Jump to content

Psihološke igre - utjecaj na dijete


Batistuta

Preporučene objave

Pred centrom za socijalnu skrb pokrenula sam proceduru preseljenja djeteta, jer dogovor s bivšim mužemo odnosno ocem djeteta nije postignut.

Nemojmo sada ulaziti u razloge, jer to nije tema.

Otac se od trenutka početka procesa počeo služiti psihološkim igricama kako bi utjecao na dijete od 5 godina, i u konačnici ga otuđio od mene.

Ne želim se služiti ovakvim emocionalnim igrama, nego putem institucija dobiti ili izgubiti mogućnost preseljenja, ali strah me je kako će otac utjecati na emocionalno zdravlje djeteta.

Stoga me zanima, na koji način zaustaviti ovakvo ponašanje oca? Jedino da odustanem od selidbe? Ako i odustanem, u nekoj slijedećoj životnoj situacije psihološko manipuliranje na štetu zdravlja djeteta se može ponoviti, pa vas molim za savjet šta raditi u ovakvim slučajevima - jer strah me je da ovo nije samo početak.

uređeno: od Zagabria
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Ancica je napisao:

otudio vas od djeteta kako? gdje? cime? sto vam dijete radi/govori?

Pozdrav,

Mislim da nije bitno ulaziti u detalje, ali pročitavši članak https://www.poliklinika-djeca.hr/aktualno/teme/konfliktni-razvod-i-otudenje-od-roditelja-dijete-u-sredistu-sukoba/ pod odjeljkom 'Razna lica otuđenja' sam prepoznala ponašanje oca. Pretpostavljam da će netko stručan odlučiti, da li to što ja smatram psihološkom igrom na štetu djeteta ili emocionalnim otuđenjem, stvarno može tako okarakterizirati - ili možda umišljam.

Sada me zanima kome se obratiti da napravi tu procjenu i poduzme određene korake, prije nego npr., ne daj Bože, dijete počne govoriti da ne želi ići kod majke.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 32 minuta, Zagabria je napisao:

Pozdrav,

Mislim da nije bitno ulaziti u detalje, ali pročitavši članak https://www.poliklinika-djeca.hr/aktualno/teme/konfliktni-razvod-i-otudenje-od-roditelja-dijete-u-sredistu-sukoba/ pod odjeljkom 'Razna lica otuđenja' sam prepoznala ponašanje oca. Pretpostavljam da će netko stručan odlučiti, da li to što ja smatram psihološkom igrom na štetu djeteta ili emocionalnim otuđenjem, stvarno može tako okarakterizirati - ili možda umišljam.

Sada me zanima kome se obratiti da napravi tu procjenu i poduzme određene korake, prije nego npr., ne daj Bože, dijete počne govoriti da ne želi ići kod majke.

 

procjenu vam radi, među inim, npr. upravo poliklinika na koju se pozivate.
s kim dijete živi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija