Jump to content

vještačenje po medicinskom sudskom vještaku


gmail

Preporučene objave

Upravni sud u Osijeku po tužbi je naložio medecinsko sudsko vještačenje da se utvrdi postojanje bolesti za dom,rata po stalnom sudskom vještaku(specijalisti infektologije) osobno pregledan u Zagrebu u bolnici gdje su izvršene sve pretrage i da ne duljim specijalista je utvrdio nakon što je sve urađeno što je sud tražio utvrdio da sa velikom vjerojatnošču postoji posljednićna veza sa sudjelovanjem u ratu i ocjenio postotak invalidnosti koju nosi moja bolest.                                                                                                                                                                                                                                                                  E sad me zanima ako sud prihvati a ne znam zašto ne bi ako je sud tražio mišljenje uvaženog specijalistu da li moram ponovo na drugostupanjsku komisiju ili je ovo definitivno kraj ? šta slijedi nakon rasprave i sud odlući onako kako je specijalista napisao!!! da li je ko imao slično iskustvo i čemu da se nadam? osam godina povlačenja po sudovima i komisijama od žalbi do tužbi i sad opet tužba                      Da li min,branitelja to potvrđuje ili se i oni mogu žaliti ma sve me to izjeda                                                                                                                                                                                                                                 Rasprava definitivna za 10 dana u Osijeku                                         

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala lijepa KiRA  na odgovoru a nadam se da ODO neće  pobijati specijaliste i specijaliste vještake koje su mi oni dodjelili i to iz uglednih bolnica                                                                                                                                                                                                                                hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani gmail,

Sud će na ročištu saslušati i usmeno izlaganje vještaka, a tužena strana će se očitovati o Nalazu vještaka. To očitovanje bi i Vi trebali dobiti. 

Sud se može  prikloniti ili Nalazu koji pobijate Tužbom, ili Nalazu  i mišljenju sudskog vještaka.

Ako se prihvati mišljenje sudskog vještaka (a ono je u Vašu "korist"), Sud će tuženom tijelu izdati upute kako postupiti nakon što Presuda postane pravomoćna. Za očekivati je da će se tuženik žaliti, a onda Vam slijedi čekanje okončanje postupka pred Visokim upravnim sudom.

Druga mogućnost je da će Upravni sud Presudom riješiti stvar (ne znam da li ste to tražili u tužbi i koja je šira priroda spora) i u tom slučaju tuženik (nakon pravomoćnosti Presude) izdaje Rješenje o priznavanju traženog prava ili sl. I nakon ove solucije će se tuženik vjerojatno žaliti, kao što je prethodno navedeno.

Treća mogućnost je da Sud presudi u korist tuženika, a u tom slučaju je izvjesno da ćete se Vi žaliti Visokom upravnom sudu.

Puno sreće i LP.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani ZIS                                                                                                                                                                                                                     Da odvjetnica je tražila da upravni sud riješi stvar na koje se min,branitelja protivilo iako su 2 puta gubili spor na upravnom sudu a ovo je 3 put a kako mi je odvjetnica objasnila da sud u slučaju sumnje mora postupati (u korist) stranke) IN FAVOREM a specijalist infektologije stalni sudski vještak je dao nalaz sa velikom vjerojatnošču za bolest povezanu sa učeščem u dom,ratu iako je koliko vidim čak i smanjio postotak invalidnosti za 20% i umjesto 60% dao iznos od 40% a koje na listi postotka nema več 60% i to mi je malo čudno?                                                                      Znači u svakom slučaju moj slučaj ne završava za 10 dana i dalje borba sa tuženikom.                                                                                                 u svakom slučaju hvala i tebi ZIS                                                                                                                                                                                     odvjetnica je veliki optimist a ja sam uvjek tu negdje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko vidim postoje samo dvije mogučnosti i to prve dvije  a možda prođe i bez žalbe ako sud bude na mojo strani jer kako sam naveo vještak je čak smanjio a ne znam da li može smanjiti postotak invaliditeta koje je na listi invalidnosti jer bi ukupno invaliditet bio 80% zajedno sa 30% od PTSP a to im je očito previše pa je možda iz tog razloga naveo manji iako napominjem da li može smanjiti invalidnost ili mora biti po listi a U,S ne bi tražio mišljenje da ne misli uvažiti njegovo mišljenje a dobro to su moje želje pa neka bude i manji iako nije fer samo da prođe bez tužbe

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Dana 24. 06. 2022. u 12:20, zis je napisao:

Poštovani gmail,

Sud će na ročištu saslušati i usmeno izlaganje vještaka, a tužena strana će se očitovati o Nalazu vještaka. To očitovanje bi i Vi trebali dobiti. 

Sud se može  prikloniti ili Nalazu koji pobijate Tužbom, ili Nalazu  i mišljenju sudskog vještaka.

Ako se prihvati mišljenje sudskog vještaka (a ono je u Vašu "korist"), Sud će tuženom tijelu izdati upute kako postupiti nakon što Presuda postane pravomoćna. Za očekivati je da će se tuženik žaliti, a onda Vam slijedi čekanje okončanje postupka pred Visokim upravnim sudom.

Druga mogućnost je da će Upravni sud Presudom riješiti stvar (ne znam da li ste to tražili u tužbi i koja je šira priroda spora) i u tom slučaju tuženik (nakon pravomoćnosti Presude) izdaje Rješenje o priznavanju traženog prava ili sl. I nakon ove solucije će se tuženik vjerojatno žaliti, kao što je prethodno navedeno.

Treća mogućnost je da Sud presudi u korist tuženika, a u tom slučaju je izvjesno da ćete se Vi žaliti Visokom upravnom sudu.

Puno sreće i LP.

Poštovani ZIS                                                                                                                                                                                                                     Danas je bilo ročište na tužbu gdje je bila i moja odvjetnica.                                                                                                                                          vještačenje je obavljeno sa videovezom vještaka specijaliste koji ostaje pri svome stajalištu a to je da je invalidnost posljedica rata  a odvjetnica koje je bila prisutna sa puta mi je javila a to joj bilo malo čudno da niko od iz ministarstva branitelja nije bio prisutan i da iskoristi mogučnost nadvještačenja i da pobije vještačenje ?                                                                                                                                                  može li se naknadno min,branitelja žaliti ili je to neka njihova caka ili je min,branitelja tim priznalo vještačenje                                                       

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ročište na tužbu zbog RVI danas obavljeno putem videoveze sa sudskim vještakom ali bez predstavnika min,branitelja i bez mogučnosti traženja nadvještačenja e sad šta bi to u mom slučaju trebalo značiti jer pušem i na hladno iako sve upučuje u moju korist ali ajde znaj sa njima se nikad ne zna i sad treba čekati 10 dana neizvjesnosti i strepnje                                                                                                                                 L.P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , gmail je napisao:

može li se naknadno min,branitelja žaliti ili je to neka njihova caka ili je min,branitelja tim priznalo vještačenje                                                       

Poštovani gmail,

tužena strana se mogla o nalazu vještaka očitovati, jer ga je vjerojatno i prije ovog ročišta dobila u pisanom obliku. Ne trebate se opterećivati "preširokim" razmišljanjem.

Ako je ovo zadnje raspravno ročište, onda slijedi ročište na kojem se čita presuda (ako nije pročitana na zadnjem ročištu). U tom slučaju ćete najkasnije po isteku roka za žalbu znati da li je Ministarstvo suglasno, ili se postupak seli na Visoki upravni sud zbog njihove žalbe. 

Moje "životno" iskustvo je: Kad upravna tijela izgube spor, idu naprijed dok god postoji žalba kao pravni lijek. Možda ovo nije utješno, ali je realno moguće. Isprika ako se čini da sam malo grub, a želim Vam da se ovaj scenarij ipak ne ostvari.

Pozdrav!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani ZIS                                                                                                                                                                                                                     Očito ste kao uvjek u pravu i meni je to na prvu izgledalo super ali otrežnjenje vidi jasnije da bi olako nešto dali i priznali da nisu u pravu sa tri presude u moju korist na upravnom sudu i tri rušenja u Mihanovičevoj                                                                                                                           Ovo je zadnje ročište i presudu če za par dana dati sutkinja i za tjedan dana če i odvjetnica dobiti presudu a onda ona meni.                                  LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Dana 05. 07. 2022. u 18:46, zis je napisao:

Poštovani gmail,

tužena strana se mogla o nalazu vještaka očitovati, jer ga je vjerojatno i prije ovog ročišta dobila u pisanom obliku. Ne trebate se opterećivati "preširokim" razmišljanjem.

Ako je ovo zadnje raspravno ročište, onda slijedi ročište na kojem se čita presuda (ako nije pročitana na zadnjem ročištu). U tom slučaju ćete najkasnije po isteku roka za žalbu znati da li je Ministarstvo suglasno, ili se postupak seli na Visoki upravni sud zbog njihove žalbe. 

Moje "životno" iskustvo je: Kad upravna tijela izgube spor, idu naprijed dok god postoji žalba kao pravni lijek. Možda ovo nije utješno, ali je realno moguće. Isprika ako se čini da sam malo grub, a želim Vam da se ovaj scenarij ipak ne ostvari.

Pozdrav!

 

Poštovani zis   prošlo je više od 10 dana od ročišta a do ponedeljka če biti i koji dan više a tužena strana se ne očitava o žalbi pa me zanima koji je zadnji dan za žalbu ili istek roka za žalbu          hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani gmail,

u prethodnoj objavi ste naveli da je to bilo posljednje ročište i da slijedi objava Presude.

To bi pak trebalo značiti da više nema dokaznih radnji, a sudac ima dovoljno elemenata za donošenje presude. Pogledajte što piše u Zapisniku s tog ročišta.

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani ZIS eto hvala bogu stigla presuda sa upravnog suda. Sutkinja je presudila da mi se priznaje po starom PTSP 30% I HEPATITIS C povezan sa ratom 40% i sveukupno 60% sa današnjim danom i zaostaci od dana kad sam pokrenuo postupak za hepatitis c                                Tuženik je još prošli mjesec po obavljenom vještačenju sudskog vještaka pokušavao da ospori njegovo mišljenje ali je sutkinja bila pri svom i presudila u moju korist i kako je navela da je tužitelj u potpunosti uspio u sporu i kako sam naveo prije da pri izricanju presude nije bio nittko od min,branitelja i sad ostaje još mali korak jer protiv ove presude dopuštena je žalba visokom upravnom sudu R,H  žalba u roku od 15 dana od dostave rješenja .Žalba odgađa izvršenje pobijane presude.                                                                                                                                              pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 minuta, gmail je napisao:

Hvala

Sve što ste napisali stoji i to da če se očitovati o mišljenju vještaka u pisanom obliku i da je vjerojatno moguče da se preseli na viši upravni sud a dobro ovo me je više izjedalo ovo iščekivanje sa suda i kako če presuditi sutkinja a oni sad neka se oni žale sa nadom da neče iskoristiti pravo na žalbu i da če prihvatiti ovu presudu.....pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Poštovani zis....od presude i primitka upravnog suda prošlo 18 dana i nikakvo očitovanje od tužene strane nisam dobio i sad ne znam rok za žalbu je po tome istekao i po svemu sudeči su suglasni sa presudom ili imaju još nekog asa u rukavu.odvjetnicu nisam uspio dobiti u ovih zadnjih par dana a dotad ni ona nije dobila da se žale a prošlo tada 13 dana e sad ne znam da li i ja trebam dobiti na kučnu adresu ili samo odvjetnica

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovani ZIS hvala na odgovorima...min,branitelja se kao što ste pisali žalilo na presudu US koji je vještak ocjenio da je invalidnost po novom 60% i sud je to prihvatio i naložio da u roku od 60 dana donesu pravomočnu presudu i pravo na osobnu invalidninu po novom,dopuštena je žalba od 15 dana koju su iskoristili i to 2 dana prije isteka na rješenje,,,protivili se vještačenjem sa sudskim med,vještakom za koju navode da to ne može vještak rješavati več jedino vještaci koji vještače i koji su me 2 puta rušili i sad je predmet na sudu sa odgovorom na žalbu koju je poslala moja odvjetnica,znam da sam več dosadan ali bi volio znati okvirno koliko najmanje treba da sud to riješi ili prosječno koliko to sve traje to mrcvaljenje sa braniteljima,Unaprijed hvala i tebi i Kiri 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija