Jump to content

Paušalni obrt - prostor


Noah85

Preporučene objave

Poštovani,

planiram u skoro vrijeme otvoriti paušalni obrt za poduke (instrukcije, pripreme za maturu, pripreme za natjecanja). Koliko sam uspio pronaći, to bi spadalo pod kategoriju Ostalo obrazovanje i poučavanje, d.n. (85.59). Najveće nedoumice imam oko prostora. Naime, nigdje ne mogu pronaći informaciju mogu li ovu djelatnost obavljati u stambenom prostoru ili je potrebno imati poslovni prostor. Molim Vas stoga da mi pomognete oko ove nedoumice, ili da barem znam kome se moram obratiti kako bih znao točnu informaciju. Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 18. 07. 2022. u 18:22, Noah85 je napisao:

Poštovani,

planiram u skoro vrijeme otvoriti paušalni obrt za poduke (instrukcije, pripreme za maturu, pripreme za natjecanja). Koliko sam uspio pronaći, to bi spadalo pod kategoriju Ostalo obrazovanje i poučavanje, d.n. (85.59). Najveće nedoumice imam oko prostora. Naime, nigdje ne mogu pronaći informaciju mogu li ovu djelatnost obavljati u stambenom prostoru ili je potrebno imati poslovni prostor. Molim Vas stoga da mi pomognete oko ove nedoumice, ili da barem znam kome se moram obratiti kako bih znao točnu informaciju. Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Poštovani, 

planiram uskoro otvoriti paušalni obrt koji bi se bavio uslugama čišćenja, ali i prodajom pa me taj dio malo zbunjuje. Naime, nisam planirao unajmiti prostor u kojem bih izložio asortiman (uglavnom tekstil - ručnici, posteljina..), nego bi to bila prodaja od vrata do vrata. Dakle, ja bih robu nabavljao od svojih dobavljača i prodavao krajnjim kupcima. Ono što me zbunjuje je:

a) Moram li imati neki skladišni prostor? Ne planiram kupiti kamion robe pa to držati i prodavati, nego jednostavno kada neka ponuda prođe, dobavljač mi pošalje robu i ja onda dostavim svom kupcu. Ako pak odlučim slati direktno od dobavljača bez da roba dolazi meni u ruke, je li to olakotna okolnost pa mi ne treba skladište?

b) može li to u NKD-u biti 46.4, 47.91 i 47.99 i je li to dovoljno?

c) s obzirom na to da planiram naplaćivati samo transakcijski, račune mogu izdavati u excel tablici (bez programa tipa Solo)? ili moram imati program u kojem vodim stanje zaliha i radim primke robe? Ovdje se opet veže pitanje A, ako šaljem direktno robu, pretpostavljam da ne trebam raditi primku, već samo svom kupcu ispostaviti račun?

Sve što više podataka čujem, imam više pitanja..

Unaprijed hvala!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija