Jump to content

f 62 pobija PTSP!!!???


anonimno

Preporučene objave

reče mi psiholog da dijagnoza f 62 - trajna promjena osobnosti kojoj "teže" oni što traže mirovinu prema definiciji isključuje PTSP.

tako da je jednom branitelju komisija smanjila invalidnost ispod 20% jer nema ptsp a ni f 62

i stvarno po njihovom šofrarniku je tako onaj tko ima ptsp nemože imati f 62 i obratno.

 

ima li tko sličnih saznanja???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po likovima i nickovima ne bi se baš reklo da smo doktori, pa evo jedan citat iz odličnog rada "Prepoznavanje, rano otkrivanje i spriječavanje suicidalnosti" uvaženih psihijatrica dr. Dubravke Kocijan-Hercigonja i dr. Vere Folnegović-Šmalc:

 

"PTSP i komorbiditet

 

Kod osoba s PTSP-em najčešće se javljaju i sljedeći poremećaji:

- poremećaj osobnosti

- depresivni poremećaji

- ovisnosti

- ostali anksiozni poremećaji

U literaturi se rjeđe navodi, ali naša je praksa pokazala, da nije rijedak komorbiditet i

nespecificirana psihoza."

 

Inače, na stranici:

http://www.suicidi.info/files/Prepoznavanje,%20rano%20otkrivanje%20i%20spre%E8avanje%20suicidalnosti,%20priru%E8nik.pdf

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lolo griješiš, iz službenog šifrarnika mi je psihijatar lijepo pročitao, f 62 je promjena osobnosti nakon stresnog događaja i ISKLJUČUJE PTSP, nisu psihijatri ludižnaravno da je to posljedica PTSP-a ali nije ptsp.

to ti je kao kad dobiješ gripu (ptsp) pa onda upalu pluća (f 62)

ako imaš upalu pluća onda se ne računa da imaš gripu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li to znači da kada se oboli od F 62.0 (Trajna promjena osobnosti) da si se istovremeno izliječio od F 43.1 (PTSP)?? To je logično pitanje nakon ovih naklapanja tipa ovaj mi je rekao ovo, a onaj ono.

Pustimo psihijatriju psihijatrima. Gospođe čiji sam rad citirao sjede u Drugostupanjskoj liječničkoj komisiji.

S druge strane, nisam nikad vidio da je nekome pisalo samo Trajna promjena osobnosti pa da mu je točka bila 238.a ili 238.b. Uvijek je 238.c i uz nju je pisalo i još jedno oboljenje, psihičko ili posihosomatsko, u komorbiditetu, baš onako kako dr. Hercigonja i Šmalc navode u citiranom radu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija