Jump to content

Viđanje djeteta nakon rastave braka


Kormoran1

Preporučene objave

Poštovani,

rastavio sam se sa suprugom nedavno. Imamo zajedničko maloljetno dijete (staro nepune 2.5 god.). Ona je strani državljanin i sporazumom je odlučeno da pripadne njoj.

U sporazumu piše da imam pravo provoditi s djetetom 15 dana ljetnih i 15 dana zimskih praznika (nije navedeno niti gdje niti kada točno), kao i sve praznike i blagdane u RH.

Ona mi ne želi dati dijete na 15 dana sada za vrijeme ljetnih praznika.

Kako postupiti i kome se obratiti.

Sve svoje obaveze ispunjavam redovno.

Zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 minuta, Ruby_Danderfluff je napisao:

Centru za socijalnu skrb koji Vas je pratio tijekom postupka razvoda. Nejasno je je li dijete s majkom u zemlji njezina državljanstva ili u Hrvatskoj, dodatno komplicira ako je dijete s majkom u stranoj zemlji.

Dijete je u zemlji njezina državljanstva s njom. Tamo je i obavljen sporazum na sudu. Centar za socijalnu skrb nije bio uključen. Kako su rekli odvjetnici tamo nije potreban ako je sporazumni razvod, tako je i bilo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tada se morate obratiti centru kod nas da Vam pomogne u postupku koji se odnosi na međudržavnu roditeljsku otmicu djece vezano uz Hašku konvenciju, te možete prijaviti kaznenom prijavom državnom odvjetništvu kod nas, ali tek nakon što zaista ne dođe do održavanja osobnih odnosa s djetetom za vrijeme ljetnih praznika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Ruby_Danderfluff je napisao:

Tada se morate obratiti centru kod nas da Vam pomogne u postupku koji se odnosi na međudržavnu roditeljsku otmicu djece vezano uz Hašku konvenciju, te možete prijaviti kaznenom prijavom državnom odvjetništvu kod nas, ali tek nakon što zaista ne dođe do održavanja osobnih odnosa s djetetom za vrijeme ljetnih praznika.

Zahvaljujem na odgovoru.

Ali zanima me obzirom da je sporazum presuđen (pracomoćan), da li se tu može prijaviti međudržavnu roditeljsku otmicu djece? I kada bi to trebalo napraviti, obzirom da datumi ljetnjih i zimskih praznika nisu definirani sporazumom? Majka djeteta izričito kaže nemože, osim da ja dođem tamo. I usput govori uvredljive riječi za mene preko poruka.

 

Zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija