Jump to content

vještačenje po medicinskom sudskom vještaku

gmail
 Dijeli

Preporučene objave

Upravni sud u Osijeku po tužbi je naložio medecinsko sudsko vještačenje da se utvrdi postojanje bolesti za dom,rata po stalnom sudskom vještaku(specijalisti infektologije) osobno pregledan u Zagrebu u bolnici gdje su izvršene sve pretrage i da ne duljim specijalista je utvrdio nakon što je sve urađeno što je sud tražio utvrdio da sa velikom vjerojatnošču postoji posljednićna veza sa sudjelovanjem u ratu i ocjenio postotak invalidnosti koju nosi moja bolest.                                                                                                                                                                                                                                                                  E sad me zanima ako sud prihvati a ne znam zašto ne bi ako je sud tražio mišljenje uvaženog specijalistu da li moram ponovo na drugostupanjsku komisiju ili je ovo definitivno kraj ? šta slijedi nakon rasprave i sud odlući onako kako je specijalista napisao!!! da li je ko imao slično iskustvo i čemu da se nadam? osam godina povlačenja po sudovima i komisijama od žalbi do tužbi i sad opet tužba                      Da li min,branitelja to potvrđuje ili se i oni mogu žaliti ma sve me to izjeda                                                                                                                                                                                                                                 Rasprava definitivna za 10 dana u Osijeku                                         

Dijeli na drugim stranicama

Hvala lijepa KiRA  na odgovoru a nadam se da ODO neće  pobijati specijaliste i specijaliste vještake koje su mi oni dodjelili i to iz uglednih bolnica                                                                                                                                                                                                                                hvala

Poštovani gmail,

Sud će na ročištu saslušati i usmeno izlaganje vještaka, a tužena strana će se očitovati o Nalazu vještaka. To očitovanje bi i Vi trebali dobiti. 

Sud se može  prikloniti ili Nalazu koji pobijate Tužbom, ili Nalazu  i mišljenju sudskog vještaka.

Ako se prihvati mišljenje sudskog vještaka (a ono je u Vašu "korist"), Sud će tuženom tijelu izdati upute kako postupiti nakon što Presuda postane pravomoćna. Za očekivati je da će se tuženik žaliti, a onda Vam slijedi čekanje okončanje postupka pred Visokim upravnim sudom.

Druga mogućnost je da će Upravni sud Presudom riješiti stvar (ne znam da li ste to tražili u tužbi i koja je šira priroda spora) i u tom slučaju tuženik (nakon pravomoćnosti Presude) izdaje Rješenje o priznavanju traženog prava ili sl. I nakon ove solucije će se tuženik vjerojatno žaliti, kao što je prethodno navedeno.

Treća mogućnost je da Sud presudi u korist tuženika, a u tom slučaju je izvjesno da ćete se Vi žaliti Visokom upravnom sudu.

Puno sreće i LP.

Poštovani ZIS                                                                                                                                                                                                                     Da odvjetnica je tražila da upravni sud riješi stvar na koje se min,branitelja protivilo iako su 2 puta gubili spor na upravnom sudu a ovo je 3 put a kako mi je odvjetnica objasnila da sud u slučaju sumnje mora postupati (u korist) stranke) IN FAVOREM a specijalist infektologije stalni sudski vještak je dao nalaz sa velikom vjerojatnošču za bolest povezanu sa učeščem u dom,ratu iako je koliko vidim čak i smanjio postotak invalidnosti za 20% i umjesto 60% dao iznos od 40% a koje na listi postotka nema več 60% i to mi je malo čudno?                                                                      Znači u svakom slučaju moj slučaj ne završava za 10 dana i dalje borba sa tuženikom.                                                                                                 u svakom slučaju hvala i tebi ZIS                                                                                                                                                                                     odvjetnica je veliki optimist a ja sam uvjek tu negdje

Koliko vidim postoje samo dvije mogučnosti i to prve dvije  a možda prođe i bez žalbe ako sud bude na mojo strani jer kako sam naveo vještak je čak smanjio a ne znam da li može smanjiti postotak invaliditeta koje je na listi invalidnosti jer bi ukupno invaliditet bio 80% zajedno sa 30% od PTSP a to im je očito previše pa je možda iz tog razloga naveo manji iako napominjem da li može smanjiti invalidnost ili mora biti po listi a U,S ne bi tražio mišljenje da ne misli uvažiti njegovo mišljenje a dobro to su moje želje pa neka bude i manji iako nije fer samo da prođe bez tužbe

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

Dijeli

• Napravi novi...

Važna informacija