Jump to content

HR drzavljani u EU, ostavinska rasprava i prava.


Mario_Danac

Preporučene objave

Postovani.

 

Moji roditelji i ja zivjeli smo u Danskoj. Tata je preminuo u Danskoj. A imovina, tj kuca je u Hrvtaskoj. Ja sam jedino djete sto su imali.

Mama je napravila ostavinsku raspravu u Hrvatskoj poslije tatine smrti, bez mog saznanja.

Kada se radi ostavinska u Hrvatskoj, nitko ne provjeri nasljednike van hrvatske, iako se zna da vlasnici zive vani,  tako je moja mama mene pretajila kao nasljednika.

Mama je se doselila u RH 2017 god i od tada zivi u toj kuci.

Da bi bilo jos gore, doznao sam da je napravila ugovor o dozivotnom uzdrzavanju s osobom koja imam 43 god, a ona ima 77 god.

To sam saznao pocetkom ove god (2022) a tata je preminuo 2013, kada je ostavinska napravljena ne znam. Vjr odmah poslije smrti.

EU zakoni nadlijezu nasljednicka prava. Tako da i to treba uzeti u obzir.

Unatoc greske moje mame za ostavinsku gdje je me pretajila, da li je njihov ugovor vazeci. U ugovor je navedena cjela imovina.

Sto trebam da ucinim.

 

unaprijed hvala.

 

uređeno: od Mario_Danac
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 minuta, Mario_Danac je napisao:

Postovani.

 

Moji roditelji i ja zivjeli smo u Danskoj. Tata je preminuo u Danskoj. A imovina, tj kuca je u Hrvtaskoj. Ja sam jedino djete sto su imali.

Mama je napravila ostavinsku raspravu u Hrvatskoj poslije tatine smrti, bez mog saznanja.

Kada se radi ostavinska u Hrvatskoj, nitko ne provjeri nasljednike van hrvatske, iako se zna da vlasnici zive vani,  tako je moja mama mene pretajila kao nasljednika.

Mama je se doselila u RH 2017 god i od tada zivi u toj kuci.

Da bi bilo jos gore, doznao sam da je napravila ugovor o dozivotnom uzdrzavanju s osobom koja imam 43 god, a ona ima 77 god.

To sam saznao pocetkom ove god (2022) a tata je preminuo 2013, kada je ostavinska napravljena ne znam. Vjr odmah poslije smrti.

EU zakoni nadlijezu nasljednicka prava. Tako da i to treba uzeti u obzir.

Unatoc greske moje mame za ostavinsku gdje je me pretajila, da li je njihov ugovor vazeci. U ugovor je navedena cjela imovina.

Sto trebam da ucinim.

 

unaprijed hvala.

 

Možete pobijati rješenje s obzirom da prema Uredbi Europskog parlamenta i Vijeća o nasljeđivanju hrvatski sudovi nisu u ovom slučaju nadležni za odlučivanje o nasljeđivanju već sudstvo Danske.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Persona je napisao:

Možete pobijati rješenje s obzirom da prema Uredbi Europskog parlamenta i Vijeća o nasljeđivanju hrvatski sudovi nisu u ovom slučaju nadležni za odlučivanje o nasljeđivanju već sudstvo Danske.

Ako mi mozete samo ukratko objasniti, gdje moram pobijati to rjesenje? U Danskoj ili u Hrvatsakoj.

I ako moja mama npr umre prije nego stignem pobiti to rjesenje, sta osoba  s ugovorom moze uciniti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Mario_Danac je napisao:

Ako mi mozete samo ukratko objasniti, gdje moram pobijati to rjesenje? U Danskoj ili u Hrvatsakoj.

I ako moja mama npr umre prije nego stignem pobiti to rjesenje, sta osoba  s ugovorom moze uciniti?

Mozete pokrenuti parnicu,ali vam mogu reci odmah da je takav ugovor jako teško pobiti.

Parnice vam traju godinama,a ishod vam je da budete vjerojatno izgubili,to vam govorim iz iskustva.

Ali možete pokušati,to vam niko nemože branit,s time da morate i računati na troškove parnice ako izgubite a bome vam nisu mali troškovi.

upravo sad, Crnimrav je napisao:

Mozete pokrenuti parnicu,ali vam mogu reci odmah da je takav ugovor jako teško pobiti.

Parnice vam traju godinama,a ishod vam je da budete vjerojatno izgubili,to vam govorim iz iskustva.

Ali možete pokušati,to vam niko nemože branit,s time da morate i računati na troškove parnice ako izgubite a bome vam nisu mali troškovi.

A dok je mama živa,vi uopce nemožete pobijat taj ugovor,tek nakon njezine smrti,nakon ostavinske.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pravno je moja mama napravila kazneno djelo.

Jer, ona mene nije obavijestila niti stavila na ostavinsku. Ona je u biti to sve utajila, u Danskoj i u Hrvatskoj.

Zakonski ja imam pravo na nasljedstvo, to nemoze nikako da ponisti. Koliko sam upucen, ja imam pravo da djelim ocevu polovicu s mamom, svatko po pola. sto bih bila 1/4 moja.

A ugovor koji je sklopila, je na cjelom imanju, tj kuca i dvoriste koje po pravnom pripada 1/4 meni.

Kako je to onda nemoguce pobiti. Ona je napravila prevaru.

Ako ovo nije nije kazneno djelo, onda bih svatko mogao raditi sto zeli od imovine i nasljestva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija