Jump to content

Kako je došlo do pretresa stana?


Wooski

Preporučene objave

Poštovani,

imam pitanje koje je možda malo kompleksno. Nitko mi do sada nije uspio odgovoriti kako i što osim da je to standardna procedura, a meni sve to vrlo jako smrdi. Naime osoba XY sa kajzerice me prijavio za utjerivanje duga nakon što me prevario. Ubiti on je samo izjavio kako je osoba pod nekim nadmikom mu posudila novca, te kasnije radio to i to, te slao prijeteće poruke sa par raznih mobilnih brojeva. Osim toga jedino što je opisao je moja visina, koja nije niti toliko točna i naglasak. Policija mene samo na osnovu tih stvari privela. Nije spomenuta moja adresa, niti ime/prezime kao niti grad u kojem živim. Brojevi telefona su bili na bonove, tako da me niti pomoću njih nisu mogli identificirati. Kada sam priveden sam odveden na prepoznavanje, gdje me je "žrtva" naravno prepoznala. Nakon toga je došao nalog za pretres stana. Moje pitanje je vrlo jednostavno, ali s obzirom da živim gdje živim imam potrebu da detaljno objasnim što me zanima. Znači kako je uopće došlo do pretresa stana? Kriminalci vide problem u ovoj logici i svi pravi ljudi s kojima sam pričao kažu da im ovo smrdi, jer kako je moj stan pretresen samo na osovnu upiranja prstom iza stakla. Policija također nije objasnila kako sam uopće identificiran. Kako su do mene došli da me odvedu na prepoznavanje? Nigdje nije navedeno. Nadimak i nasumični brojevi telefona zasigurno ne mogu nikoga identificirati. Jeli ovo samo jedan od slučajeva gdje drukeri surađuju sa MUP-om, a ti policajci ih štite?

uređeno: od Spitfire
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Želio bi napomenuti da je nadimak u pitanju bio Kevin, ja se zovem Marin. Tako da nema sličnosti ni što se tiče toga

Kljucna stvar je u tome što je on znao moju adresu, ali on je došao na policiju samo s mojim nadimkom i nekom visinom... I zbog toga je došlo do prepoznavanja na osnovu čega je dobiven nalog za pretres. Shavaćte li u čemu je problem? Jer da je došao na policiju i rekao da Marko Martić sa te i te adrese mi je prijetio i uperio pištolj onda nema prepoznavanja što znači da nebi došlo do pretresa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisu ti dužni reći kako su došli do tebe, a kod svakog postupanja policije imaš pravo na sudsku zaštitu, tj. tužbu. Čim je izdan nalog, znači da je nadležni sud smatrao da je razlog opravdan, ali svejedno možeš tužiti, pa će drugi sud ponovno sve procjenjivati. Odvjetnik kaznenjak bi ti znao reći ima li šanse za pozitivan rezultat ili ne...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 24 minuta, drot13 je napisao:

Nisu ti dužni reći kako su došli do tebe, a kod svakog postupanja policije imaš pravo na sudsku zaštitu, tj. tužbu. Čim je izdan nalog, znači da je nadležni sud smatrao da je razlog opravdan, ali svejedno možeš tužiti, pa će drugi sud ponovno sve procjenjivati. Odvjetnik kaznenjak bi ti znao reći ima li šanse za pozitivan rezultat ili ne...

Da, ali nalog je izdan tek nakon prepoznavanja. Druker je dosao na policiju sam mojim podatcima, ali posto ocito radi za njih oni su slozili pricu da je netko s nadimkom kevin njemu prijetio i zato je bilo prepoznavanje. To po meni ne moze nikako biti legalno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija