Jump to content

HRT - Prekršajni postupak i uplatnica na 240kn


aquarius

Preporučene objave

Pozdrav svima,

U stanu u kojem živim zadnjih godinu dana i imam adresu, prije 2mj mi je na vrata pokucao inkasator. Rekao je da se moram prijaviti kao pretplatnik, a ja sam mu rekao da nemam vremena i zatvorio vrata. Nisam ništa potpisivao. Kako mi na vratima piše ime i prezime, prekjučer sam dobio pismo od hrt-a da platim 240kn za protekla tri mjeseca neplaćene pristojbe, ili će pokrenuti prekršajni postupak. Hrt dakle sada ima moje ime i prezime i adresu. Hrt nema nikakav dokaz da uopće posjedujem tv prijemnik. Što napraviti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , aquarius je napisao:

Pozdrav svima,

U stanu u kojem živim zadnjih godinu dana i imam adresu, prije 2mj mi je na vrata pokucao inkasator. Rekao je da se moram prijaviti kao pretplatnik, a ja sam mu rekao da nemam vremena i zatvorio vrata. Nisam ništa potpisivao. Kako mi na vratima piše ime i prezime, prekjučer sam dobio pismo od hrt-a da platim 240kn za protekla tri mjeseca neplaćene pristojbe, ili će pokrenuti prekršajni postupak. Hrt dakle sada ima moje ime i prezime i adresu. Hrt nema nikakav dokaz da uopće posjedujem tv prijemnik. Što napraviti?

Moja Vam je sugestija da platite navedeni iznos. Naime, iako HRT nema dokaza da posjedujete TV prijamnik, to ipak ne znači da nemate pristup HRT-u (Tv, mobitel, radio, autoradio, računalo...).

Teško je "zaobići" plaćanje HRT pristojbe jer je to zakonska obveza i nije preporučljivo "petljati se s njima"

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moja je sugestija da to ne platite i ignorirate navedene uplatnice. Zapravo, ignorirajte sve što dolazi s HRT-a, treba reagirati ako nešto dolazi sa suda.

Ovo je sve pod uvjetom da im niste davali nikakve podatke (osobna, OIB, potpisali nešto...).

Bacite oko na ovu temu:

Također, pratim e-oglasnu ploču i puna je oslobađajućih presuda, mogu vam i poslati koju pa da vidite kako to izgleda.

Što ste i sami rekli, HRT baš nema načina da dokaže da imate prijemnik. I da dokaže da ga imate, mora dokazati da ste ga nabavili prije više od 30 dana

uređeno: od omicito
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedine podatke koje hrt ima su moje ime i prezime, te adresa. Ništa potpisivao nisam.

Strašno me iznerviraju ovakva pisma u kojima se prijeti sudom, ovrhom i sl jer sve plaćam na vrijeme i nikom nisam dužan, a sad bih trebao davati 1000kn/god jer kao posjedujem uređsj koji može primati a/v signal. Imam dvije zdrave noge kao i 99% ostalih ljudi na planeti, pa ipak ne igram nogomet kso Ronaldo...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...
Dana 11. 06. 2022. u 15:13, omicito je napisao:

Moja je sugestija da to ne platite i ignorirate navedene uplatnice. Zapravo, ignorirajte sve što dolazi s HRT-a, treba reagirati ako nešto dolazi sa suda.

Ovo je sve pod uvjetom da im niste davali nikakve podatke (osobna, OIB, potpisali nešto...).

Bacite oko na ovu temu:

Također, pratim e-oglasnu ploču i puna je oslobađajućih presuda, mogu vam i poslati koju pa da vidite kako to izgleda.

Što ste i sami rekli, HRT baš nema načina da dokaže da imate prijemnik. I da dokaže da ga imate, mora dokazati da ste ga nabavili prije više od 30 dana

U sličnoj sam situaciji samo sam nažalost, ni sam ne znam zašto, iz gluposti i zbunjenosti, potpisao digitalno i nakon toga dobio kaznu od 480kn, a računi će sada stizati, evo baš danas u medijima još najavljuju i dizanje cijene🤦‍♂️. U koju me to poziciju stavlja, ukoliko se sad ili za mjesec-dva odjavim s pristojbe, ispunim njihove formulare i posaljem preporučeno dokumentaciju što mogu očekivati? Inkasatore na vratima opet, kojima ovaj put sigurno necu otvoriti, ili gore navedeno prijetnje kaznama i sudom. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Dana 22. 09. 2022. u 11:33, Ivan_s je napisao:

U koju me to poziciju stavlja, ukoliko se sad ili za mjesec-dva odjavim s pristojbe

Mislim da je to daleko najbolja opcija. Platiti sve što je dospjelo i odjaviti "prijemnik". Potom na ignore a mislim da bi bilo zgodno i da se složi kakva tužba HRTu. Osnove ima sigurno, samo treba znanja i živaca.

uređeno: od Borbena7
Neprimjereno izražavanje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
prije 1 sat, omicito je napisao:

Da, često koriste katastar.hr kao izvor podataka. Zanimljivo je kako naslove obavijest i napišu ti prava čisto da zvuči ozbiljno i sudski, tako da se prepadneš. Jesi išta odlučio, hoćeš li platiti ili ignorirati?

Omicito, ne znam. Uistinu ne koristim usluge HRT-a, niti ih namjeravam koristiti. HRT nema nikakav dokaz da posjedujem TV prijemnik, osim ove apsurdne gluposti da je inkasator navodno čuo TV kroz otvorena vrata. Nije ga mogao čuti jer ga nema. Koristio bi mi dobar savjet!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
Dana 11. 06. 2022. u 15:13, omicito je napisao:

 

Također, pratim e-oglasnu ploču i puna je oslobađajućih presuda, mogu vam i poslati koju pa da vidite kako to izgleda.

kako odeš na stranicu prekršajnig suda. nađem amo stanicu Visokog prekršajnog suda ali na njima nema odluka o kaznoj prijavi HRT-a

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija