Jump to content

Ugovor o dosmrtnom - preinake


Supernova 77

Preporučene objave

Pozdrav! Molila bih odgovor na slijedeću situaciju. Brat i ja smo sa tatom sklopili ugovor o dosmrtnom uzdržavanju. To je bilo prije 5 godina. Međutim, zbog osobnih obiteljskih problema, brat se ne može više skrbiti za oca i htio bi sa svoje strane sve prebaciti na mene, zajedno sa nekretninom u kojoj otac stanuje a koja je u bratovom vlasništvu nakon potpisivanja ugovora. Koji su nam koraci, moramo li ispočetka sastavljati ugovor ili je potrebno samo dodati izjavu u kojoj navodimo da se uzdržavanje zajedno s nekretninom u potpunosti prebacuje na mene?Također bih htjela riješiti novčanu situaciju jer ne želim da se itko osjeti zakinut, a pomoć je potrebna. Htjela bih isplatiti brata za taj njegov dio privatno, pa me zanima koji bi to bio oblik ugovora kod bilježnika i plaća li se porez na to u ovom slučaju. Skrb nad ocem ionako obavljam isključivo ja, stoga bi ovo bio dogovor koji bi nam svima olakšao. Hvala vam unaprijed na odgovorima. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija