Jump to content

Izracun


Nikolagut

Preporučene objave

prije 3 sati , prof je napisao:

Možete se nadati jednoj od najnižih braniteljskih mirovina, ZOHB minimalna mirovina. Sve ovisi kako Vam odrede invalidsku mirovinu - profesionalna ili opća nesposobnost.

Je li bi to trebala biti ova kumulirana od 1805 ili 2256 ili se mogu nadati i ovoj skoro duplo vecoj od ove kumulirane tj 3229 ako mi odrede opcu nesposobnost.Zato me zanima sta je ova kumulirana i kad nju određivaju

uređeno: od zurnodehou
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1.

Ovaj iznos invalidske mirovine - profesionalna nesposobnost od 1.805 kn je rezultat zbroja iznosa vaših mirovina za odnos rat i mir, a kako je za Vas povoljniji iznos najniže braniteljske mirovine za profesionalnu nesposobnost od 2.663 kn u isplatu ide taj iznos.

2.

Iznos invalidske mirovine - opća nesposobnost od 2.256 kn je rezultat zbroja iznosa vaših mirovina za odnos rat i mir, a kako je za Vas povoljniji iznos najniže braniteljske mirovine za opću nesposobnost od 3.329 kn u isplatu ide on ako Vam tako odredi nadležno povjerenstvo, to jest odredi invalidsku mirovinu - opća nesposobnost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 minuta, JozoM je napisao:

Pozdrav ,profesore mogu li dobit link tablice za izracun ili kako to vec idje?

Pa tu ti je gore par postova iznad skini onu koja je ispod prikazane tablice u postu (ima spajalicu nacrtanu na sebi)  skines i dobis tablicu u excel obliku i samo ubacuj svoje podatke...

 

uređeno: od malicovjek
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 minuta, malicovjek je napisao:

Pa tu ti je gore par postova iznad skini onu koja je ispod prikazane tablice u postu (ima spajalicu nacrtanu na sebi)  skines i dobis tablicu u excel obliku i samo ubacuj svoje podatke...

 

Fala ,evo uspija sam .

Nije mi tilo na mob.otvorit na laptop radi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, malicovjek je napisao:

Pa tu ti je gore par postova iznad skini onu koja je ispod prikazane tablice u postu (ima spajalicu nacrtanu na sebi)  skines i dobis tablicu u excel obliku i samo ubacuj svoje podatke...

 

Koliko dan uspija skontat maksimalno mi ispadne 3.5 tisuce.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 minuta, JozoM je napisao:

Jos me zanima koliko me penaliziraju.

63  sam godiste do 61 g. starosti fali mi otprilike 20 miseci  4 god bornenog sektora

Da bi mogao dobiti informaciju moras prvo informaciju i dati:

- ako sam dobro shvatio ovdje se radi o braniteljskoj starosnoj mirovini (ne o invalidskoj) ?

- jesi jos u radnom odnosu

- koliko radnog staza imas sa danasnjim danom

- koliki ti je "prosjecni vrijednosni bod"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 33 minuta, malicovjek je napisao:

Da bi mogao dobiti informaciju moras prvo informaciju i dati:

- ako sam dobro shvatio ovdje se radi o braniteljskoj starosnoj mirovini (ne o invalidskoj) ?

- jesi jos u radnom odnosu

- koliko radnog staza imas sa danasnjim danom

- koliki ti je "prosjecni vrijednosni bod"

Vec sam u mirovini (inv.profesionalnoj) ,cekam novi izracun 20%rat80%mir,22.5 god.staza sa ratom ukupno 26.5 g.,vrijednosni bod 0.4709,dragovoljac,razvodnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, malicovjek je napisao:

A uvjek, to je ono sto si kroz svoj radni vijek zaradio, usporedjeno sa prosjecnom zaradom u RH za te iste godine i podjeljeno sa tvojim ukupnim efektivnim godinama rada...

A taj PVB se koristi u formuli za izracun mirovine...

A sta san zaradija ,cili zivot na minimalcu.

A sta je tu je ,bit ce za kruv.

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zvao sam danas informacije o mom slucaju pa su mi rekli da nemam cin desetnika posto ga nisam imao prilikom razvojacenja sto ja nisam imao pojma pa me sada zanima koliko ce mi biti umanjena mirovina bez cina tj koliko u novcu je cin desetnika.Profesore ako moze novi izracum molim te

uređeno: od zurnodehou
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
Dana 26. 07. 2022. u 12:20, prof je napisao:

Poštovani zurno,

Vaše potencijalne invalidske mirovine su prikazane na slici, trebale bi rasti još oko 5 % od 1.7.2022., zbog rasta aktualne vrijednosti mirovine (avm) :

Izracun mirovine.jpg

zurno - braniteljske invalidske mirovine.makroenabled.xlsm 70 kB · 25 downloads

Pozdravljam ,profesore da li  za izracun  uzimaju aktualna vrijednost mirovine onog dana kad je predan zahtjev ili onaj dan kad obradjuju zahtjev?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 minuta, prof je napisao:

Poštovani JozoM,

u prvom izračunu uzimaju aktualnu vrijednost (avm) dana na koji Vam priznaju pravo na mirovinu, a nakon toga rade stalnu korekciju avm, time izvode korekciju iznosa mirovine.

Ja sam prida zahtjev za novi izracun mirovine  pocetkom dvanestog miseca  prosle godine .

Na kontrolnom pregledu sam bija pocetkom prvog miseca ove godine.

Jos nisam dobija novo rjesenje pa me zanima koji ce avm bit uzet u izracunu od pocetka godine ili npr.danasnji ako budu danas radili izracun.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Postovani prof, da li mi mozete izracunat kolika bi mi bila profesionalna upravo sam dobio 20 posto hrvi...

inace sam u profesionalnoj od 2008 g. 20/80. trenutno imam 2350kn.

Dragovoljac sa 340 dana borbenog i 32 g. radnog staza roden 1965. Pvb 0,7183

Unaprijed hvala

 

uređeno: od micko101
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prilikom izračuna invalidskih mirovina važnu ulogu ima pridodan staž, usporedite pridodani staž u tablicama izračuna mirovine 2008.g. i ovaj iz 2022.g. 

Da ste prilikom umirovljenja 2008.g. imali status HRVI sada bi Vam invalidska mirovina iznosila:

1 Izracun mirovine.jpg

micko braniteljske invalidske mirovine2.makroenabled.xlsm

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , prof je napisao:

Prilikom izračuna invalidskih mirovina važnu ulogu ima pridodan staž, usporedite pridodani staž u tablicama izračuna mirovine 2008.g. i ovaj iz 2022.g. 

Da ste prilikom umirovljenja 2008.g. imali status HRVI sada bi Vam invalidska mirovina iznosila:

1 Izracun mirovine.jpg

micko braniteljske invalidske mirovine2.makroenabled.xlsm 70 kB · 3 downloads

Da, sad je kasno...a kad napunim 65 kakva je onda situacija?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo da se pohvalim da sam dobio rjesenje i svotu koju je profesor napisao u pocetku posta na moj upit te falio u 2 kn👍.Znaci 2662kn sto pretpostavlam da je to profesionalna posto mi pise zbog djelomicnog gubitka radne sposobnosti te jos mi pise da ce se izvrsiti kontrolni pregled u svibnju 2024 pa me zanima sta bi trebao znaciti taj kontrolni pregled?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , zurnodehou je napisao:

Evo da se pohvalim da sam dobio rjesenje i svotu koju je profesor napisao u pocetku posta na moj upit te falio u 2 kn👍.Znaci 2662kn sto pretpostavlam da je to profesionalna posto mi pise zbog djelomicnog gubitka radne sposobnosti te jos mi pise da ce se izvrsiti kontrolni pregled u svibnju 2024 pa me zanima sta bi trebao znaciti taj kontrolni pregled?

Upravo tako, to je profesionalna nesposobnost. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 23. 09. 2022. u 11:09, zurnodehou je napisao:

Evo da se pohvalim da sam dobio rjesenje i svotu koju je profesor napisao u pocetku posta na moj upit te falio u 2 kn👍.Znaci 2662kn sto pretpostavlam da je to profesionalna posto mi pise zbog djelomicnog gubitka radne sposobnosti te jos mi pise da ce se izvrsiti kontrolni pregled u svibnju 2024 pa me zanima sta bi trebao znaciti taj kontrolni pregled?

Poštovani, koliko ste dugo čekali rješenje za mirovinu? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , zurnodehou je napisao:

Otprilike 6 mjeseci s tim da sam 2 puta dopunjavao dokumentaciju i u 8 mjesecu je bio kolektivni godišnji odmor

Vidim da si pisao da nemaš radnog staža.. a, ni ja nemam nešto puno imam..1974 godište sam i imam cc 7 ipo godina ..326 dana rata , dragovoljaca.. e, pa sad neznam da li radni staz igra ulogu ono da 1/3 kao mora biti potrebna.. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 26. 09. 2022. u 20:35, Mate1111 je napisao:

Vidim da si pisao da nemaš radnog staža.. a, ni ja nemam nešto puno imam..1974 godište sam i imam cc 7 ipo godina ..326 dana rata , dragovoljaca.. e, pa sad neznam da li radni staz igra ulogu ono da 1/3 kao mora biti potrebna.. 

Staz ne moras imati ali bi bio pozeljan radi vece mirovine.Kontaj da ti se zbraja i vrijeme provedeno u ratu i to duplo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , Mate1111 je napisao:

I vrijeme provedeno na zavodu za zapošljavanje bi se trebao računati? Jel tako?

Trazili su mi i vrijeme provedeno na zavodu za zapošljavanje kao i vrijeme provedeno u jna ali mislim da mi to nije uracunato posto mi je profesor izracunao tocan iznos bez da sam mu dao te podatke

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , zurnodehou je napisao:

Da isti dan kao i za mirovinu i još ništa

Kako reče moj prijatelj prošla baba s kolačima. Lako je zakon bilo prepisat,a pridržavati ga se to je puno teže. Ovi bi se ubili za lipu. 

upravo sad, Nixon1973 je napisao:

Kako reče moj prijatelj prošla baba s kolačima. Lako je zakon bilo prepisat,a pridržavati ga se to je puno teže. Ovi bi se ubili za lipu. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , yaris1990 je napisao:

Što se dionica tiče dobit ćemo svi al eto kao i sve u lijepoj našoj ide sporo,kažu u Zg da se čeka sjednica upravnog vijeća gdje bi trebali odlučit za dionice za nas  Hrvi  e sad zaostaci su im još od prošle godine tako da moramo imat strpljenja,tako kaže gospođa iz fonda. 

14.01.2022 g poslao za Zg preporučeno poštom uz povratnicu. 

Prije se Peljeski most napravi nego oni pošalju dionice 😀

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 01. 10. 2022. u 10:09, yaris1990 je napisao:

Što se dionica tiče dobit ćemo svi al eto kao i sve u lijepoj našoj ide sporo,kažu u Zg da se čeka sjednica upravnog vijeća gdje bi trebali odlučit za dionice za nas  Hrvi  e sad zaostaci su im još od prošle godine tako da moramo imat strpljenja,tako kaže gospođa iz fonda. 

Nije bitno kada će te dobiti dionice , već koliko će Vam vrijediti kad ih dobijete.dobit će te nominalnu vrijednost a kad ih utržite kolika će svota biti u naravi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovani Profesore,

molio bih izračun "profesionalne" zbog djelomičnog gubitka radne sposobnosti. Naime, 32 g. i 3 mj. radnog staža imam. Rješenje je pravomoćno od 31.08.2022., a omjer je 20% rat - 80% mir. Naravno, dragovoljac u borbenom sektoru s 200 dana upisanih u ratnom putu... 1967. sam godište, a još nekoliko dana u radnom odnosu. Naime, poslodavac mi nudi samo Sporazum o prestanku ugovora o radu i otpremninu od 8 tisuća Kn. Zbog bolesti (osobno uvjetovani otkaz), ili kao "tehnološki višak" gdje je otpremnina 6 bruto plaća, za mog poslodavca nije opcija, jer kako kaže, onda ne smije nikog zaposliti 6 mj..

Što mi je činiti: otići na bolovanje dok se ne riješi izračun i isplata mirovine, ili prihvatiti tih 8 tisuća Kn i čekati mjesecima izračun i isplatu?

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , tetkovina je napisao:

Poštovani Profesore,

molio bih izračun "profesionalne" zbog djelomičnog gubitka radne sposobnosti. Naime, 32 g. i 3 mj. radnog staža imam. Rješenje je pravomoćno od 31.08.2022., a omjer je 20% rat - 80% mir. Naravno, dragovoljac u borbenom sektoru s 200 dana upisanih u ratnom putu... 1967. sam godište, a još nekoliko dana u radnom odnosu. Naime, poslodavac mi nudi samo Sporazum o prestanku ugovora o radu i otpremninu od 8 tisuća Kn. Zbog bolesti (osobno uvjetovani otkaz), ili kao "tehnološki višak" gdje je otpremnina 6 bruto plaća, za mog poslodavca nije opcija, jer kako kaže, onda ne smije nikog zaposliti 6 mj..

Što mi je činiti: otići na bolovanje dok se ne riješi izračun i isplata mirovine, ili prihvatiti tih 8 tisuća Kn i čekati mjesecima izračun i isplatu?

Unaprijed hvala.

I da, zaboravih dodati trajni status HRVI od listopada 2021. 🤠

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, dok vam se poštovani Prof ne javi jer vam treba još i PVB za cijeli staž za neki točniji izračun, da vam nešto pojasnim. Zbog vašeg statusa HRVI za stalno, komisija za vještačenje vam ne mora odobriti invalidsku mirovinu. Znači pametnije vam je biti na bolovanju dok ne riješite vještačenje i samu mirovinu jer nakon 43 dana bolovanja prelazite na teret HZZO pa samim time što ste pokrenuli upravni postupak za ostvarivanjem invalidske mirovine mislim da vas neće skidati s njihove naknade za bolovanje, jer ovako ako date otkaz i ne riješite  mirovinu za par mjeseci ostajete bez primanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 46 minuta, Skywalker007 je napisao:

Poštovani, dok vam se poštovani Prof ne javi jer vam treba još i PVB za cijeli staž za neki točniji izračun, da vam nešto pojasnim. Zbog vašeg statusa HRVI za stalno, komisija za vještačenje vam ne mora odobriti invalidsku mirovinu. Znači pametnije vam je biti na bolovanju dok ne riješite vještačenje i samu mirovinu jer nakon 43 dana bolovanja prelazite na teret HZZO pa samim time što ste pokrenuli upravni postupak za ostvarivanjem invalidske mirovine mislim da vas neće skidati s njihove naknade za bolovanje, jer ovako ako date otkaz i ne riješite  mirovinu za par mjeseci ostajete bez primanja.

Poštovani,

moja isprika na lošem izričaju, jer komisija je već obavila svoje i šalje me u profesionalnu invalidsku mirovinu s datumom 12.07.2022. Nadalje, ovo rješenje HZMO je postalo pravomoćno u drugoj trećini rujna ove godine. Nadalje, moja LOM me već prema svojim papirima vodi kao umirovljenika. U ovom "međuprostoru" stvari su tekle ovako: do 07.09 sam bio na bolovanju, a od 07.09. do 06.10. na godišnjem odmoru te od 07.10.2022. sam opet na bolovanju, ali sada na teret poslodavca. Koliko mi je objašnjeno, moj radno-pravni status je neprominenjen sve dok me poslodavac ne odjavi, tj. tek onda mogu u mirovinu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

bez poznavanja Vašeg prosječnog vrijednosnog boda (pvb) za ukupni radni staž može se izračunati samo najniža braniteljska invalidska mirovina -profesionalna nesposobnost, u tablici ZOHB minimalna mirovina.

Izracun mirovine.jpg

tetkovina braniteljske invalidske mirovine.makroenabled.xlsm

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 minuta, prof je napisao:

Poštovani,

bez poznavanja Vašeg prosječnog vrijednosnog boda (pvb) za ukupni radni staž može se izračunati samo najniža braniteljska invalidska mirovina -profesionalna nesposobnost, u tablici ZOHB minimalna mirovina.

Izracun mirovine.jpg

tetkovina braniteljske invalidske mirovine.makroenabled.xlsm 70 kB · 1 download

Poštovani Profesore,

zahvaljujem!

Nego, gdje mogu doznati taj ''pvb''?

Odnosno, hoće li Vam za izračun pomoći ova slika?

 

Rjesenje bezimenog.png

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najbolje vam je da odete u područni ured HZMO s tim rješenjem i da kod njihovog pravnika/ce objasnite trenutno stanje da radite a rješenje vam je postalo pravomoćno. Dobit će te vi ovih dana novo rješenje s izračunom invalidske mirovine ali ne razumijem ovo da se vodite da još radite pa onda sve to pitajte u HZMO, jer vam oni imaju uvid u cijeli vaš predmet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Dana 11. 10. 2022. u 17:35, prof je napisao:

Stranice HZMO, na njima zatražite informativni izračun mirovine bez 

Pošto sam već pisao da sam dobio dobio rješenje da imam pravo na inv, međutim kako sam 2002-2005 radio u Zg , a firma otišla u stečaj i sad me zovu da trebam donit prosjek plaće..a, di da ja to tražim zna li netko znači firma je u stečaju?? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija