Jump to content

Rad u dvije firme, puno i nepuno


oasis186

Preporučene objave

Pozdrav svima, 

U prvoj sam firmi zaposlena na Ugovor o radu na nepuno radno vrijeme od 2 h dnevno odnosno 10 sati tjedno. 

 

U međuvremenu zaposlena sam u drugoj firmi na Ugovor o radu na puno radno vrijeme na 8h odnosno 40 sati tjedno. 

 

Dobila sam rješenje iz Mirovinskog gdje stoji da će se protiv mene provesti kazneni postupak te da moram dostaviti sve Ugovore o radu. 

 

Čija je ovdje greška i tko će snositi sankcije? Kako postupiti? 

 

Hvala i lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 23. 06. 2022. u 13:40, oasis186 je napisao:

Pozdrav svima, 

U prvoj sam firmi zaposlena na Ugovor o radu na nepuno radno vrijeme od 2 h dnevno odnosno 10 sati tjedno. 

 

U međuvremenu zaposlena sam u drugoj firmi na Ugovor o radu na puno radno vrijeme na 8h odnosno 40 sati tjedno. 

 

Dobila sam rješenje iz Mirovinskog gdje stoji da će se protiv mene provesti kazneni postupak te da moram dostaviti sve Ugovore o radu. 

 

Čija je ovdje greška i tko će snositi sankcije? Kako postupiti? 

 

Hvala i lp

Zakon o radu u čl 61. st.propisuje da :

"radnik koji radi u punom radnom vremenu može sklopiti ugovor o radu s drugim poslodavcem u najdužem trajanju do osam sati tjedno, odnosno do sto osamdeset sati godišnje, samo ako je poslodavac, odnosno ako su poslodavci s kojima radnik već prethodno ima sklopljen ugovor o radu, radniku za takav rad dali pisanu suglasnost"

Temeljem navedenpg, razvidno je da ovakvo zapošljavanje nije u skladu sa zakonom.

Trenutno imate 2 opcije :

korigirati radno vrijeme kod poslodavca kod kojeg radite na nepuno radno vrijeme a da isto bude u zakonskim okvirima(morate imati pisanu Suglasnost).

2. Sa jednim od poslodavaca sklopiti npr Ugovor o djelu, a isti ne predstavlja "klasičan" radni odnos. 

znaju li Vaši poslodavci jedan za drugoga? 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Slyder je napisao:

Zakon o radu u čl 61. st.propisuje da :

"radnik koji radi u punom radnom vremenu može sklopiti ugovor o radu s drugim poslodavcem u najdužem trajanju do osam sati tjedno, odnosno do sto osamdeset sati godišnje, samo ako je poslodavac, odnosno ako su poslodavci s kojima radnik već prethodno ima sklopljen ugovor o radu, radniku za takav rad dali pisanu suglasnost"

Temeljem navedenpg, razvidno je da ovakvo zapošljavanje nije u skladu sa zakonom.

Trenutno imate 2 opcije :

korigirati radno vrijeme kod poslodavca kod kojeg radite na nepuno radno vrijeme a da isto bude u zakonskim okvirima(morate imati pisanu Suglasnost).

2. Sa jednim od poslodavaca sklopiti npr Ugovor o djelu, a isti ne predstavlja "klasičan" radni odnos. 

znaju li Vaši poslodavci jedan za drugoga? 

 

Znaju poslodavci. Čak je drugi kod kojeg sam se javila na rad i stupila u stalni radni odnos na puno radno vrijeme, obavijestio prvoga, al samo me zanima čiji je propust i tko će biti kažnjen? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 58 minuta, oasis186 je napisao:

Znaju poslodavci. Čak je drugi kod kojeg sam se javila na rad i stupila u stalni radni odnos na puno radno vrijeme, obavijestio prvoga, al samo me zanima čiji je propust i tko će biti kažnjen? 

Za detaljnije informacije ćete morati pričekati nekoga od kolega.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija