Jump to content

Nasljedstvo - ovrha


help15

Preporučene objave

Pozdrav, javljam se jer su mi potrebni pravni savjeti. 

Naime, otac mi je preminuo 2010 godine kada sam imala 9 godina. Iza sebe je ostavio dug u iznosu od 86 tisuća kuna. 

Prije nekoliko godina, dobila sam poziv za sud jer sam postala ovršenik tog duga. Budući da sam bila maloljetna u vrijeme ostavinske rasprave, majka je odlučila u moje ime.

Sada mi dolazi ovrha i ja ne znam što napraviti. Studentica sam, nisam znala za to dugovanje, a isto tako da sam znala odrekla bih se toga, ali nisam. 

Svjesna sam da nemam skoro nikakve šanse, ali, ako imate kakav pravni savjet, molim Vas recite. 

Također, dug je prešao na mene, moju majku i na moju braću i sestre, na sve osim jedne sestre - one najmlađe, ona ima 18. godina.

Zanima me, zašto ona nije uključena u to dugovanje (bila je rođena u vrijeme ostavinske rasprave i nasljeđivanja, razlika između nas je samo 3 godine)?! 

Je li moguće da ju je majka makla, odnosno, da ju nikada nije ostavila kao nasljednika? 

Hvala unaprijed na odgovorima i nažalost, situacija je komplicirana tako da odgovore na ova pitanja ne mogu dobiti od svoje obitelji. 

Hvala svima ako znate barem nešto što mi je činiti. 

Lijep pozdrav! 

uređeno: od help15
Točnost informacija
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 14. 07. 2022. u 17:59, help15 je napisao:

Također, dug je prešao na mene, moju majku i na moju braću i sestre, na sve osim jedne sestre - one najmlađe, ona ima 18. godina.

Kako ste došli do ovog zaključka?

Dana 14. 07. 2022. u 17:59, help15 je napisao:

majka je odlučila u moje ime.

Majka se u Vaše ime prihvatila Vašeg nasljednog dijela? Ako je tako, kolika je vrijednost Vašeg nasljednog dijela?

Dana 14. 07. 2022. u 17:59, help15 je napisao:

Sada mi dolazi ovrha i ja ne znam što napraviti.

Što ste točno zaprimili i kada?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija