Jump to content

Pravomoćnost presude


Dinolino

Preporučene objave

Naime, zna li netko sljedeće? Izašao sam iz pritvora da čekam pravomočnost na slobodi, uz propisane mjere... Sad sam u međuvremeni postao pravomoćan  i samim time su mi  istekle mjere... Dali to znaći da do poziva sudca izvršenja mogu ići gdje god želim (u inozemstvo i sl?) Kad više nisam pod mjerama opreza? Hvala. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 29. 07. 2022. u 19:38, Dinolino je napisao:

Naime, zna li netko sljedeće? Izašao sam iz pritvora da čekam pravomočnost na slobodi, uz propisane mjere... Sad sam u međuvremeni postao pravomoćan  i samim time su mi  istekle mjere... Dali to znaći da do poziva sudca izvršenja mogu ići gdje god želim (u inozemstvo i sl?) Kad više nisam pod mjerama opreza? Hvala. 

Kod mjera opreza je specifično što nekada traju do pravomoćnosti, a nekada do izvršnosti presude. Stoga, bilo bi dobro da napišete iz kojih razloga su mjere određene. Pri tome mislim jesu li zbog ponavaljanja djela, utjecaja na svjedoke, opasnosti od bijega i dr.

uređeno: od legalex
Tipfeler
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U rješenju o određivanju mjera stajalo je samo da nesmijem napuštati mjesto prebivališta, pa sam ja to uspio proširiti na Zagreb i Zagrebačka županiju. Prije te mjere bio bi je određen pritvor zbog bojazi od ponavljanja djela, u međuvremenu mi je presuda postala pravomoćna i isteekla je mjera... Sad mogu li ja preko granice da izvršnosti presude? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija