisno !! Barem zasnaš sva imena kod koga dođe spis

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

upravo tako , ali samo spis koji ti je u mirovinskom !!

Taborski radi u komisiji za ocjenjivanje RVI postotaka i on je pri ministarstvu branitelja , znači na mirovinskom nemožeš pratiti gdje ti se nalazi zahtjev za priznavanje statusa RVI-a !

U mirovinskom ti se ionako radi završna obrada u svezi mirovine,nakon što podneseš zahtjev za mirovinu ili ako si u mirovini a u međuvremenu si stekao RVI pa si podnio zahtjev za novi izračun mirovine ! Kažem ti nije nešto posebno ali ipak je barem od neke koristi jer barem imaš uvid datum kada je spis primljen , kod kojeg je referenta i koji broj sobe,kada je poslan likvidatoru i tomu slično ! :-( kada sam ja to pravio također sam se poveselio da ču imati uvid u spis , ali .... lega nejde to baš tako !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega malo se oni igraju pa stavljaju na predmet ad acta najčešće kada to i nije po zakonu moguće.Ad acta se stavlje kada je predmet zaista gotov, za primjer ću ti navesti svoj primjer.Žalba, kod njih ad acta, tužba kod njih opet isto.Ma ne može se predmet zaključiti sve dok sud ne da svoju odluku, evenutalno stanne na njihovu stranu, a ako ne opet ispočetka.Ako si bio Dvo onda si prvo išao u Tvrtkovu i nakon svega oni stave ad acta a onda nakon određenog perioda ponovno otvaraju tvoj predmet i šalju ga radi isplate područnom uredu HZMO prema mjestu prebivališta, jer si nadalje u njihovoj nadležnosti.Kod mene je još jedan slučaj HRVI privremeno slučaj ponovno otvoren radi isteka istoga i traže drugostupanjsko rješenje ili potvrdu da je postupak u tijeku( da ne bi smanjili mirovini za koeficijent statusa HRVI ).Ne znam što je kod tebe konkretno pa pokušaj se naći u ovim mojim situacijama.Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma tu se apsolutno slažem s tobom zelenberetka, svaki drugi dan ili neki novi podzakon ili podakt .... :čekić: . je bio sam DVO i prošao sam ja tvrtkovu još davno,jer moj put umirovljenja ti traje punih 10 godina !!! :roll: da nepovjeruješ ali eto .....,i u tvrtkovoj sam napokon riješen i tamo je ad/acta te je prebačeno sve u područnu službu u Os i tamo sam bio na još jednoj komisiji ?! iako sam dobio konačno rješenje o mirovini. uglavnom prošao spis još jednom kroz par ruku referenata,likvidatora i neznam koga sve još ne,i stavljen ad/acta sve do gore navedenog datuma. Inače što se tiče RVI tek 31.05 mi izlazi rješenje tako da nevidim da bi to bio razlog ponovnog otvaranja. kakve sam ti ja sreče ; uvijek oko mene sve neka oluja i neke nove fore, evo vidim da sam izgleda jedini koji se susreo s ovako nečim. jedino bih molio ako netko zna i tko je upučeniji u te stvari otkud samostalni pravni zastupnik ?? čiji?,koga zastupa? tko ga je ovlastio?zbog čega nisam obaviješten o tomu ? ? :sad:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja koristim upit na evidencije na stranicama hzmo-a i mogu reći da su koliko toliko korisne i neznam da li je netko spomenuo da na tim stranicama postoje svi podaci o vašem radnom stažu.

prgledom vašeg staža možete vidjeti da li vam je uredno upisan radni staž i benificija.

što se tiče ad acta kod mene je trnutno ovako upisano:

 

SREDIŠNJA SLUŽBA 467240 14.02.2007. PRIMOPREDAJA SPISA U RAD POLDRUGAČ JELA ADMINISTRATOR U ODJELU VJEŠTAČENJA, SOBA 116

 

a drugi dio ovako:

 

PODRUČNA SLUŽBA U SISKU 20100 05.02.2007. SPIS RIJEŠEN-ARHIVIRAN (A/A) ARHIV (AD ACTA)

 

ovaj moj broj20100 je moj broj predmeta i do sada su se svi spisi vodili pod tim brojem.

 

a ovo su moji podaci vezano za ovaj odgovor.

djelatnik mup-a

privremeno riješenje o mirovini 60-40

žalba na privremeno rješenje

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa to je izgleda onda onako kako sam ti napisao na onom drugom sajtu,jedino mi je malo čudno da te je prvo obrađivala područna služba pa onda tek središnja !? postoji mokučnost da ti je područna služba ipak odredila konačno rješenje o umirovljenju i to stavila ad/acta, i spis predala središnjoj službi gdje se vodiš koliko vidim po novom broju spisa 467240 ,(ne osobni broj-on ostaje isti bilo gdje da se spis prebaci) ta da oni sada obrađuju spomenutu žalbu,jer kako si tamo napiso žalio si se sa zahtjevom povečanja vojnog dijela ! smatram da je to to,ali ipak mi nije baš jasno kako prvo područna pa tek onda središnja ! nego recimi dali još uvijek možeš otvoriti podatke o radnom stažu i benificijama ? ako ne onda su ti sigurno stavili konačno rješenje o umirovljenju,jer te podatke više nedaju osobama koji su ostvarili mirovinu !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovo sa spisima i meni nije jasno, kao da je otvoren novi predmet zbog žalbe i za to nemam odgovora dok mi poštar ne donese rješenje. čak i postoji mogučnost da mi se rješenje o mirovini rješava normalnim putem bez obzira na žalbu jer i u privremenom rješenju piše da žalba ne odgađa izvršenje. kako bilo da bilo čekat čemo moje riješenje pa ćemo više znati. kolega sa ovog foruma i foruma uhbl-ptsp uskoro treba dobiti rješenje. on se žalio na vojni postotak ali tek nakon konačnog rješenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

esad je napisao:

ovo sa spisima i meni nije jasno, kao da je otvoren novi predmet zbog žalbe i za to nemam odgovora dok mi poštar ne donese rješenje. čak i postoji mogučnost da mi se rješenje o mirovini rješava normalnim putem bez obzira na žalbu jer i u privremenom rješenju piše da žalba ne odgađa izvršenje...........

Je prijatelju kod žalbe u direkciji se otvara spis pod novim brojem, to sam prošao tako da znam.Ukoliko se žalba usvoji predmet ponovno ide ne reviziju kod Taborskog i onda natrag 1. stupanjskom tijelu koje je donijelo prethodno rješenje, a na koje opet imaš pravo žalbe.Ukoliko te viši vještak odbije odnosno ostane pri odluci prvostupanjskog vještaka( dalje ne ide kod Taborskog ), dobivaš rješenje da je žalba odbijena i da imaš pravo pokrenuti upravni spor.

A što se tiče da žalba ne odgađa izvršenje odnosi se samo na primanja tj i dalje primaš sumu koja ti je naznačena u rješenju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hm - ako si se žalio na rješanje prvostupanjke komisije i bez obzira kako ona riješena ( nadam se pozitivno u tvoju korist) ne vreča se prvostupanjskom tijelu , nego te možda !? a možda i ne zavisi čisto o njihovoj volji,pozovu na vještačenje pred drugostupanjsko viječe ( ja sam tako prošao) u Dubravu,te se nakon toga to rješenje dostavlja MOMBS-u ,tebi ... ! to rješenje i novu liječničku dokumentaciju šalješ u HZMO u središnjicu za novi izračun mirovine ! Pazi ja govorim iz iskustva ali kao DVO ! Stoga možda ipak nisam u pravu jer ako su iz MUP-a stvari se izgleda odvijaju malo drgačije,ali ipak mislim da je ovako kako sam ja prošao ! a ako pak ne onda sory što sam te samo zbunjivao ! :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kunaOKB je napisao:

hm - ako si se žalio na rješanje prvostupanjke komisije i bez obzira kako ona riješena ( nadam se pozitivno u tvoju korist) ne vreča se prvostupanjskom tijelu , nego te možda !? a možda i ne zavisi čisto o njihovoj volji,pozovu na vještačenje pred drugostupanjsko viječe ( ja sam tako prošao) u Dubravu,te se nakon toga to rješenje dostavlja MOMBS-u ,tebi ... ! to rješenje i novu liječničku dokumentaciju šalješ u HZMO u središnjicu za novi izračun mirovine ! Pazi ja govorim iz iskustva ali kao DVO ! Stoga možda ipak nisam u pravu jer ako su iz MUP-a stvari se izgleda odvijaju malo drgačije,ali ipak mislim da je ovako kako sam ja prošao ! a ako pak ne onda sory što sam te samo zbunjivao ! :-(

 

Da zaista postoji mogućnost da te viši vještak pozove ne pregled kao i mogućnost da drugostupanjsko tijelo donese novo rješenje, no u većini slučajeva , ukoliko je žalba usvojena i prošla reviziju kod Taborskog ( par rješenja za dvo od prije 2 mjeseca ) , predmet vraćen nazad u Tvrtkovu 1. stupanjskom tijelu na donošenje novog rješenja u skladu sa danim naputcima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa bilo vam je u emisiji "meta" da povjerenstva od hzmo-a u 99% slučajeva priznaju korekturu taborskog i komisije mobms-a, jer ovi daju mišljenje i sa vojne,dragovoljačke,starosne,i drugih strana gledanja, koje hzmo nema pa uglavnom prihvaćaju ta mišljenja.Mislim da većina ljudi ne zna da se program vlade,zove psihosocijalni što znači da se gledaju i drugi aspekti invalidnosti,odnosa rat-mir, opće ili profi nesposobnosti.........pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Pa bilo vam je u emisiji "meta" da povjerenstva od hzmo-a u 99% slučajeva priznaju korekturu taborskog i komisije mobms-a, jer ovi daju mišljenje i sa vojne,dragovoljačke,starosne,i drugih strana gledanja, koje hzmo nema pa uglavnom prihvaćaju ta mišljenja.Mislim da većina ljudi ne zna da se program vlade,zove psihosocijalni što znači da se gledaju i drugi aspekti invalidnosti,odnosa rat-mir, opće ili profi nesposobnosti.........pozdrav!

Prijatelju gore je bilo riječi o žalbi na rješenje o mirovini i postupku.Što se tiče mete u njoj je do sada bilo rečeno i izrečeno svega i svačega.Stoga ne stoji da ovi iz HZMO-a ne raspolažu pojedinim podatcima sasvim je netočno jer oni raspolažu svim podatcima, budući da je osiguranik dužan dostaviti svu potrebnu dokumentaciju.Nadalje komisije kod Taborskog nisu savjetodavnog tipa nego daju reviziju na doneseno mišljenje i nalaz vještaka u 1.stupnju.Malo si pogledaj Uredbu o medicinskom vještačenju u mirovinskom osiguranju i sve će ti biti jasno.A što se tiče "Mislim da većina ljudi ne zna da se program vlade,zove psihosocijalni što znači ..." apsolutno nema nikakve veze sa ocjenom radne sposobnosti koja je strogo regulirana postojećim propisima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neznam , ali evo upravo gledam svoje rješenje od drugostupanjske ; žalio sam se na rješenje prvostupanjske iz Osijeka i tražio vještačenje,dobio poziv za vještačenje u Zg u Dubravu tamo mi rekli da se žalba uvažava i da su mi odredili 30% teški stupanj te da ču rješenje dobiti za cca 2 mjeseca,iznenadili me i poslali za 1 i pol mjesec rješenje u kojem stoji "poništava se rješenje -bla-bla-bla komisije iz Osijeka te se rješava slijedeče ;ratni vojni invalid iz DR IX skupine sa 30% oštečenja organizma privremeno do datum taj i taj . to rješenje i noviju liječničku dokumentaciju kao i potvrde -dragovoljac i hrvatski branitelj i dostavljam u HZMO Os jer više nisam u Tvrtkovoj sa zahtjevom koji sam sam sastavio u kojem tražim novi izračun mirovine. Oni to zaprimili poslali na reviziju kod Taborskog da napravi srazmjer rat-mir,kada su to dobili izračunali novu mirovinu i to je to !

E da i još nešto u zaglavlju rješenja po kojem mi je priznato 30% piše RH MOBMS ZAGREB dakle nije iz osijeka da je poslano !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma skužio ja otišo malo gore da vidim još jednom problem i skužio da se on žalio na omjer rat-mir !! to naravno ida na HZMO ! eto kasno palim,al brzo startam.

nego , dobrano ste me odvukli od moje teme ( hee-hee)

pokušao sam zvati onaj broj što si mi dao ali lega -- tu-tu-tu i tako u nedogled ! :roll:

a fora opet gore sam napomenuo da je spis bio kod višeg samostalnog pravnog zastupnika te da je 16.02 prebačen nazad likvidatoru na rad,ali eto jutros otvorim ponovno a ono opet ošlo kod višeg samostalnog zastupnika ali pod drugim imenom :čekić:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma sve je to u redu,ali ja vjerujem da kada predmet dođe u mobs ili kod taborskog,on uzima u obzir i brigadu u kojoj si ratovao ,i vrijeme u kojoem si ratovao i akcije......Zelena beretko htio sam reći u gornjem postu da je nama iz slavinije koji imamo problema sa tom birokracijom jedina slamka spasa zagreb, i neki tajni naputak ,dogovor između morha,kosorice i tih vještaka da se ljudi koji dostave neke podatke koji su razumljivi samo njima propuste i da im se da neka invalidnost s obzirom na njihov cjelokupni dosje.....evo ti moj primjer 15 g vojnik,5 gbr 2god bosne,u uniformi od 9. mj 1990,.....i odbiju me ovdje na 1.stupanjskoj,kao nije bilo traumatskih događaja....Pa zato mislim da ovi koji nisu iz hzzo-a utječu na ove da se takvima dodjeli bar 20 % jer nije istina da za tih 15 g aktivne ,profesionalne brigade nisu oštetili svoje tijelo bar za tih 20 %,a nemojmo biti naivni i oni znaju računati...zznaju da status hrvi nosi mnoge beneficije i status u društvu,te rješenje mnogih egzistencijalnih problema pa s obzirom kakvih sve invalida imamo....grijeh bi bio da čiste birokratske strukture hzmo a to razumiju pa im ovi iz mobsa dođu kao korekturni faktor. O tome se radi i to je bilo u meti.Poanta je da se sagleda čovjek isa drugih aspekata jer papiri su jedno a realnost drug....pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija