Jump to content

Stjecanje hrvatskog državljanstva


Sarajedina

Preporučene objave

Pozdrav,

Nisam sigurna da li sam odabrala dobru temu. Moje pitanje je ovako: u braku sam sa strancem (državljanin treće zemlje), 3.5 godine je tu sa mnom u RH, on je liječnik ali ne može dobiti specijalizaciju u RH jer nema državljanstvo niti stalni boravak (što su uvjeti Ministarstva zdravstva za specijalizaciju), on je u svim tim godinama bio jako nezadovoljan i uvijek smo se svađali, prošle godine je predao zahtjev za državljanstvo na osnovi članka br. 12 (da je u interesu republike Hrvatske jer fali liječnika), no sve je to sporo išlo, ja sam se u međuvremenu razbolila, izgubila vid na lijevom oku i slomila šaku, on me dalje pritiskao zbog svojih papira jer želi čim dobije državljanstvo otići iz RH i raditi negdje drugdje (a državljanstvo treba dobiti jer fali liječnika i kao radit će tu) pa smo opet se posvađali do te mjere da sam si mislila sad mi je dosta i želim razvod, pa sam poslala policiji mail da obustave zahtjev za državljanstvo jer je u tijeku razvod i dotični neće više raditi u RH te je dobio poziv da se očituje na moj mail, na što je on rekao policiji da sam ja njega istjerala iz stana i da sad živi sam i nema razvoda. On je mene ostavio i ucjenjivao da ako ne ispravim svoju grešku i kažem policiji da sam krivo poslala taj mail da mi se neće vratiti. Ja sam poslala mail i on mi se dalje ne želi javiti. Da li ja mogu dati izjavu policiji da on mene iskorištava zbog papira i da se on planira iseliti iz RH čim dobije državljanstvo i da li će to utjecati na njihovu odluku? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija