Jump to content

Poslodavac krsi zakon, zeli 10 000 HRK odstete za otkaz


utilitypointed

Preporučene objave

Potpisao sam ugovor o radu u kojem pise da ako dam otkaz tokom ljetnih mjeseci, moram platiti 10 000 HRK.

Poslodavac krsi zakon o radu na vise nacina. Naime, ja radim svaki dan, 9h, u nocnoj smjeni (sto je 63h tjedno). To krsi Zakon o radu Clanak 66, Stavak 7 - max 60h tjedno; i potencijalno Clanak 69, Stavak 6 - max 8h/dan u nocnom radu tokom 4 mjeseci.

Zanima me, ako dam otkaz, i poslodavac me tuzi, koje su sanse da cu im morati platiti tih 10 000 HRK?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , utilitypointed je napisao:

Potpisao sam ugovor o radu u kojem pise da ako dam otkaz tokom ljetnih mjeseci, moram platiti 10 000 HRK

Vaše je pravo otkazati Ugovor o radu i to Vam nitko ne može zabraniti. Način otkazivanja Ugovora određen je u samom Zakonu o radu. No, ukoliko se radi o Ugovoru o radu na određeno vrijeme tada ga je redovnim putem moguće otkazati jedino ako je to izrijekom navedeno u Ugovoru.

Izvanrednim putem pak, uz opravdan razlog i takav Ugovor možete otkazati odmah, ali to povlači neke druge  možebitne komplikacije.

prije 16 sati , utilitypointed je napisao:

Zanima me, ako dam otkaz, i poslodavac me tuzi, koje su sanse da cu im morati platiti tih 10 000 HRK?

Ako je Ugovor otkazan u skladu sa Zakonom - nikakve. 

uređeno: od Slyder
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, ivistipe je napisao:

Zabušavajte na radnom mjestu pa će vas poslodavac sam potjerati, naprimjer tipkajte mobitel, a on se neka dere kolko hoće 

Iako podržavam ovakav pristup ipak smatram da se isti ne isplati.

Puno je bolja opcija da djelatnik otkaže UOR, pogotovo kada ima osnove za izvanredni otkaz a temwljem toga i prava sa burze primjerice

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Slyder je napisao:

Vaše je pravo otkazati Ugovor o radu i to Vam nitko ne može zabraniti. Način otkazivanja Ugovora određen je u samom Zakonu o radu. No, ukoliko se radi o Ugovoru o radu na određeno vrijeme tada ga je redovnim putem moguće otkazati jedino ako je to izrijekom navedeno u Ugovoru.

Izvanrednim putem pak, uz opravdan razlog i takav Ugovor možete otkazati odmah, ali to povlači neke druge  možebitne komplikacije.

Ako je Ugovor otkazan u skladu sa Zakonom - nikakve. 

Puno hvala na informaciji!

Na žalost, moj je ugovor na određeno. Tako da, ako sam dobro shvatio, hoću li platiti ovisi o tome mogu li opravdati davanje otkaza. To je dobra lekcija - ne potpisivati glupe ugovore.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija