Jump to content

Susjedi koji su gazde u zgradi


Spanoid

Preporučene objave

Poštovani, 

javljam se na forum ako netko zna kako pomoći ili što napraviti.

Naime, u zgradi sa 13 stanova našli su se JEDNI koji se ponašaju kao šerifi zgrade. Ok, prvi su došli u zgradu ali mislim da im to ne daje za pravo da uzurpiraju zajedničke prostorije i parkirališta.

Pošto su prvi došli i pošto se prvi javio "izabran" je za predstavnika stanara. Sada to više nije slučaj jer je napustio to mjesto jer je nezadovoljstvo izraženo od većine ostalih stanara. Tako da predstavnika stanara nemamo.

Zajedničke prostorije koje su kao što ime govori zajedničke, oni si daju za pravo da je sve njihovo. Natrpali su u podzemnu garažu u kojem nemaju parkirno mjesto sa svim i svačim tako da u "zajedničke prostorije" NIŠTA se ne moze odložiti. Nadalje, iznad mog parkirnog mjesta se nalazi baš njihova klima kojoj kondenzat curi po vozilu koje je parkirano ispod. Upozoreni su nekoliko puta međutim nista se ne događa. I dalje kondenzat curi po vozilu. 

P.s. ne plaćaju pričuvu jer je to bez veze.🤷‍♂️

Kome se obratiti? Hvala

uređeno: od Spanoid
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Spanoid je napisao:

Mislim da tek tu i postoji problem pošto smo čuli da imaju nekoga u toj tvrtci koja se bavi održavanjem jer sumnjamo da nebi već na sudu završili jer ne plaćaju pričuvu.

Kao suvlasnik imate pravo na podatak od upravitelja - da li su redovno ovršavani, koliko im je dugovanje, da li su propustili što ovršiti pa da je taj dug sada pod zastarom itd.

prije 1 sat, Spanoid je napisao:

U svakom slučaju hvala Vam budemo probali nešto učiniti sa tom tvrtkom. 

Ako je upravitelj pasivan, uvijek ga možete zamijeniti i ovlastiti nekog drugog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 41 minuta, Borbena7 je napisao:

Kao suvlasnik imate pravo na podatak od upravitelja - da li su redovno ovršavani, koliko im je dugovanje, da li su propustili što ovršiti pa da je taj dug sada pod zastarom itd.

Ako je upravitelj pasivan, uvijek ga možete zamijeniti i ovlastiti nekog drugog.

Za dug se zna, tj. polugidišnje dolazi izvješće o dugovanju za svakog pojedinog stanara. Mislim da je zadnje oko 30, 000 kn jer uopće nisu plaćali pričuvu. 

Javio sam se tvrtci koja se bavi time, kojoj plaćamo pričuvu pa ćemo vidjeti što će reći. Hvala Vam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija