Jump to content

Tko placa sudske troskove


DrAnte

Preporučene objave

Ali ako tuzenik nije tvrdio da je dug nula kn, nego 50000 kn? Da li se i tada racuna da je tuzbeni zahtjev 100 000 kn? Tuzenik je na pocetku parnice rekao da je spreman odmah platiti 50000 kn. Znaci tuzitelj trazi 50000 kn vise od onoga sto tuzenik nudi.

uređeno: od DrAnte
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

opet bi se htjela nadovezati ovdje u svezi sudskih troškova,utužila sam dio čestice da pripada meni,no tuženik tvrdi da pola pripada njemu,nisam imala svjedoka i sud je poništio tužbenih zahtjev kao neosnovan u cjelosti,tuženik je imao troškova oko 8500 kn a moje troškove nije unio u zapisnik,žalila sam se na materijalno pravo i na još puno toga, troškove tuženika,da li je po zakonu da ja plačam troškove tuženika,jer niti on nije uspio???opet je nerješeno ako viši sud neprihvati moju žalbu i novo suđenje......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zadnja rasprava je bila 01.05,objava odluke 01.07,no 03.06 sam dostavila sudu važan dokument -rješenje-s kojom se ukida pravomoćnost jedne presude te koja utječe na percepciju i uvjerenje datih iskaza,međutim to sud nije zaveo u presudi da je zaprimio i uvažio ga kao važan i vjerodostojan dokument,možda je dostavljeno kasno? no ja bih taj dokument pored žalbe naknadno dostavila višem sudu,a koji značajan i koji mjenja percepciju i uvjerenje datih iskaza.....da li bi viši sud to prihvatio i uvažio?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

odvjetnik je napisao žalbu ali u žalbi je naveo da presuda ima nedostataka no te se činjenice nemogu više ispitivati.....žalba još nije otišla na viši sud.....dali je možda bolje dostaviti dopunu opčinskom sudu ili direktno poslati rješenje županijskom sudcu koji če biti zadužen za moj predmet?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 minuta, TončicaBalončica.pok.Jakov je napisao:

znači mogla bi kao običan podnesak priložiti rješenje i obrazložiti zašto ga prilažem ?

taj dokument je već u spisu,samo ako cjeli spis ide na županijski sud i ako sud čita sve zapisnike ,podneske i priložene dokumente onda ga nema smisla slati niti opčinskom niti županijskom sudu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , TončicaBalončica.pok.Jakov je napisao:

znači mogla bi kao običan podnesak priložiti rješenje i obrazložiti zašto ga prilažem ?

Da.

prije 2 sati , TončicaBalončica.pok.Jakov je napisao:

taj dokument je već u spisu,samo ako cjeli spis ide na županijski sud i ako sud čita sve zapisnike ,podneske i priložene dokumente onda ga nema smisla slati niti opčinskom niti županijskom sudu?

Tako je.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neki su se odrekli u moju korist neki su izrijekom priznali tužbeni zahtjev,jedan tuženik je u početku priznnao tužbeni zahtjev pa se poslje usprotivio,samo dvoje tvrde (dva tuženika,dva brata) da je pola njihovo a ja tvrdim da je sve moje, u biti utužujem prostor,pa u presudi piše da nisam po teretu dokazivanja dokazala da je fizički prostor moj pa mi se poništio cjeli tužbeni zahtjev(hvatam se za slamku i imam taj dokument koji je malo kasnije predan sudu između zadnje rasprave i objave odluke a koji mjenja uvjerenje i istinitnost datih iskaza) pa me to malo drži da bi viši sud mogao prihvatiti žalbu i da nisam u potpunosti slomljena.

neki se uopće nisu protivili niti su odgovarali na tužbu.

uređeno: od TončicaBalončica.pok.Jakov
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , TončicaBalončica.pok.Jakov je napisao:

nevezano za ovu tužbu imam još jednu drugu tužbu u kojoj bi trebala dokazati otuđenost i zloupotrebu ,da li znate kolika je naknada štete za otuđenost  nakon 60godina?

Što je otuđenost? Naknadu štete možete tražiti prema sadašnjem zakonu tri godine od dana nastanka štete, nakon čega zahtjev pada u zastaru.

prije 1 sat, TončicaBalončica.pok.Jakov je napisao:

da li žalba ide na viši sud tek kad je presuda svima uredno dostavljena ,u koliko je neuredna dostava ili je netko promjenio adresu a ja neznam novu ,što u tom slučaju?

Presuda se obično dostavlja svima koji nisu pristupili putem e-oglasne ploče, i rok im teče od dana objave na oglasnoj ploči. Slijedom navedenog, nema potrebe za daljnju osobnu dostavu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija