Jump to content

Bivsi suprug


Martina53

Preporučene objave

Pozdrav!

Rastala sam se 10.10.2019g. Bivseg supruga nisam iselila (kao nema gdje) radi na odredeni ugovor koji mu poslodavac produzuje svaka dva mj. te je jos prijavljen na zajednickoj adresi. Imo je svoju sobu i mogucnost upotrebe ostalih prostorija.Stan u kojem zivim je moje vlasnistvo (nije bracna stecevina). 
Odlucila sam prodat stan i kupit novi/drugi. Sama sam podmirivala rezije , troskove odrzavanja i hranu,a bivsi suprug sebi kozmetiku i ponekad hranu. S tim da sam obecala nakon prodaje ovog stana( gdje trenutno zivim) i kupnje novog isplatit mu 10% ako toliko ostane nakon kupnje novog stana.
Djeca su punoljetna tako da nema obaveza prema njima.
Trenutno sam iznajmila stan u kojem cemo zivjet ja , sin i kucni ljubimac (pas).
Bivsi suprug je izrazio zelju da se preseli sa nama te dabi placao odredeni iznos stanarine.

Te bi potpiso izjavu o davanju novca za stanarinu.

Zanima me ako prihvatim da nastavi da zivi sa nama(imao bi svoju sobu i upotrebu ostalih prostorija) da li moze imat kakva prava u buducem stanu koji kupim?. Sa novcem odprodaje sadasnjed stana.

jel to uredu, ili mi dajte prijedlod sta da ucinim.

Lp,
Martina

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , Martina53 je napisao:

Pozdrav!

Rastala sam se 10.10.2019g. Bivseg supruga nisam iselila (kao nema gdje) radi na odredeni ugovor koji mu poslodavac produzuje svaka dva mj. te je jos prijavljen na zajednickoj adresi. Imo je svoju sobu i mogucnost upotrebe ostalih prostorija.Stan u kojem zivim je moje vlasnistvo (nije bracna stecevina). 
Odlucila sam prodat stan i kupit novi/drugi. Sama sam podmirivala rezije , troskove odrzavanja i hranu,a bivsi suprug sebi kozmetiku i ponekad hranu. S tim da sam obecala nakon prodaje ovog stana( gdje trenutno zivim) i kupnje novog isplatit mu 10% ako toliko ostane nakon kupnje novog stana.
Djeca su punoljetna tako da nema obaveza prema njima.
Trenutno sam iznajmila stan u kojem cemo zivjet ja , sin i kucni ljubimac (pas).
Bivsi suprug je izrazio zelju da se preseli sa nama te dabi placao odredeni iznos stanarine.

Te bi potpiso izjavu o davanju novca za stanarinu.

Zanima me ako prihvatim da nastavi da zivi sa nama(imao bi svoju sobu i upotrebu ostalih prostorija) da li moze imat kakva prava u buducem stanu koji kupim?. Sa novcem odprodaje sadasnjed stana.

jel to uredu, ili mi dajte prijedlod sta da ucinim.

Lp,
Martina

Uživao bi posjedovnu zaštitu pa u slučaju da ga želite izbaciti, to ne bi mogli učiniti.

Ako on ne zna da ima pravo na posjedovnu zaštitu pa proteknu rokovu u kojem to može tražiti, onda nikom ništa.

uređeno: od Persona
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija