Jump to content

Promjena imena/prezimena.


Rok0

Preporučene objave

Pozdrav. Zelim promijeniti osobno ime ali trenutno zivim u inozemstvu. Zanima me koji bi bio najlaksi nacin za to. Da li da idem preko ambasade i slicno ili je najbolje da jednostavno kad budem u Hrvatskoj to rjesim? 

Takodjer iako znam da je jednostavan proces dosta je li to nesto za sto mogu ovlastiti odvjetnika jer iskreno radije bi platio nego ulazio u previse birokracije i slicno. Hvala. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda najjednostavnije kad budete u RH jer ćete uz zahtjev za promjenu osobnog imena trebati priožiti preslik osobne iskaznice, uvjerenje da se protiv vas ne vodi kazneni postupak a odvjetnik možete angažirati i iz razloga jer ćete uz prije navedeno (kao osoba koja se nalazi u inozemstvu) trebati priložiti i punomoć kojom određujete punomoćnika za primanje pismena u RH

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , Spitfire je napisao:

Možda najjednostavnije kad budete u RH jer ćete uz zahtjev za promjenu osobnog imena trebati priožiti preslik osobne iskaznice, uvjerenje da se protiv vas ne vodi kazneni postupak a odvjetnik možete angažirati i iz razloga jer ćete uz prije navedeno (kao osoba koja se nalazi u inozemstvu) trebati priložiti i punomoć kojom određujete punomoćnika za primanje pismena u RH

Hvala puno na odgovoru. Shvacam da nije komplicirana stvar i dosta je jednostavno, cak za Hrvatske pojmove i nema toliko puno birokracije sto je da je. 

Ono sto mene zanima npr da uopce ne idem u Hrvatsku bi li mogao angazirati odvjetnika da jednostavno sve to rjesi pa i isprave i slicno?

I ako se odvjetnici bave s time, moze koja preporuka nekoga onda iz Zagreba, hvala. 

Ili to bas tako ne ide i najbolje da uzmem mjesec dva kad budem mogao i rjesim to sam? 

Hvala puno. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija