Jump to content

popust na gradjevinsku


anonimno

Preporučene objave

  • 2 tjedna kasnije...

ZAKON

O PRAVIMA HRVATSKIH BRANITELJA IZ DOMOVINSKOG RATA I ČLANOVA NJIHOVIH OBITELJI

 

OSLOBOĐENJE OD PLAĆANJA NAKNADE ZA PRENAMJENU POLJOPRIVREDNOGA ZEMLJIŠTA

 

Članak 62.

(1) Članovi obitelji smrtno stradaloga, zatočenog ili nestaloga hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata, HRVI iz Domovinskog rata i hrvatski branitelji iz Domovinskog rata koji su proveli u obrani suvereniteta Republike Hrvatske najmanje tri mjeseca oslobođeni su od plaćanja jednokratne naknade zbog umanjenja vrijednosti i površine poljoprivrednog zemljišta kao dobra od interesa za Republiku Hrvatsku kada s pravnom osnovom na temelju građevne dozvole ili drugog akta mijenjaju namjenu poljoprivrednog zemljišta tako da se ono više ne iskorištava za poljoprivrednu proizvodnju.

(2) Pravo iz stavka 1. ovoga članka može se ostvariti samo jednokratno.

 

 

Ovo pravo imaju svi branitelji bez obzira na status rvi i da li imaju već kakvu nekretninu na sebi ili ne, ali kako piše samo jednom !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

ZAKON

O PRAVIMA HRVATSKIH BRANITELJA IZ DOMOVINSKOG RATA I ČLANOVA NJIHOVIH OBITELJI

 

OSLOBOĐENJE OD PLAĆANJA NAKNADE ZA PRENAMJENU POLJOPRIVREDNOGA ZEMLJIŠTA

 

Članak 62.

(1) Članovi obitelji smrtno stradaloga, zatočenog ili nestaloga hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata, HRVI iz Domovinskog rata i hrvatski branitelji iz Domovinskog rata koji su proveli u obrani suvereniteta Republike Hrvatske najmanje tri mjeseca oslobođeni su od plaćanja jednokratne naknade zbog umanjenja vrijednosti i površine poljoprivrednog zemljišta kao dobra od interesa za Republiku Hrvatsku kada s pravnom osnovom na temelju građevne dozvole ili drugog akta mijenjaju namjenu poljoprivrednog zemljišta tako da se ono više ne iskorištava za poljoprivrednu proizvodnju.

(2) Pravo iz stavka 1. ovoga članka može se ostvariti samo jednokratno.

 

 

Ovo pravo imaju svi branitelji bez obzira na status rvi i da li imaju već kakvu nekretninu na sebi ili ne, ali kako piše samo jednom !

Kakve to ia veze s pitanjem:

Kupio sam zemljiste da si napravim kucicu pa me zanima da li kao HRVI 40% imam nekakve popuste kod izdavanja gradjevinske i kod uvodjenja struje?

 

 

:-?:-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ti si vidi se na prvu neki priglupi blenton - kretenoid kojem je dosadno pa ljigavis po forumu zajebavajuci koga god stignes,

zato je u drzavi stanje takvo - previse budaletina pa se zlo lako siri. Ako shvatis sto sam napisao dobro je, a ako ne shvatis opet je dobro. Sta da ti coek kaze vise kad si tupih osjetila? Najedi se kruva i dalje zajebavaj to je tvoj zivot.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako ovo nema veze sa mojim postavljenim pitanjem???

Pa ako nemam druge popuste barem mogu iskoristiti ovo kod

prenamjene zemljista i to je nesto osim ako se ne radi o par kuna.

Hvala na odgovorima dobronamjernima a ovom kretenoidu gore zelim sto brze osvjescivanje kao i svima njemu slicnima

jer nam nema boljitka dok su ljudi u dubokoj nesvjesti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eto vidis da ima veze sa mojim pitanjem jer se tice zemljista na kojem se gradi i taj popust ima veze sa zemljistem-gradnjom-dozvolama. Sve vezano za gradjevinske radove i popuste na istoj lokaciji vezano za istu osobu.

Hvala tom covjeku sto mi je dao tu informaciju o popustu u vezi gradjevinskog zemljista. Pozdrav i hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ti tako kažeš, onda OK.ali obrati pažnju na onaj dio koji govori da moraš prvo ishoditi građevinsku dozvolu.Kada nju ishoduješ, prenamjeniš zemljište i sgradiš vikendicu, nećeš više zadovoljavati uvjete za dodjelu kredita kao HRVI (imaš u vlasništvu kuću-ako je vikendica u istoj općini ili gradu). :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je tek prijedlog, ali bez obzira da to i prođe da neče trebati građevinska dozvola po mom mošljenju to će samo skratiti postupak do gradnje, ali to neće značiti da se neče morati platiti sve isto ko i do sada, samo ne prilikom vađenja građevinske dozvole nego prilikom lokacijske.

 

E o tom plaćanju nema nigdje govora, a uvjeren sam da će se to nastaviti plaćati kao i do sada .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dodjela kredita za HRVI - tko to doceka normalan svaka mu cast, to drzava nije trebala ni spominjat niti obecavat uz tempo dodjele kakav je. Sebi su zlatne prozore i vrata stavili a branitelj moze izludit ili crknuti u podstanarskoj sobici cekajuci taj fantomski kredit...neka si ga zabiju gdje hoce i nek nastave lagati jos ima glupog naroda za varanje...kad zakuvaju opet neki rat opet ce im neko vjerovat sto je najzalosnije.

Gledam neke poznanike od 91 su u gardi a danas idu zaradit kruha

u irak ili afganistan gdje vec a ulice ovih dana izljepljene plakatima lazovcina..

Ma jebo ustvari ludilo i lazne popuste ne treba nista samo daj mira i da ne gledam patnju ljudi i djece oko sebe..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bravo kolega,kod nas u osijeku kad imas poljoprivredno zemljiste u gradjevinskoj zoni treba ti oko 100 000 kn da bi platio komunalnu i vodnu naknadu te sve priključke što znači da nisi ni krenuo sa gradnjom a već si potrošio možda i pola od nekakvog normalnog kredita kojeg si možeš i koji ti banka hoće priuštiti,ali nemas druge,nego u se i svoje kljuse,tako je bilo uvijek,a u afganistan nek im ide tata,vidio sam ja svoj afganistan u vakufu ,mostaru i livnu.........sva sreća živa glava.... e da mi je ova pamet.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kad zakuvaju opet neki rat opet ce im neko vjerovat sto je najzalosnije.

 

ma hej?

 

nemoj tako, ono za sto si se borio - to je tu: republika lijepa kao curica - demokrtska, suverena , medjunarodno priznata (u unu smo!) i teritorijalno cjelovita...

 

ma ne moze bolje!

 

i to je to, jel da?

 

al ak si se ti borio da ti daju ne stambeni prostor, nego vikendicu sa popustom na gradjevinsku, a ako ti nedaju, onda ko hebe republiku, a onda si se ti, stari moj, borio ne za republiku nego za svoje osobne interese... i onda ne trazi zahvalnost gradjana rh nego se uputi na alternativni forum, tamo ces naci istomisljanike.

 

sramotno je ovo, skoro pa fuj,...mada jos nas ima koji nista ne trazimo jer smatramo da kad smo sa puskom u ruci bili, to nismo radili za mirovinu/dionicu/gradjevinsku/nadopunite lokalne hrvatine/ nego smo ispunjavali svoju gradjansku duznost.

 

ne bi valjalo po ovom podforumumu cijeniti sve muske i vojnosposobne gradjane rh, iako su masovno mirovinski-prolupali, oni jos uvijek nisu zadnja obrambena linije ove republike.... ima nas koji mozemo i bolje, a i necemo prolupati sa ciljem rvi i mirovine.

 

ranjenim momcima i logorasima - postovanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nego smo ispunjavali svoju gradjansku duznost.

 

zaboravih...

 

osim sto jesmo, mozemo mi i (i moramo - po zakonu)opet ako zatreba.

 

i hocemo, kao u onom ratu iz iz 95 gdje nam je rsk izludila do radne nesposobnosti psihicki labilnije kolege...

 

nase, psihicki labilne kolege, osim sto uzivaju mirovinu/dionicu/ltralala vise nisu vojni obveznici rh...njima se, buduci da su psihicki oboljeli, puska ili bilo koje vatreno oruzje ne smije dati u ruke... -mozda je tako i bolje, tko zna...njezni momci, bolje da ne smetaju onim pravima, ocemo ih slusati kako placu kad im metak iznad glave fijukne? pa imamo jednog hrabrog borca i tri kmekavca, ocemo li borbene redove prorijediti da dva borca tjese jednog prolupalog?

 

i opet: ranjenicima, logorasima - decki drz te se, mi znamo tko ste vi i ne, ne mijesamo vas sa ptsp podskupinom iz 2005 koja braniteljsko pravo rastura skoro pa do diplome (sic, ne bi li ptsp-ov kriterij bio nemogucnost koncentracije?)

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro si se ugnjezdio u prici za laku noc o ratu nema sta.

Nas sirotinju su uvukli bogatasi u rat da zderemo govna i krv

za njih kako bi se oni ustolicili u vlasti i novcu. Rat je bio nekakva financijska reforma a narodu se tupi da je zbog ovoga ili onoga. Mislio sam da se borim za bolje sutra Hrvatske i Hrvata a ne za bolje sutra mafijasa koji tebi prodaju pricu prek tv-a. Tebe razumijem vidi se da si popusio pricu o ivici i marici i domoljublju ali nisi jedini vecina je popusila. Pa kome je trebalo bit bolje nego nama borcima? Kazes iso u rat za gradjansku duznost? Vjeruj sta hoces ali stvarnost se odvija svejedno. Borcima je trebalo biti bolje jer su to i zasluzili a ne pricu o domoljublju i poklopit se usima gledajuci bogatase kako nam kroje sve crnje sutra. Sramotno je da u Hrvatskoj jos ima ljudi koji vjeruju u prozirne ideologije i prazne price kojima se jos samo babetine bave. Tvrdis da je to u redu - boriti se za nista i poginit a bogatas se ne bori i jos je bogatiji a u jednoj smo drzavi? Mozda bi se ti trebao preseliti iz Lijepe nase jer nam treba pametnih i realnih ljudi a ne izmanipuliranih dezinformatora. Upotrebljeni ratnici ne vole biti uptrebljeni, osakaceni i odbaceni alat poslije prljave rabote.

A i to za gradjansku duznost mi zvuci previse kao jugoslovenski jeftilen ne mos vjerovat da borci vjeruju u to.

 

Pozdrav svjesno prizemljenima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija